Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa a słuchawki USB


Recommended Posts

Witam.

Czy ktoś może wyjaśniać jak to jest z słuchawkami bezprzewodowym czy przewodowymi ale na USB

Zakładamy, że w kompie jest dobra karta dźwiękowa. Kupiłem słuchawki na USB. Czy to oznacz, że dźwięk jest generowany przez nowe urządzenie USB i karta dźwiękowa nie bierze w tym udziału?

Za każdym razem w w systemie muszę przełączać domyśle urządzenie dźwiękowe chcąc słuchać muzyki na głośnikach czy na słuchawkach?

 

Lub co najważniejsze.

 

Gram w jakąś gierkę. Na głośnikach. Przychodzi kumpel online i chcemy zagrać razem. Podłączam wtedy np. słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem, które maja interfejs USB. I co ? Musze w systemie przełączyć urządzenie? Co może także skutkować potrzebą restartu gry.

Dziękuję za wyjaśnienie.

Link to post
Share on other sites

Słuchawki na USB są samowystarczalne - potrzebujesz tylko złącza USB w komputerze. To jaką masz kartę dźwiękową i czy ją w ogóle masz nie obchodzi tego typu słuchawek. One mają własną kartę i wymagają tylko podłączenia do komputera (za pomocą wtyczki USB).

Proponuje zrobić sobie skrót z panelu sterownia "Dźwięk" ;) i zmieniać, co ma aktualnie być uznawane jako główne źródło. Nie zawsze jednak ręcznie trzeba to zmieniać, wiele aplikacji (w tym i gier) pozwala na wybór urządzenia na którym ma być odtwarzany dźwięk.

 

Co do wariantu grania: tabujesz grę i wybierasz na czym mają być odtwarzane dźwięki (główne urządzenie) i w zasadzie w większości aplikacji to zadziała, jeśli nie to ponownie uruchamiasz grę.

  • Upvote 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za szybką i rzetelną odpowiedź.

 

Muszę napisać, że niestety tego obawiałem się.

 

Planuje kupić słuchawki bezprzewodowe do komputera. Przede wszystkim do grania. W

moim przypadku 50% czasu gram na głośnikach drugie 50% na słuchawkach.

 

Mając przewodowe cieszyłem się dobrym dźwiękiem generowanym na dobrej karcie dźwiękowej gdzie wg. własnych upodobań mogłem podbić sobie bas czy włączyć jakieś efekty. I nie musiałem przełączać się we właściwościach systemowych.

 

Ale chyba jestem jednak skazany na słuchawki USB, jeśli chce bezprzewodowo używa słuchawek z mikrofonem, prawda? I jestem skazany na opcje dźwiękowe jakie oferuje "karta dźwiękowa" od słuchawek od USB i przełączanie się miedzy źródłami tak?

Link to post
Share on other sites

Nie do końca bezprzewodowe słuchawki muszą być takie złe ;)

Wysokiej klasy bezprzewodowe słuchawki: np. http://eu.akg.com/akg-product-detail-eu/k-840-kl.html

 

Bardzo ciekawie zapowiada się ten model słuchawek Corsair-a: http://www.corsair.com/en/vengeance-gaming/vengeance-gaming-headsets/vengeance-2000-wireless-7-1-gaming-headset.html

Model (przewodowy) V 1500 wypada całkiem przyjemnie. Wysoka wygoda użytkowania, a karta USB radzi sobie całkiem dobrze. Owszem za 300 zł można kupić lepsze słuchawki, ale tutaj atutem jest ten układ, który może się przydać posiadaczom zintegrowanych kart dźwiękowych z płytą główną.

Sam zastanawiam się nad modelem Vengeance 2000, zobaczymy co z tego będzie ;)

Link to post
Share on other sites

Co do słuchawek bezprzewodowych to jestem świeżo (bo miesiąc) po dokładnie identycznym dylemacie.

 

Do tej pory korzystałem z karty dźwiękowej DX2 Xonar + AKG514 + mikrofon Zalmana, ale miałem dosyć walki z kablami, więc napaliłem się na słuchawki bezprzewodowe.

Logitech G930 świetne recnezje, ale nie da się podłączyć do karty dźwiękowej

http://www.logitech.com/en-us/gaming/headsets/wireless-gaming-headset-g930

Logitech G540

http://www.logitech.com/en-us/gaming/headsets/wireless-headset-f540

Te są do Xbox'a i PS3, ale również nieoficjalnie współpracują z Win7, chociaż nie zawsze bezproblemowo.

Sęk w tym, że nie ma jak przekazać dźwięku do komputera :D czyli nie da się korzystać z mikrofonu, jeśli komputer jest podłączony do stacji przez jacka.

 

Pomyślałem jednak, że bez mikrofonu się obejdę i kupię posiadające świetne recenzje słuchawki bezprzewodowe Philipsa SHD8900, które jednocześnie będę mógł wykorzystywać do kina domowego.

http://audio.com.pl/newsy-sprzetowe/philips-shd8900

 

I dzisiaj radośnie znowu korzystam z DX2 Xonar + AKG514 + Zalman, a Philipsy robią za dekorację na subwooferze obok telewizora.

Bezprzewodowe słuchawki Philipsa za 700 złotych okazały się być kiepskim naśladowcą słuchawek przewodowych AKG za 200 PLN.

Są zdecydowanie cichsze, mają słabszą selekcję dźwięku i ze względu na wagę i wielkość słabo trzymają się na głowie mojej żony, nie mówiąc o córce.

 

Jeśli cenisz sobię dobrej jakości dźwięk i miałeś do tej pory dobre słuchawki przewodowe, możesz poczuć się rozczarowany nową jakością dźwięku bezprzewodowego.

 

Polecam Ci wcześniej odsłuchać takie słuchawki przed ewenutalnym zakupem.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...