Skocz do zawartości

Komputer się nie włącza - spalony zasilacz?


Recommended Posts

Witam.

 

Wczoraj w domu miałem dość głupią sprzeczkę, więc postanowiłem, że odłączę źródło zasilania komputera. Odłączyłem zasilacz od prądu i włącznik od obudowy z płyty głównej, by osoba z którą się pokłóciłem go nie włączyła (wiem, że głupie i śmieszne :P)

 

Po powrocie do domu, postanowiłem go podłączyć. Po podłączeniu kabli, włączam komputer i ruszył się tylko wiatraczek od chłodzenia, i nic.. żadnego dymu, smrodu nic.. jakby nie był podłączony.. na wszelki wypadek sprawdzałem pod inne wejścia i to samo.. nic a nic drgnęło.. Czy coś spaliłem? :P

 

Procesor: Intel Celeron 2x2,0GHz

Płyta: Gigabyte GA-EG31M-S2

Zasilacz: Logic 300W

Ram: 2GB no=name

 

Link do manuala: http://www.manualowl.com/m/Gigabyte/GA-EG31M-S2/Manual/208012?page=26

Na kablach które podłączałem (były 3) pisało:

 

VCC

USB1-

USB1+

GND

 

VCC

USB2-

USB2+

GND

 

SHIELD

 

 

z góry dziękuje za odpowiedź

Link to post
Share on other sites

może włącznik potem źle podłączyłeś pod płyte główną, ? popróbuj z wejściami obok i zobacz czy się włączy.

 

Generalnie logic to bardzo słaby producent zasilaczy i to jest bomba zegarowa więc mógł po prostu wyzionąć ducha. Jeślli tak się stało to módl się o to że nie zabrał ze sobą jakiś komponentów ; D

 

Pokombinuj z kablem, jak sie wyjdzie to spróbuj podmienić zasilacz jeśli masz taką możliwość i sprawdzić na innym zasilaczu.

Link to post
Share on other sites

ale wentyl się kręci tak więc to nie wina zasilacza. Jeśli nie mam beep codu to sprawdź te ramy. Poprzekładaj, spróbuj z jedną kostką potem z drugą. Sprawdź grafikę, wyjmij ją. Może mobo padło.

Oby mój 500 post pomógł :D trzymam kciuki.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites

Ale nie.. jak podłączyłem te kable, to wiatrak się tylko ruszył, jakby drgnął, jakby chciał ale nie mógł i przestał, jakby mi prąd wyłączyli. Przełożyłem kable według schematu z internetu i komputer się włączył. Ale po podłączeniu do monitora "Brak sygnału" jakby nie działała karta graficzna..

 

Włącznik działa ;p, ale Logic nic nie mogę o nim złego powiedzieć, wytrzymał chyba 7 czy 6 lat bez żadnych problemów.

 

Wyjmowałem te pamięci to były 3 krótkie kody, po tym jak pomajstrowałem z kablami i o dziwo podłączyłem dobrze.

 

Teraz pojawił się inny problem.. Po podłączeniu kompa, dosyc ze nie ma obrazu to jak włącze, to chodzi z jedną minutę a potem się wyłącza i włącza znowu (słysze i widzę, bo diody gasną i chłodzenie nie chodzi)

eh.. ;p dziękuje za odpisanie

Link to post
Share on other sites

Osoba nic nie zrobiła, bo widziała że odłączyłem

 

Pożyczyłem od kumpla zasilacz Take Me 350W i to samo.. nie włącza się komputer.. ale na chwile jak nacisnę POWER świecą się 4 diody na płycie głównej między 4 bankami pamięci, obok nich jest napisane: Phase Led

 

co to? :o, pamięć wyciągałem na tym nowym zasilaczu, nic...

Link to post
Share on other sites

ja bym obstawiał na złe podłączenie kabelków FP

na samej górze podałeś napisy kabelków od USB front. A to dziwne jeśli chciałeś odłączyć włącznik. Może i tamte też wyciągałeś.

Ja ostatnim razem takie coś widziałem jak ktoś pomylił podłączenie USB wewnetrznego / Front panelu (pomylenie Resetu / z diodami :D:D) taki myk... jeśli się myle to wyjmij baterie bios, potem włóż spowrotem i zworką bios resetuj. Jak nie pomoże to sprawdz czy kable do mobo od zasilacza są dobrze wpięte bo może to być też 4pin od CPU.. Ostatecznie pozostaje złożenie kompa od nowa z manualem i wkładanie podzespołów pokolei. Jak masz grafe zewnetrzna to spróbuj odpalić na integrze

Link to post
Share on other sites

Wyjąłęm grafe i baterię od CMOSu, zewrzyłem jeszcze te 2 piny i komputer odpalił!, myszka zajarzyła, klatwiatura też, Nawet się nie restuje - wszystko chodzi, tylko obrazu brak, bo podpiąłem pod integre, która chyba nie działa xD

Oczywiście włączył się z podłączonynmi Ramami, wszystkie kabelki dobrze podłączone

 

Czyli grafika do wymiany ? :/

 

edit: Podłączyłem tym razem na karcie graficznej. Ruszył bez problemu, tylko, że bez obrazu, jakbym nie podłączył. Czyli chyba mnie czeka wymiana karty graficznej :(

Nie resetował się, reset biosu pomógł.

Edytowane przez IntervenseI
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jak nie działa na zintegrowanej i na normalnej to raczej wina płyty głównej, miałem tak kiedyś zmiana karty nic nie dała.

Komputer też chodził normalnie, nawet w głośnikach słychać było uruchomienie Windows'a, ale obrazu brak. Wymieniłem płytę główną i wszystko ruszyło ;)

Edytowane przez Hestwar
Link to post
Share on other sites

wiem ze ci w ogole nie chcial komp chodzi ale jezeli slyszysz w glosnikach ze system normalnie sie laduje a na monitorze wyskakuje ci "Brak sygnalu" to wez sproboj kablem od monitora pokrecic/pomacac/zamienic koncowkami ew. od kogos pozyczyc wiem ze to moze sie wydawac glupie ale po sprzeczce cos tam moglo sie naderwac kiedys ja tak mialem ze leciutko kabel podniaslem i obraz sie pojawial

 

na dodatek: zasilacz TakeME to nie zasilacz!

Edytowane przez sent24
Link to post
Share on other sites
  • 4 lata później...

Procesor: Intel Celeron 2x2,0GHz

Płyta: Gigabyte GA-EG31M-S2

Zasilacz: Logic 300W

Ram: 2GB no=name

 

Link do manuala: http://www.manualowl.com/m/Gigabyte/GA-EG31M-S2/Manual/208012?page=26

 

 

Link do instrukcji niestety mi nie działa (błąd 404) - jeżeli ktoś potrzebuje na przyszłość, to znalazłem link zastępczy http://www.manualsworld.net/manual/212467/gigabyte/ga-eg41m-s2h

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...