Skocz do zawartości

[PC] Wiedźmin 1 i 2


Recommended Posts

Ha, pierwszy raz otworzyłem :P tę książeczkę. Ale ta farba drukarska na tym poradniku wali %-)

 

Tylko mam zonk, bo wysprzedałem wcześniej wszystko, co potrzeba do odczytania manuskryptu i muszę się mocno cofnąć do tyłu w stanie gry - tak na koniec Flotsam. Ale co tam - długi "łyk-end" więc przejdę W2 po raz kolejny inną drogą.

 

Dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Tylko mam zonk, bo wysprzedałem wcześniej wszystko, co potrzeba do odczytania manuskryptu i muszę się mocno cofnąć do tyłu w stanie gry - tak na koniec Flotsam. Ale co tam - długi "łyk-end" więc przejdę W2 po raz kolejny inną drogą.

 

Dzięki za pomoc

 

W sieci jest dostępny mały mod, który dodaje potrzebne przedmioty do handlarza w 3 Akcie.

 

Co do kolejności pieczęci - 'czarodziejka' na tym pseudo-głównym placu w akcie 3 sprzedaje książki o znakach runicznych. Tam jest opisane jak np. wygląda runa zwierzęcia, sztuki, pogody itp. Ja tym sposobem rozszyfrowałem te zagadki. Jeśli w opisie było coś w stylu 'piękny orzeł leci przez burzę' to sprawdzałem runy sztuki, zwierzaka, ruchu, pogody i w tej kolejności używałem pieczęci.

Link to post
Share on other sites

W sieci jest dostępny mały mod, który dodaje potrzebne przedmioty do handlarza w 3 Akcie.

 

O nie nie - tak nie wolno psuć gry ;)

 

Co do kolejności pieczęci - 'czarodziejka' na ...

 

Przeczytałem w poradniku i poszło - dobrze, że jest to zadanie, bo III akt byłby (i jest) trochę za ubogi ... w ogóle dla mnie gra jest za krótka (jedynka miała o wiele więcej zadań)

 

 

Z ciekawości zmierzyłem jaki ma apetyt W2 na pamięć karty graficznej przy buforze 600MB (bardzo duży), ano taki:

 

http://img88.imageshack.us/img88/6336/w2mem.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

No to teraz wybierz ścieżkę Iorweth'a - ciekawsza i więcej walki, bo jechałeś po najprostszej linii

 

Jak masz save, to wybierz na rozstajach Scoia'tael (czy jak to piszą :P) i poznajesz nowe przygody :P

 

----------

 

E: 11.08.2011

 

Witajcie,

 

Wykryłem ciekawy błąd w grze - wiecie gdzie napisać, aby zgłosić ludziom od łatek do gry ?

Link to post
Share on other sites

Przed chwilą przeglądałem gry na komputroniku <zerknąłem na komentarze wiedźmina 2> Patrze średnia 8.47.... tak se myśle , jak na naszych rodaków to mało... bo zagraniczni recenzenci dają tyle , albo więcej. Ale napotkałem pewną opinię, przeczytałem ją i zawinąłem strone do góry by zobaczyć czy to rzeczywiście chodzi o wiedźmina2 , czy koleś sie pomylił?, ciągle nurtują mnie te pytania... bo... zresztą sami przeczytajcie ! :P

 

"Nie wiem czym się ludzie zachwycają. Gra jest zwykłą konsolową nawalanką. Jak ktoś już napisał - liniową do bólu - w dodatku cały czas poruszamy się wytyczoną drogą ograniczoną przez niewidzialne ściany. Co to za rpg, kpina jakaś. Dodatkowo mięso lata na lewo i prawo - w książkach Sapkowskiego rzadko są używane wulgaryzmy więc nie ma tu argumentu że to klimat ( 18+ to za mało - tutaj jest ewidentne chamstwo). Dla mnie wielka porażka w porównaniu z oczekiwaniami."

 

Co wy na to :P ?

 

(Temat ogólny, możecie wyrażać swoje opinie , pisać swoje zdanie na ten temat itp) :D

Link to post
Share on other sites

Dla mnie gra jest bardzo dobra, klimatyczna, fajne dialogi, śliczna grafika/muza. Może ciut za krótka, ale można przejść kilka razy i za każdym wyjdą inne sytuacje. Ja gram już 3ci raz i na pewno nie ostatni.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czym się ludzie zachwycają. Gra jest zwykłą konsolową nawalanką.

 

Konsolową nawalanką. Jak się gra na łatwym poziomie trudności i nawala się w lpm, to może i tak jest. Na wyższych poziomach trudności walka jest mocno taktyczna. Trzeba doskoczyć, zadać kilka ciosów, odskoczyć, nałożyć znak Quen, znowu doskoczyć... Więc ten ktoś najwyraźniej był bezmózgim każualem. Wziąć na łatwy, walczyć tylko jednym przyciskiem myszy i płakać, że gra to konsolowa nawalanka. Trzymajcie mnie ludzie...

ak ktoś już napisał - liniową do bólu - w dodatku cały czas poruszamy się wytyczoną drogą ograniczoną przez niewidzialne ściany.

 

Liniową? Ha, ha, ha. Gra, w której prawie każda decyzja jest ważna, w której to, co zrobisz w na końcu pierwszego rozdziału będzie miało znaczenie, gdzie się udasz w drugim, jest liniowa? No ludzie, trzymajcie mnie, nie wyczymie...

Dodatkowo mięso lata na lewo i prawo - w książkach Sapkowskiego rzadko są używane wulgaryzmy więc nie ma tu argumentu że to klimat

 

Widać, że ten ktoś czytał sagę albo bardzo dawno, albo nie uważnie, albo w ogóle jej nie czytał. Wulgaryzmy były tam używane dosyć często, co prawda przez samego Geralta sporadycznie, ale i grze używa ich on rzadko.

18+ to za mało - tutaj jest ewidentne chamstwo

 

Tja, piszmy petycję do PEGI, żeby zrobili nowe oznaczenie 50+... Kurde, 18+ to za mało, bo czasem poleci jakaś k...urka albo widać cyce. Mogę znaleźć 10 filmów od 12 lat, w których jest dokładnie to samo, a nawet gorsze, bo bardziej realne, prawdziwe.

Co wy na to :P ?

 

Ja na to tak: Nie przejmuj się każdym hejterem, który postanowi napisać coś w necie. Najlepiej w ogóle nie czytać takich wypocin. Oczywiście, każdy ma prawo do własnego zdania, ale, do cholery, niech je uargumentuje!

Moim zdaniem Wiedźmin 2 to genialna produkcja, wg mnie to gra roku, jeden z głównych kandydatów na grę dekady. Fabuła jest świetna (ciężko mi się doszukać gry z lepszą, pomijając pierwszego Wiedźmina), mocno opiera się na sadze, mniej na pierwszej części, sprawia, że ciężko odejść od komputera. Soundtrack to naprawdę kawał dobrej roboty kompozytorów, niektórych utworów słucham nawet poza grą. System walki jest bardzo dobry. Co prawda mniej efektowny od ego z części pierwszej, ale za to wymaga większego zaangażowania i uwagi gracza. A kiedy opanuje się już ciosy i w miarę podkoksuje bohatera, daje masę satysfakcji. Grafika? Moim zdaniem to najlepiej wyglądające RPG w historii tego gatunku, choć dla mnie była tylko bardzo miłym dla oka dodatkiem do genialnej fabuły. A do tego wszystkiego postać Geralta, moim zdaniem najbardziej charyzmatycznej postaci gier komputerowych i książek i dużo smaczków dla tych, którzy czytali sagę. Jedyny minus to długość gry, ale Wiedźmina 2 po prostu trzeba przejść przynajmniej 2 razy, choćby dlatego, że drugi aktu jest dzieje się zupełnie gdzie indziej przy przechodzeniu gry inną ścieżką. Ja przechodzę W2 4 raz i ciągle odkrywam coś nowego.

Ale pomimo tego wszystkiego, uważam, że Wiedźmin 2 jest trochę gorszy od swojego poprzednika. Nie chodzi tu o fabułę, bo w "dwójce" jest ona równie dobra (może i nawet lepsza pod niektórymi względami). Chodzi o to, że w grze nie ma już tego mrocznego klimatu, nie ma takich miejsc jak szare, ponure podgrodzie pełne prymitywnych ludzi. Moim zdaniem I akt był najbardziej klimatycznym rozdziałem w historii gier komputerowcy, także dzięki genialnemu utworowi - The Dike. Ale pomimo tego, Wiedźmin 2 spełnił wszystkie moje oczekiwania i jest godną kontynuacją najlepszej gry wszech czasów - Wiedźmina pierwszego.

Edytowane przez voor34
Link to post
Share on other sites
Recenzje recenzjami, opinie opiniami ale jak chcesz samemu wiedzieć co o grze sądzić, to sam musisz w nią zagrać ;) Zważ chociażby na uwagę, że część osób zwraca uwaga wyłącznie na oprawę graficzną, część weryfikuje fabułę z prozą A. Sapkowskiego a część tylko chce się znowu pobawić w Casanowę ;) W zależności od Twojego nastawienia i Twoich wymagań Wiedźmin 2 albo Ci się spodoba albo nie. To zależy wyłącznie od Ciebie.
Link to post
Share on other sites

http://pl.thewitcher.com/community/entry/95

 

http://www.hyper.pl/reportaze/gamescom2011/relacje-na-zywo

 

Nowości w 2.0

@nwchades http://pl.thewitcher.com

"Dark Mode i Arena.

Arena - zwwkła nawalanka z przeciwnikami, którzy są coraz mocniejsci. W zbrojowni można zmieniać eq za zdobyte punkty. Można się chwalić wynikami na forum i fejsie.

Dark Mode - Mroczniejszy W2. Zmienione modele na bardziej mroczniejsze."

i tutorial do gry

Edytowane przez Gasek
Link to post
Share on other sites

sorki, nie odpisywałem, zapomniałem wstąpić na forum :P

Co do tematu dla mnie wiedźmin 2 jest genialną produkcją.

Może wytyczę plusy i minusy, wyjdzie krócej :P

A więc

 

Plusy

+Klimat

+Grafika

+Nawiązanie do sagi Sapkowskiego

+genialnie zrobiony otaczający nas świat

+bardziej zręcznościowa niż poprzedniczka

+Audio na najwyższym poziomie (w dodatku sound tracki! ) :D

+ Nieliniowość

Minus

-niezbyt długa :P

-...(jeszcze myślę) :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...