Skocz do zawartości

Blu ray odtwarzacz


Recommended Posts

Orientuje się ktoś, czy są jakieś zewnętrzne odtwarzacze BR, mogące samodzielnie odtworzyć film na telewizorze. No i czy w ogóle z takiego na usb da radę zainstalować system?

 

Od razu piszę, że wewnętrzny napęd nie mieści mi się w budzie chłodzenie procesora.

Link to post
Share on other sites

Oczywiśce że są zewnętrzne odtwarzacze bluray, które samodzielnie odtwarzają filmy z tym że ich raczej nie podłączysz przez usb do komputera. Prędzej podłączysz do nich przez usb dysk lub pena.

Z napędu podłączonego przez usb da rady zainstalować system.

Jeżeli chcesz oglądać filmy bluray to nie wiem czy usb to dobry wybór, się dokładnie nie orientuje ale usb ma chyba za małą przepustowość aby przesłać film ze ściezką dzwiękową w jakości bluray.

Swoja drogą albo masz małą obudowę albo duże chłodzenie procesora że napęd się nie zmieści.

Edytowane przez tad111
Link to post
Share on other sites

No chłodzenie jest spore, zresztą buda desktop raczej pod htpc. Tylko jak to jest, BIOS wykrywa to urządzenie zanim zainstaluje stery usb?

Widzę, że jedyne wyjście to komputerowy napęd, a filmy z BR puszczane z odtwarzacza w komputerze. Myślałem, że znajdę coś na usb do kompa z wyjściem hdmi do tv bez użycia kompa.

Link to post
Share on other sites

Tylko jak to jest, BIOS wykrywa to urządzenie zanim zainstaluje stery usb?

 

BIOS ma już wbudowaną obsługę urządzeń usb, w ustawieniach bootowania wystarczy tylko ustawić urządzenie usb jako pierwsze i można instalować system.

Może napęd bluray w wersji slim do notebooków będzie się mieścił, albo jak masz usb 3.0 może coś takiego

/http://www.arest.pl/produkt/Napedy-optyczne/83,178,,,0,0,0,,/26334/REC-ASUS-BW-12D1S-U-USB-3-0-BOX-czarny/

usb 3.0 ma przepustowość taką samą jak interfejs hdmi w wersji 1.2 czyli 5Gb/s(w wersji 1.3 ma już 10,2 Gb/s). Tylko cena jest wysoka :(

Link to post
Share on other sites
Troche poczytałem i wynika z tego że odczyt bluray x12 to 54Mb/s.

Czyli wynika z tego że usb 2.0 spokojnie wystarczy. :)

Z płyty dane są skompresowane i potem na pc(lub odtwarzaczu) przy pomocy kodeków dekoduje się obraz i dzwięk.

Taki zdekodowany obraz idze już przez karte grafinczną do tv i tu mógł by wystąpić problem z przepustowością o którym pisałem.

Dodatkowo do tego napędu jest dodawany program do otwarzania bluray a wątpie żeby firma chciała mieć na karku niezadowolonych klientów, znaczek "Vista ready" już chyba pokazał że nie warto obiecywać czegoś co nie może być spełnione.

Link to post
Share on other sites

Czyli musi być karta i tv zgodna z hdmi 1.3 lub wyżej i będzie grało przez komputer.

 

Wszystkie nowe karty graficzne mają już HDMI 1.4, musisz sprawdzić czy twoja karta ma hdmi i w jakiej wersji.

No i czy twój komputer ma wystarczające parametry (moc obliczenową) aby odtwarzać filmy bluray.

Do napędu, który podałeś dostaniesz program PowerDVD.

http://www.cyberlink.com/products/powerdvd/spec_en_US.html

Tutaj są wymagania dla PowerDVD w wersji 12 (nie liczyłbym na tą wersje, wydaje mi się że będzie to 9)

wystarczy że twój komputer spełnia te wymagania/lub je przewyższa.

Edytowane przez tad111
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...