Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam! Ostatnio prosiłem tutaj o nowy komp do 4k zł. Dostałem świetnie propozycje i oczywiście spisałem sobie mój zestaw. Jeśli ktoś jest zainteresowany, mogę podać w tamtym temacie, tu nie chcę śmiecić. W każdym bądź razie: Dalej pozostaje moje starocie, które ma się mniej-więcej tak:

 

Plyta glowna: GIGABYTE GA-M56S-S3

2,00GB ram

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5200+ 2,7GHz

GeForce 9800GT 512MB

Jakas obudowa (Gigabyte chyba?)

160GB HDD

 

Co ciekawe, tytuły z 2011 chodziły na XP na maxie w większości, na Windows 7 np. taki Dirt 3 (wiem, że to żaden osiąg, bo ta gra ma bardzo małe wymagania jak na produkcję takiego formatu). Chciałbym jednak przeznaczyć ok. 200 euro na rozwój tego kompa i prosiłbym o jakieś rady. Komputer miałby służyć baaardzo rzadko do pracy (w przeciwieństwie do tamtej jednostki), a raczej do ewentualnego wsparcia podczas mega nerdowskich lan-party organizowanych przeze mnie i moich znajomych :P . Nie gramy w jakieś wymagające gry, ale jednak fajnie by było, gdyby i te nowsze poszły (może byśmy się przerzucili na BF3). I choć 200 euro może wydawać się śmieszną wartością, to moje uwagi: Zawsze mogę coś do tego dołożyć, całość zamawiam z Niemiec i bez vatu, bo na działalność gospodarczą (czyli można sobie te 19% od ceny odjąć). Nie orientuję się kompletnie w obecnym rynku hardware, ale myślę, że na wymianę GPU lub CPU by starczyło. Jakieś sugestie?

Edytowane przez Pental
Link to post
Share on other sites

Płyta słaba,nie obsługuje wyższych phenomów.Jeśli chcesz budować na niej wsadź athlona x4(jeśli ma być BF3) i poszukaj używanego gtx 460 plus 2 gb ramu.Powinno starczyć te 200e.Oczywiście windows 7 64bit na tym.

Ja bym jednak wolał i3 z tanią płytą i DDR3 a za resztę+ to co dostaniesz po sprzedaży obecnej płyty procka ramu i karty kupił jak najlepsze gpu.Myślę że na R6850 może da radę.

Link to post
Share on other sites

300 eu to 1260zł+jakieś 350 za athlona,płytę,ram i geforca(50+40+100+160 to tak orientacyjnie) razem jakieś 1600pln.Można już poszaleć.Np.

Procesor-Ivy i5 3450 za jakieś 780pln

Płyta-ASUS P8H61/USB3 R3.0 za jakieś 280pln

Ram-4GB 1600 jakieś 100pln

1160 razem,zostaje ok. 450 na kartę,za ok.550 można mieć nowego Radeona 6850,myślę że nic poniżej nie warto.

Oczywiście zakładam że dysk i inne pierdoły zostaną ze starego kompa(zasilacz jest znośny?)

Naturalnie lepszym wyborem byłby sandy i5 2500k ale jest drogi a i płytę trzeba by lepszą.

Myślę że to do okazyjnego grania będzie ok.

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Zasilacz, jak w sumie cała reszta, oczywiście zostałby. Chyba nie najgorszy, 400W, potem sprawdzę jaki. Btw., na jakich ustawieniach i fpsach poszedłby ten BF3? Jakbym miał dwa stanowiska do gry byłoby po prostu super.

Edytowane przez Pental
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...