Skocz do zawartości

Pliki tymczasowe przegladarki na dysku SSD


Recommended Posts

Witam.

 

Kupiłem dysk SSD, działa świetnie. Zainstalowałem na nim przegladarke (Firefox'a) i wydaje mi sie, że jak ładuje się np. filmy na youtube, to zapisuja sie one na tym dysku SSD, co oczywiscie wpływa na jego żywotność.

Jeżeli tak faktycznie jest, to czy można to w jakiś sposób zmienić? A może to wcale nie wpływa tak strasznie na jego żywotność?

Link to post
Share on other sites

Hyperx = 360 000

 

Jak dziennie zapisujesz 360gb to starczy to na 1000dni = 3lata (czyli tyle ile gwarancja tego dysku)

 

Więc myślę że prędzej wymieni się dysk niż się to zużyje dlatego kupiłem hyperx :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To ja utrudnię Wam temat, ponieważ posiadam dysk SSD Crusial C300 64GB w technologii 34nm. Jeśli się nie mylę w takim procesie technologicznym komórki pamięci wytrzymują ok. 9000 cykli zapisu (na pewno dużo więcej niż 5000). Używam go rok i dwa parametry SMART, które systematycznie spadają w tej chwili wynoszą 74%. Oczywiście wszystkie ustawienia jakie dla dysku SSD się wykonuje zrobiłem, wyłączyłem nawet pamięć wirtualną, ale niczego nie kazałem zapisywać na drugim dysku HDD.

Wychodziłoby, że mój dysk wytrzyma ok. 4 lata, ale dysk HyperX 3k zużyje się prawie 3 razy szybciej, więc zaciekawię to nie wygląda.

Link to post
Share on other sites

Niezależnie od typu napędu, najlepiej takie pliki tymczasowe przekierować na ram dysk. Polecam DataRAM.

 

Taka opcja jest najlepsza, ale sądziłem że to nie możliwe. Na pewno wypróbuje!

 

@EDIT: To mi się podoba :3 http://puu.sh/Djqw

Mam 8GB ram to spokojnie 2 sobie moge wydzielić.

Przeglądarka faktycznie działa bardzo szybko.

Edytowane przez Rocik
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...
Przepraszam że odkopuję starocie, ale mam pytanie odnośnie RAMdisk'u, czy jak ustawie sobie w 8GB ramu powiedzmy 2GB na ten wirtualny dysk to czy podczas np. grania w gry będę dysponował tylko 6GB ramu? Czy może jest opcja by taki 2GB dysk mógł być w razie większego zapotrzebowania na ram zwalniany do pomocy przy wykonywanym procesie. Bo nie ukrywam że już kilkukrotnie spotkałem się z zdarzeniem że zająłem 7GB ramu podczas normalnej pracy na komputerze.

 

Jeszcze raz przepraszam za odkopywanie ale nie chciałem robić dodatkowego tematu.

Edytowane przez KuroGa
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...