Skocz do zawartości

GeForce GTX670 EVGA FTW vs. GeForce GTX670 MSI


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Zastanawiam się nad kupnem karty graficznej GeForce GTX670. Dylemat pojawia się przy wyborze producenta i ceną z nim związaną. Moja poprzednia karta była firmy EVGA (GeForce GTX 280) i byłem z niej bardzo zadowolony dopóki nie zaczęła wyświetlać artefaktów. Z MSI nie miałem styczności, a słyszałem podzielone opinie. EVGA jest świetna jeśli chodzi o gwarancję, o MSI w tym temacie słyszałem akurat niepochlebne opinie.

 

Dla mnie, laika, jedyna znaczna różnica między nimi to prawie 200 złotych. Karta EVGA jest fabrycznie podkręcona, tylko pytanie czy jest to warte tej kwoty.

 

Jeśli ktoś posiada którąś z tych kart lub wiedzę o tych kartach/producentach, będę wdzięczny za pomoc, oraz uzasadnienie czemu jedna jest lepsza od drugiej.

 

Pozdrawiam

 

Piotrek

 

Link do karty EVGA:

http://www.komputronik.pl/product/162202/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/GeForce_with_CUDA_GTX_670_EVGA_2GB_2xDVI_HDM_DPI_PCI_E_FTW.html

 

Link do karty MSI:

http://www.komputronik.pl/product/159567/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/GeForce_with_CUDA_GTX_670_MSI_2GB_2xDVI_HDMI_DP_OC_PCI_E_.html

Link to post
Share on other sites

1)jakość wykonania jest kart podobna(z lekką przewagą EVGA).

2)z MSI Nigdy nie miałem problemów(8 Kart graf. i 11Płyt Głównych).

3)ta EVGA co podałeś to 670 na PCB 680(takie karty można zwodować).

4)Sens kupowanie Karty EVGA jest tylko wtedy gdy planujesz chłodzenie wodne.

 

@Edit Komputronik to jeden z najdroższych sklepów.

Edytowane przez tarrok111
Link to post
Share on other sites

jemu chodzilo o to ze PCB tej karty EVGA 670 (model FTW) to nie jest referencyjne krotkie PCB 670 tylko wydluzone PCB tak jak w przypadku 680. Dzieku temu mozna zalozyc chlodzenie wodne. Nie da sie zmodowac 670 na 680 bo chip ma laserowo usuniety blok SMX a nie tylko zablokowany w BIos

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi.

 

Jaką w takim razie firmę/kartę polecilibyście? Komputera używam głównie do odpoczynku po pracy.

Szukam karty która pociągnie mi np. BF3 na Ultra w 1920x1080, a nie będzie kosztowała powyżej 2000 złotych.

Wiem że to jest trochę ogólne, ale niestety nie mam aż tak obszernej wiedzy z zakresu kart graficznych, żeby doprecyzować o co mi dokładnie chodzi. :)

 

Ewentualnie jeśli moglibyście powiedzieć czego się wystrzegać przy zakupie karty. W końcu pieniądze nie są małe, a szukam też czegoś co wytrzyma mi kolejne 4 lata, tak jak poprzednia karta.

Link to post
Share on other sites

2)MSI;EVGA;ZOTAC

3)Wystrzegaj się asusa

ASUS GTX 670 DC II Top to jedna z najlepszych kart poszukaj testow przeglądnij i kupuj nie zawiedziesz się

Gigabyte, lub ASUS.

I jak tutaj biedny użytkownik ma coś wybrać, jak co specjalista to inna porada. Ogólnie kolego wygląda to tak. Gigabyte i Asus ma swoje autorskie chłodzenia, więc te karty są zimne i nadają się do dobrego OC, jednak serwisu, w szczególności Asusa nie chciałbyś poznać. Oczywiście kupując sprzęt zakładamy, że będzie on działał, ale mimo wszystko niektórzy wolą wybrać MSI lub EVGA. A dlaczego? Pomimo tego, że póki co producenci tych marek mają w swojej ofercie tylko karty referencyjne to mają zarąbiste zaplecze serwisowe. Po kupnie karty, rejestrujesz ją na www i nic Cię nie interesuje. EVGA nawet od ręki wymienia uszkodzone karty. Szczerze dla Ciebie jako zwykłego użytkownika bez różnicy co weźmiesz. Jeżeli nie jesteś przezorny i nie zakładasz z góry, że sprzęt Ci padnie, a do tego chcesz się bawić w OC to bierz ASUSA lub GIGABYTE. Jeżeli jednak serwis i obsługa klienta jest dla Ciebie istotna to bierz MSI lub najlepiej EVGA - tylko tutaj możliwości OC będą mniejsze.

Link to post
Share on other sites

@mstmst - Bardzo dziękuję Ci za konkretną odpowiedź. Nie bawię się w OC, bo nie znam się na tym, a serwis jest dla mnie ważny, bo nigdy nie wiadomo co się stanie. Pozostanę w takim razie przy EVGA :)

 

Wszystkim innym również dziękuję za odpowiedzi :)

 

Pozdrawiam

 

Piotrek

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...