Skocz do zawartości

[PC] Wiedźmin 1 i 2


Recommended Posts

Jak donosi stronka CD-Action, patch oznaczony numerem 1.1 do Wieśka 2 ma ukazać się nawet dzisiaj!

Szczegółowa lista zmian itp.: http://www.cdaction.pl/news-19468/wiedzmin-2-zabojcy-krolow---szczegoly-dotyczace-patcha-11-i-jego-data-premiery.html

Zacytuję:

Poprawiona wydajność. Animacja płynniejsza do 30% oraz szybsze ładowanie gry – w zależności od sprzętu gracza oraz wersji gry – właściciele pudełkowego Wiedźmina 2 zauważą największą poprawę.

Jak niektórzy piszą, że wersja z GOG'a jest płynniejsza o nawet 15-20 fps (z powodu braku DRM), a tu jeszcze 30% lepiej po tym patch'u będzie, to wydaje mi się że w końcu będzie można normalnie grać z włączonym uberpróbkowaniem :).

Edytowane przez Dragoslaw25
Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanie, czy na takim sprzęcie Wiesiek 2 powinien rwać?

 

4gb ram ( GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9)

procek: Phenom X4 955 BE

karta: Radeon 6950

zasilacz: Fractal Design Integra 500W

płyta główna: AsRock M3A770DE

Windows 7 x64

 

W grze czuje znaczne spadki fps zarówno na low jak i high, często jest to w okolicach 20.

Dodam, że komputer jest czysty od wirusów, dyski z defragmentowane a niepotrzebne procesy wyłączane przed grą.

Link to post
Share on other sites

końcu będzie można normalnie grać z włączonym uberpróbkowaniem

 

Przecież od początku było wspominane, że to opcja tylko dla posiadaczy najmocniejszych kart graficznych czyli dwuprocesorowych. Nie wiem czemu ludzie tak uparcie starają się to uruchamiać na pojedynczych kartach segmentu mid-high i marudzą że im wydajność spada.

Link to post
Share on other sites

Przecież od początku było wspominane, że to opcja tylko dla posiadaczy najmocniejszych kart graficznych czyli dwuprocesorowych. Nie wiem czemu ludzie tak uparcie starają się to uruchamiać na pojedynczych kartach segmentu mid-high i marudzą że im wydajność spada.

 

Efekt psychologiczny. PC-towi gracze mają bzika na punkcie ustawień graficznych. Muszą mieć wszystko włączone, inaczej im ta świadomość nie pozwala grać.

Link to post
Share on other sites

Jesli masz wersje pudełkową to radze sciagnac exe z wersji z "GOG" gra dziala duzo szybciej. Szybciej sie wlacza, save sie duzo szybciej wczytuja, oraz ogolnie gra chodzi plynniej. Osobiscie gram na ultra bez AA i tego ubersamplingu w 1360x768.Ewentualnie poczekac na patch co ma poprawiac bugi ktory bedzie na dniach.

 

4gb ram

procek: C2Q 8300

karta: Nvidia GTS450

płyta główna: Asus P5qd Turbo

Windows 7 x64

Edytowane przez adamxyz4
Link to post
Share on other sites

a na takim sprzęcie coś zdziałałam ? lub jak poprawie wydajność lapka... a może ten patch 1.1 coś da?

Procesor: AMD Turion II M520 2,3 GHz

Pamięć: 3GB SODIMM DDR2

Dysk Twardy: 320 GB

Ekran: 15,6 cali TFT HD 1366 x 768

Karta Graficzna: ATI Radeon HD5145 512MB

Link to post
Share on other sites

Ja mam pytanie, czy na takim sprzęcie Wiesiek 2 powinien rwać?

 

4gb ram ( GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9)

procek: Phenom X4 955 BE

karta: Radeon 6950

zasilacz: Fractal Design Integra 500W

płyta główna: AsRock M3A770DE

Windows 7 x64

 

Coś jest nie tak. Ja gram na takim samym procku ale na 5750, czyli karcie o 3-4 klasy gorszej. Na wysokich z wyłączonym AA Uberpróbkowaniem mam między 20-40. Kolega ma C2D 3ghz i 6850 i na wysokich chodzi mu płynnie. Na twojej karcie nie ma prawa tak rwać. Pokombinuj coś z ustawieniami. Rozumiem, że masz wyłączony Ubersampling i ustawienia AA w sterownikach?

Link to post
Share on other sites

Wiem, że na benchmarku był test kart graficznych, ale nie chodzi mi tutaj o to.

otóż nie rozumiem jednej rzeczy. skoro na pudełku podane są wymagania.

Minimalne ( co to znaczy w rzeczywistości?? minimalne z jaką gra się w ogóle odpala ? czy minimalne czyli wszystko na minimum i gramy całkiem ok )

zalecane - nie powinno być tak że przy zalecanych gra chodzi płynnie ( nie mówię, na maks detalach tylko takich średnich ??)

 

po jaką cholerę w ogóle podają te wymagania skoro nie są zgodne z prawdą??

czy próbował ktoś z was reklamować grę kiedy kolwiek na tej podstawie?? ( zanim ulepszę kompa to minie sto lat - pewnie do tego czasu kupił bym wersje z dodatkami, za ta samą kasę )

i ostatnie pytanie

skoro na stronie can you run it pisze, że mam fast ( prawie że recomend ustawienia )

według tabelki także mieszczę się w parametrach

sterowniki najnowsze

system ledwo co zainstalowany

a ja mam 5 klatek na sekundę wszystko na minimum

TO O CO KAMAN ?

specyfikacje kompa

c2d e7200@3.5gHz

gtx260 c216sp ( kręcony nieznacznie ) - stery najnowsze ( może to nie dobrze ?? )

4gb ram cl4 ( też coś tam kręcone )

karta muzyczna ( niby w minimalnym stopniu polepsza prędkość :P ) - sb Xfi z jakąś tam pamięcią dla gier

benchmarki ( jeśli mają jakie kolwiek znaczenie

final fantasy 14 - 2667 pkt

3d mark vantage - P12145

 

 

co robię źle?? gdzie mam szukać przyśpieszenia i problemu?? ( wymiana kompa to w niedalekiej przyszłości )

 

a najdziwniejsze jest to, że gra działa tak samo na każdych ustawieniach ( dopiero teraz to sprawdziłem )

Edytowane przez plewcio
Link to post
Share on other sites

W ogóle co do tej gry to jest trochę takie sobie z tymi wymaganiami. Znam osoby którym na o wiele gorszym sprzęcie chodzi o wiele lepiej, więc o dziwo to trochę dziwne. Znam nawet parę porad/trików które polepszają wydajność, a co najważniejsze działają! Po pierwsze i najważniejsze to nigdy nie włączaj uberpróbkowania. Po drugie, to zainstaluj sterowniki 275.27 beta i odinstaluj (Lub w trakcie instalowania odznacz ich instalowanie) 3D Vision i jakiś tam 3D Vision Controler czy jakoś tak (Nie pamiętam dokładnie). Po trzecie to o dziwo wersja exe z GOGa chodzi lepiej, a patrząc opinie to wersja z GOGa jest pozbawiona DRM'u i to dzięki temu poprawia po pierwsze to samo włączanie się gry, po drugię płynność gry. Jest wiele sposobów.

Link to post
Share on other sites

a na takim sprzęcie coś zdziałałam ? lub jak poprawie wydajność lapka... a może ten patch 1.1 coś da?

Procesor: AMD Turion II M520 2,3 GHz

Pamięć: 3GB SODIMM DDR2

Dysk Twardy: 320 GB

Ekran: 15,6 cali TFT HD 1366 x 768

Karta Graficzna: ATI Radeon HD5145 512MB

 

bez szans
Link to post
Share on other sites

a na takim sprzęcie coś zdziałałam ? lub jak poprawie wydajność lapka... + patche w wiedźmina 1 poszaleje ?:D

Procesor: AMD Turion II M520 2,3 GHz

Pamięć: 3GB SODIMM DDR2

Dysk Twardy: 320 GB

Ekran: 15,6 cali TFT HD 1366 x 768

Karta Graficzna: ATI Radeon HD5145 512MB

Link to post
Share on other sites

a na takim sprzęcie coś zdziałałam ? lub jak poprawie wydajność lapka... + patche w wiedźmina 1 poszaleje ?

Procesor: AMD Turion II M520 2,3 GHz

Pamięć: 3GB SODIMM DDR2

Dysk Twardy: 320 GB

Ekran: 15,6 cali TFT HD 1366 x 768

Karta Graficzna: ATI Radeon HD5145 512MB

 

Pierwszy Wiesiek? Grane na:

 

AthlonXP 2500+ @2,2 GHz

1 GB DDR(1) 400 MHz

GeForce 6600 256 MB

 

Detale wysokie, AFx16, AAx0 (oczywiście) + wyłączone cienie - całkowicie. Dało się grać i nie było źle. Na tym emerycie nie doszedłem do etapu gdzie biega się po Wyzimie i to nie z powodu niskiego FPS, tylko że w wersji podstawowej (nie tzw. rozszerzonej) wczytywanie większych lokacji potrafiło trwać nawet 5 min. Wspomniany laptop ma co najmniej kilka razy większa moc niż mój stary komputer, karta niby słaba ale ma więcej niż 8 potoków więc gra powinna chodzić względnie dobrze.

Link to post
Share on other sites

tak trochę żenada

i tak muszę przejść 1 więc chyba na razie to oleję. a za miesiąc to i pewnie nowe podzespoły będą.

tylko ciągle się zastanawiam. czemu gra chodzi lepiej z 3d włączonym i na maksa detale :P 5 klatek więcej

ale z 10 klatkami na sekunde to i tak nie pogram :P

Link to post
Share on other sites

Przesadzanie z tymi wymaganiami po patchu i nowych sterownikach, gra nabiera sporo FPS. Patrząc jest to najładniejsza gra jaka do tej pory wyszła. Na ultra robi niesamowite wrażenie jak dla mnie i grać sie da. Bardzo dobra gra, choć jest jeszcze wiele błędów do naprawienia.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Ja na configu z profilu mam średnio 30fps (mierzone frapsem w krasnoludzkiej osadzie) na ustawieniach wysokich z ręcznie wyłączonym AA. W lasach jest średnio o 5fps mniej. Dzisiaj zainstalowałem patch 1.1 Zrobiłem ponownie test frapsem i nie ma żadnej różnicy na korzyść, ale za to gra włącza się w 7 sekund (30 przed patchem) a Save ładują się w około 4-5 sekund (45 przed patchem!!! ) Więc i tak warto.

Wiadomo, że płynność oznacza co innego zależnie od gry. W FPP płynnie jest w okolicach 60, ale wiedźmin daje uczucie względnej płynności już w okolicach 25 klatek.

 

Co do wymagań minimalnych, to są chyba adekwatne:

Mówię to na podstawie swojego sprzętu, gdzie jest o niebo mocniejszy procesor, 2x wiecej RAM i karta grafiki o zbliżonej, choć jednak trochę wyższej wydajności.

Gram na granicy grywalności, ale na ustawieniach wysokich. Sądzę, że na niskich sprzęt podany przez twórców powinien sobie poradzić.

Link to post
Share on other sites

sterowniki najnowsze

system ledwo co zainstalowany

a ja mam 5 klatek na sekundę wszystko na minimum

TO O CO KAMAN ?

specyfikacje kompa

c2d e7200@3.5gHz

gtx260 c216sp ( kręcony nieznacznie ) - stery najnowsze ( może to nie dobrze ?? )

4gb ram cl4 ( też coś tam kręcone )

karta muzyczna ( niby w minimalnym stopniu polepsza prędkość :P ) - sb Xfi z jakąś tam pamięcią dla gier

 

a najdziwniejsze jest to, że gra działa tak samo na każdych ustawieniach ( dopiero teraz to sprawdziłem )

 

Mam podobny konfig , powiedziałbym identyczny

Ty masz akurat e7200 a ja e5200 ale akurat mam troszku wyżej wykreconego i a itak oba sa podobnej wydajności

Tyle samo ram

taką samą karte , do tego ty kreconą

I u mnie gra chodzi bez problemu na 1920-1080 na wysokich bez uberpróbkowania i fps mam w granicach 30-35 fps mierzone frapsem

 

Więc cos ewidentnie musisz mieć spieprzone w systemie ( czegoś nie dograłeś )

Stawiam ze masz win 7 albo Viste - ja akurat mam XP ale gra Wiedżmin i tak chodzi w dx9

 

na wszelki wypadek podaj wynik w 3DMark06

To zobaczymy czy wyniki podobne

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Podzielę się pewną sprawą na temat poprawki 1.1

Otóż po zainstalowaniu W2 o wiele szybciej się uruchamia, poziomy również prędzej się wczytują. Sama gra jest niestety gorsza, podczas eksploracji lokacji (np las) poprawka 1.1 zaczęła raczyć mnie jakimiś doładowaniami, co spowodowało przycinanie się co chwilę na ułamek sekundy. Nie wytrzymałem i przeinstalowałem grę ponownie kasując wszystkie ustawienia i rejestrację (również w rejestrze). Ponowne uruchomienie gry 1.0 spowodowało, że chodzi ona u mnie znowu ładnie i płynnie.

 

Dlatego jeśli po instalacji poprawki 1.1 zaskoczą Was jakieś przycinki, nie czekajcie długo i cofnijcie do 1.0

 

//pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Podzielę się pewną sprawą na temat poprawki 1.1

Otóż po zainstalowaniu W2 o wiele szybciej się uruchamia, poziomy również prędzej się wczytują. Sama gra jest niestety gorsza, podczas eksploracji lokacji (np las) poprawka 1.1 zaczęła raczyć mnie jakimiś doładowaniami, co spowodowało przycinanie się co chwilę na ułamek sekundy. Nie wytrzymałem i przeinstalowałem grę ponownie kasując wszystkie ustawienia i rejestrację (również w rejestrze). Ponowne uruchomienie gry 1.0 spowodowało, że chodzi ona u mnie znowu ładnie i płynnie.

 

Dlatego jeśli po instalacji poprawki 1.1 zaskoczą Was jakieś przycinki, nie czekajcie długo i cofnijcie do 1.0

 

//pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wiedźmin 2 - FAQ często zadawane pytania

 

Pytanie - Mam czarne pasy u góry i dołu ekranu, podczas grania w Wiedźmina 2 co zrobić żeby je zlikwidować?

 

Odp. - Posiadasz monitor o proporcjach ekranu 4:3, (5:4) lub 16:10 gra Wiedźmin 2 w chwili obecnej wspiera jedynie format 16:9 do czasu wydania oficjalnego Patch’a usuwającego wspomniane wyżej niedogodności.

 

Rozwiązanie problemu

 

http://img97.imageshack.us/img97/3183/tw2fw.jpg

 

Z przyjemnością informuje, że pojawiła się nowa wersja programu Flawless Widescreen 1.5 która umożliwia grę w Wiedźmina 2 na pełnym ekranie i zlikwidowanie czarnych pasów u góry i dołu ekranu. Istotną zmianą w stosunku do poprzedniej wersji jest dostosowanie programu do gry w wersji Retail, czyli pudełkowej (poprzednio działało tylko na wersji Steam oraz GoG). Flawless Widescreen 1.5 działa z aktualną wersją gry, (Patch 1.1). UWAGA – instrukcja obsługi dla osób, które nie korzystały wcześniej z programu :

 

• ściągamy spakowany plik flawlessws ze strony http://www.flawlesswidescreen.org/

• tworzymy folder np. Flawless Widescreen

• umieszczamy go np. w C:\Program Files (x86)\Flawless Widescreen

• tworzymy skrótu na pulpicie

• uruchamiamy program z uprawnieniami administratora

 

http://img402.imageshack.us/img402/1128/fwwiedmin2.jpg

 

• konfigurujemy go w następujący sposób

 

http://img197.imageshack.us/img197/5205/tw2fw15.jpg

 

• nie polecam odhaczania ostatniej opcji w programie, ponieważ rozciąga ona nienaturalnie obraz. HUD w grze jest dopasowany do grania w formacie 16: 9 zaznaczenie ostatniej opcji w programie Flawless Widescreen rozciąga HUD na cały ekran, ale kosztem zniekształcenia (rozciągnięcia obrazu) dlatego odradzam to robić

 

http://img189.imageshack.us/img189/5792/tw2cfgfw.jpg

 

• grze występuje pewien mały błąd graficzny polegający na rozmyciu obrazu przy korzystaniu z programu Flawless Widescreen dlatego zalecam wyłączenie rozmycia obrazu przy ruchu kamerą w opcjach gry

Edytowane przez azgan
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Po krótkim bardzo obcowaniu z grą muszę stwierdzić, ze nie jest źle od technicznej strony.

 

Grafika bardzo ładna. Tekstury porządnej rozdzielczości. Gra typowo pecetowa to grafika super :) Mi się podoba :)

 

Płynność? W porządku. Przed odpaleniem obawiałem się, że będzie masakra, bo tak w teście pisali, eto takie wymagania niebotyczne ma a jest miło :)

 

Pełne detale (suwaki na max) w 1024x768, bez "pierduł" (AA, Aniso, 3D, PhysX, Ubercośtam - nie wiem czy to wszystko gra nawet obsługuje). Liczba fps w walce w oklolicy 28-36 fps. Bez walki 50-60 fps, gdzie 60fps wynika z ograniczenia Vsync. Mierzone Fapsem. Ale średnio nie wiem... nie chciało mi się mierzyć. W końcu dobrze chodzi.

 

Czasem jednak są chwilowe spadki jak mi coś doczytuje... nie wiem czy z dysku czy do pamięci grafiki ale potrafi na 2 sekundy spaść do 17fps. I potem znowu wysoki fps. Albo wina nie najnowszych sterów (chyba ze stycznia) albo jak ktoś pisał kilka postów wcześniej, doczytywanie tekstur. Ale kurcze przy 1,28GB VRAM w 1024x768 nie powinno być z tym problemów...

 

Mam nadzieję, ze jutro będzie trochę czasu aby spędzić z nią więcej czasu :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...