Skocz do zawartości

Piłka nożna - Trening


Recommended Posts

Prawie każdy uprawia jakiś sport. Ja jestem piłkarzem, chce zapisać się do nieco lepszego klubu , aczkolwiek powinienem poprawić nieco swoją formę. Chciałbym zapytać Was , jaką formę treningu byście mi polecili? Jak narazie to biegałem po lesie , rozgrzewka ( rozciąganie) , co 2 dni takie tam mecze sparingowe, od maja staram sie codziennie kulać piłkę ( lecz nie zawsze wychodzi), no i weekendy mecz ligowy. Powinienem trochę poprawić swoją kondycję , koordynację nad piłką ( z deczka) . Wiem również ze można kupić jakieś tam odżywki na szybką regenerację siły , staminy ( w proszku ) , lecz nie wiem jak to sie nazywa ; x

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Ale konkretnie defensywny pomocnik, rozgrywający czy środkowy? Jak środkowy to abyś kondycję miał bardzo dobrą. I jednak na środku pola to lepiej być trochę przypakowanym. Graj jak najczęściej, staraj się prowadzić drybling patrząc jak najmniej na piłkę by widzieć gdzie masz partnerów do rozegrania. No i pracuj nad mięśniami nóg, to zapewni Ci równowagę no i siłę strzału.

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Jeżeli technicznie nie jesteś do końca ok, to nadrabiaj walecznością. Waleczność i zaangażowanie jest również bardzo ważne na tej pozycji.

 

Granie na skrzydle jest łatwiejsze ale wymaga równie dużo biegania podobnie jak w środku pola, za to masz znacznie mniej manewrów bo albo centrujesz albo schodzisz do środka i strzelasz. W tym aspekcie bardzo dobry jest Cristiano Ronaldo i przypatrz się szczególnie na jego drybling.

Link to post
Share on other sites

Ja należałem do drużyny piłkarskiej,pamiętaj miałem te swoje 1.98M ale i ważyłem niecałe 90Kg(chudy i silny byłem). Najpierw wyucz się różnych doskonałych dryblingów...Trening na siłowni 3 godzinki chociaż :). Dużo biegania,a nawet możesz z kimś biegać :).2/3 Mecze dziennie(ja musiałem ;p). Ćwicz podania z bliska,jak i z daleka.Przez dłuższy okres nie zapominaj o treningu,gdyż stracisz formę.

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Może to głupie co powiem ale graj na luzie by to Ci sprawiało przyjemność, jak będziesz się starał za wszelką cenę grać to za bardzo będziesz się spinał na boisku i będziesz grał "sztywno" i ze stresem. Najlepiej wczuj się w jakiegoś gracza (ja tak czasami robię ;) )

Link to post
Share on other sites

oj Ziomek Ziomek , ja ogarniam gre w pilke , a jesli widzisz u góry moj post, to wiedz ze chodzilo mi poprawienie kondycji , oraz takie treningi ktore pomogly by mi poprawic rowniez troszke technike , bo grę w zespole mam opanowana i podbijam tez niczego sobie ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...