Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tydzień temu kupiłem dysk ssd OCZ Agility 3 120 GB sata III, instalacja przebiegła bez zarzutu, od razu poczułem powiew świeżości i szybkości.

Przeszedłem więc do testowania sprzętu i tu spotkał mnie delikatny zawód gdyż liczby z testów na różnych portalach niewspólgrały z tymi u mnie.

O ile benchmark ATTO pasuje o tyle CrystalDiscMark i AS SSD już nie bardzo - szczególnie w trybie zapisu sekwencyjnego przy CDM.

Pisałem na forum OCZ'a a tam "spec" po obejrzeniu testów przyznał że właściwie wszystko gra i oparł te wnioski o benchmark ATTO właśnie, tłumacząc resztę jako, "mniej ważne".

Dodam że skonfigurowałem dysk wg zalecanych ustawień co do ASCI, plików tymczasowych, pamięci wirtualnej.

 

Moja platforma to:

Asus M4A89GTD Pro/USB 3

AMD Phenom II x4 955 BE 3,2 GHz

Kingston 1333 MHZ

Asus Radeon HD 6870

WD 250GB sata II

 

Czy rzeczywiście nie ma się czym przejmować? I co z wykresem HD Tune, czemu jest taki "porwany" i czemu info podaje że jest obsługiwany standart sata II a nie III.

Proszę Was drodzy doświadczeni forumowicze o opinie, może jakieś dodatkowe porady co jeszcze mógłbym zdziałać z mojej strony.

 

http://fotoo.pl/show.php/291286_ocz-agility-3-120gb-benchmarks-hd-tune.jpg.html

http://fotoo.pl/show.php/291282_ocz-agility-3-120gb-benchmarks.jpg.html

 

 

Z góry wielkie dzięks :)

Edytowane przez Adrahil
Link to post
Share on other sites

U mnie na OCZ Vertex 2 też wykres tak lata. Czasami więcej czasami mniej (tylko wartości mam trochę mniejsze bo starszy dysk) I nie jest to wina padającego dysku bo teraz mam kolejny model i ten także mam podobny wykres wydajności.

 

Wpływ na wydajność u Ciebie może mieć Pamięć wirtualna na SSD która spowalnia dysk, system antywirusowy, skanowanie czy ine świństwo. Poza tym wartości deklarowanych przez producenta właściwie nigdy nie osiągniesz.

Link to post
Share on other sites

Tak włączony. Co do pamięci wirtualnej to przerzuciłem ją na drugi dysk tak jak zalecał poradnik. Zdaję sobie sprawę że opisanych przez producenta szybkości nie wyciągnę, ale chciałbym chociaż mieć pewność co do tych które mam że nie są za niskie, dlatego właśnie Was pytam. Czy może to mieć związek z kontrolerem sata płyty? W innych tematach ludzie psioczyli, niektórzy deklarowali nawet kupno osobnego kontrolera, ale jak to bywa już nic nie pisali, czy dało to jakiś skutek.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...