Skocz do zawartości

Radeon 4850 PowerColor


Recommended Posts

Witam,

 

co sądzicie o wyborze PowerColor Radeon HD4850 PCS 512MB DDR3

 

do następującego zestawu:

AMD X2 240

Płyta coś z pokroju GIGABYTE GA-MA770T-UD3P

2x1GB RAM

Zasilacz CHIEFTEC 410-212 (410W)

 

 

Co mnie przekonuje do tej karty:

- podobno cicha,

- wyjście HDMI,

- podobno niezła wydajność w tej cenie (za 370PLN można spokojnie dostać).

 

Nie za mocna do tego zestawu? Zasilacz wyrobi? Czy może polecicie coś innego w tej cenie równie cichego i wydajnego ? Wersja PCS+ raczej odpada ze względu na wyższą cenę i mniejszą dostępność.

 

Co z faktami/mitami o awaryjności?

Link to post
Share on other sites

zasilacz wyrobi, a karta pasuje do zestawu jak najbardziej. Ewentualnie jak zależy ci na wydajności to mógłbyś zastanowić się nad 4870, ale wtedy musiałbyś procka wykręcić do co najmniej 3.3-3.4 GHz. Podobno ciche i dobrze się podkręcają modele 4850 od HIS-a z serii IceQ, ale takie coś tez kosztuje - nie mało(ponad 450zł). Jeśli chodzi o tego powercolora to na pewno będzie ciszej niż w referencie, ale rewelacji się nie spodziewaj. W spoczynku będzie cicho, lecz w stresie wentylator zapewne zwiększy obroty.

Link to post
Share on other sites

4870 odpada, bo wtedy musiałaby być lepsza płyta żeby podkręcić ten procesor. Wtedy zasilacz już na pewno nie wyrobi, bo tak sobie policzyłem:

 

Radeon 4850 max 114W

Procesor 65W

Pamięć 2x1GB 15W

Dysk ok 20W.

 

Co już daje 214W. Jeśli do tego dodamy jakieś 2 urządzenia USB, zasilanie chipsetu, DVD (które najczęściej i tak odłączam bo nie korzystam) to czy przy max. obciążeniu nie zaczną się kłopoty?

Link to post
Share on other sites

Mam 2x 4850 PowerColora (referencyjna) od lipca 2008.

Od samego poczatku zmienilem chlodzenie i chodzily na napieciu 1.3V (takty 795/1120) pozniej podbilem na 1.4V i smiga mi 24/7 na 845/1120

 

Za dlugo nie mialem stycznosci z referencyjnym chlodzeniem (okolo tygodnia) ale temp w stresie byl spory , rozkrecilem wymienilem paste (na bazie srebra jakas byla) na Zalmana STG-1 i temp spadl z 10C i mogles OC zrobic z 625/993 na 700/1060 i byla stabilna wyzej juz musisz napiecie podbijac (nie biosem tylko lutownica w lapki) :-). Nie podbijalem napiecia do tej pory ram mimo tego ze mam radiatory na sekcji zasilania od ram (gorny prawy rog prawie). W 100% stabilne sa na wartosci 1120 wyzej wywalaja.

Link to post
Share on other sites

Ja mam coś takiego:

http://img.ktr.pl/g/gratir4850pc512dp/db.jpg

 

Standardowo to koszmarna suszarka, nawet w 2d. Niemniej spokojnie idzie ją wyregulować w Rivie do tego poziomu że przy graniu w mocno obciążającą grę będzie tylko dość cicho szumiała.

U mnie wentylator rozkręca się do ~15% przy bardzo mocnym i długotrwałym obciążeniu. Przy tym temperatura nie przekracza ~70st na rdzeniu. Oczywiście pod FurMarkiem trochę mocniej się rozgrzeje.

Link to post
Share on other sites

4870 odpada, bo wtedy musiałaby być lepsza płyta żeby podkręcić ten procesor. Wtedy zasilacz już na pewno nie wyrobi, bo tak sobie policzyłem:

 

Radeon 4850 max 114W

Procesor 65W

Pamięć 2x1GB 15W

Dysk ok 20W.

 

Co już daje 214W. Jeśli do tego dodamy jakieś 2 urządzenia USB, zasilanie chipsetu, DVD (które najczęściej i tak odłączam bo nie korzystam) to czy przy max. obciążeniu nie zaczną się kłopoty?

Długo nad tym myślałeś?

Link to post
Share on other sites

Twój zasilacz może pociągnąć (teoretycznie) 288w na +12v. Także nie masz się czym martwić puki co.

Ewentualnie jak już to wszystko poskładasz to sprawdź napięcia pod obciążeniem. Gdyby coś było nie tak to będziesz musiał kupić np. OCZ'a 400w(360w na +12v) za 150zł.

Link to post
Share on other sites

Długo nad tym myślałeś?

Nie, bo nie sprawia mi to problemów. Pomyślałem również, że na tym forum znajdą się osoby, które dzięki swojemu doświadczeniu udzielą mi cennych porad. I poza jednym wyjątkiem nie pomyliłem się.

 

Pozostałym osobom serdecznie dziękuję. Temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

To ja się brzydko podłącze pod temat :)

Jedzie do mnie palit 4850 hd sonic ale zacząłem się zastanawiać czy mój zasilać da radę go pociągnąć. Obecnie posiadam :

ATX 350W dokładnie taki http://www.reactor.pl/produkt-zasilacz-atx-350w.,27365/

 

Typ procesora DualCore Intel Pentium D 830, 3000 MHz (15 x 200)

 

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-8I945GMF (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN, IEEE-1394)

 

Mikroukład płyty głównej Intel Lakeport-G i945G

 

Pamięć fizyczna 1024 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM) + 1 GB ram kingstona

 

Karta dźwiękowa Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

 

Czytałem na różnych forach pobór mocy radka hd 4850 i za każdym razem wychodziło inaczej (oszaleć można) dlatego zacząłem się obawiać czy moja 350 Watówka da sobie z tym wszystkim radę.

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Chciałbym wszystkim zakomunikować, że Chieftec 410-212 z PowerColor 4850 i wspominanym zestawem ni chu chu. System działał stabilnie do momentu zainstalowania sterowników karty graficznej. Po kilku samoczynnych restartach po pojawieniu się pulpitu dałem spokój. Nowy zasilacz rozwiązał problemy.

Link to post
Share on other sites

Widać nawet Cheftec'owi nie można ufać pod względem dopuszczalnego obciążenia ich zasilaczy. W imieniu wszystkich przepraszam za wprowadzenie w błąd. Z drugiej strony to producent nas okłamał.

Link to post
Share on other sites

Trzeba pamiętać, że zasilacz ma swoje lata. Seria GPS jest stara, a co dopiero HPC? Podejrzewam, że model HPC-410-212 ma przynajmniej 4 lata, jak nie lepiej, więc zdążył stracić na mocy trochę. Poza tym w sieci krąży pełno różnych nieciekawych opinii o tym modelu :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...