Skocz do zawartości

GTX 470 - CZY TO WCIĄŻ WYDAJNE GPU??


Recommended Posts

Referent jak każdy inny. Zmiana chłodzenia i te minusy odpadają:

"Nie dość, że temperatury są nie do przyjęcia, to generowany w zakresie obrotów (65% - 80%) hałas jest po prostu nie do zniesienia na dłuższą metę. Nawet w słuchawkach ustawionych dość głośno, szum nadal dociera do ucha użytkownika takiego rozwiązania"

Link to post
Share on other sites

To teraz cofnij stronę wcześniej i może powiesz cos o tym ... Zmiana chłodzenie dla Ciebie prosta dla innego nie do zrobienia = serwis + 80 zł za wymiane ... Nikt nie bierze tego pod uwage ;)

Link to post
Share on other sites

Chłodzenie jak karta faktycznie okaże się wydajna przy moich wymaganiach zmienię na pewno, choć z ta karta nie zamierzam sie na długo związywać bo jest tylko na okres przejściowy,ale pobawię się, zobaczę co można z niej wyciągnąć :) po OC na pewno będzie prądożerna jak nie wiem :D hehehe

 

Zmiana chłodzenie dla Ciebie prosta dla innego nie do zrobienia = serwis + 80 zł za wymiane ... Nikt nie bierze tego pod uwage

Banalna rzecz,jak bym miał płacić serwisowi za wymianę 80zł to bym wolał się najeb....ć za tą kasę :D

Link to post
Share on other sites

Wystarczy pisać cos głupiego nie czytając innych tematów prawda Sony ;) ? No to przecież jak umiesz to co za problem zmienić, to sie chwali, ale ile juz było na Forum tematów " wymiana chłodzenia GPU nie wstaje " .. ^^

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, wystarczy myśleć..

Nawet nie trzeba myśleć tylko iść krok po kroku za instrukcją dołączoną do zakupionego chłodzenia,nikt chyba nie jest tak tępy by nie potrafił odkręcić paru śrubek, pozakładać radiatorki na pamięci klejem lub taśma dołączoną do zestawu,na nowo przesmarować procesor graficzny i spowrotem złożyć.

Link to post
Share on other sites

Czy napisałem by wymienił Autor ? Napisał do Ciebie ze Ty to zrobisz drugi sobie nie poradzi i odda do serwisu ... czytanie ze zrozumieniem nie boli ..

 

Zacytuje kilka moich wypowiedzi.

 

" Nie widzę sensu zakupu GTX 480 w cenie do 800 zł, zdecydowanie lepiej wyrwać GTX 470 i go dobrze podkręcić, zobacz Wyniki usera Sony156 to sie przekonasz o czym mówię "

 

" jeśli gtx 470 to gó**o to jakim gównem jest gtx 480 i dopłacanie do niego kasy ? kolega z forum miał obie karty i wynik na GTX480 w 3D Mark11 miał o 300 pkt większy masakra wydajnościowa "

 

" 560 Ti nie warto tak samo jak nie warto obecnie 5870, przy zakupie GTX 470 i OC na 830 na rdzeniu będziesz miał jak gtx570, gdybyś z OC nie wiedział napisz do Sony156 to ci doradzi co i jak "

 

nikt chyba nie jest tak tępy by nie potrafił odkręcić paru śrubek, pozakładać radiatorki na pamięci klejem lub taśma dołączoną do zestawu

Tak. Tylko jeden nieostrożny ruch i masz zwarcie na GPU. Wy nie starajcie mi sie udowodnić ze umiecie bo wystarczy ze napisaliście to raz, chodzi mi o to ze nie każdy to potrafi i tego sam nie zrobi nawet z instrukcja , chyba nie jest to trudne do zrozumienia :?:

Link to post
Share on other sites

Akurat tak sie składa ze podane przykłady pisałem juz po przesiadce na 570, ostatnio w dziale GPU pisałem i podałem twoje wyniki bo facet miał do wyboru GTX 480 i 560ti ...no ale niech będzie... :/

Link to post
Share on other sites

Ja zamienilem swojego 5850 z doplata 100zl na 470 i jestem bardzo zadowolony :D moim zdaniem karta jeszcze kilka tytulow na 1080 i ultra uciagnie na przynajmniej 30 fps :D co do halasu w dzien jeszcze sie zgodze ze nie jest zle ale w nocy gdy decybele otoczenia drastycznie spadaja to karta obi sie niezwykle slyszalna chodz na to jest sposob wystarczy odpowiednio ustawic obroty karty bo ona jak po oc ma 95 to jakiegos wielkiego szoku nie ma a zbijanie temperatury do 80 st kosztem wycia wentylatora to moim zdanie troche juz zalezy od uzytkownika

Link to post
Share on other sites

Tak. Tylko jeden nieostrożny ruch i masz zwarcie na GPU.

To nie wiem jak nieostrożny ruch by to musiał być :)

 

chodzi mi o to ze nie każdy to potrafi i tego sam nie zrobi nawet z instrukcja

Chyba każdy posiada choć podstawowe umiejętności manualne i z instrukcją sobie poradzi :)

 

No ale pewnie sie takie jeden z drugim gdzieś znajdzie co nie będzie umiał,i z plastyki w podstawówce miał same 3ki :D

Link to post
Share on other sites

Podsumowując GTX 470 TO NADAL WYDAJNY UKŁAD GRAFICZNY,choć minusem jest w wersjach referencyjnych głośne chłodzenie pod dużym obciążeniem i spore temperatury wraz z poborem prądu,po zmianie chłodzenia mamy kartę bardzo wydajna po OC zbliżona do osiągów stokowego GTX570.

 

Wszyscy wszystko wiemy wiec wszystkie kłótnie i spory czas zakończyć :)

Link to post
Share on other sites

DomiHD2 jak Cie prosze przestan bo wychodzisz tu na kompletna fujare :P Powiedz ze jestes osaba zachowawcza i wolisz nic nie ruszac jakie ma byc takie jest u ciebie i koniec tematu :) Ja nalezalem od dziecka do grona ludzi ktorzy swoje zabawki rozkladali na czesci pierwsze bo chcialem zobaczyc co jest w srodku samochodzika a ty poprostu miales drewniane klocki :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

DomiHD2 jak Cie prosze przestan bo wychodzisz tu na kompletna fujare

A do czego to ma być bo nie rozumiem ? nie znasz mnie wiec nie wiesz czy zmieniałem czy nie tak sie składa ze wymieniałam chłodzenia na 4 x gtx 260 1x 5870 i koledze na 6950 wiec proszę Cie nie wypowiadaj sie, to ze bronie innych to znaczy ze juz jestem ten gorszy ? A ja znam mase ludzi którzy sie za to wezma i mase takich którzy sobie nie poradzą, wiec nie wiem po co piszesz do mnie takie rzeczy ? aaaaaaaaa sygnatura juz wiem ... :]

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Stales sie naczelnym wodzem ludu bronisz tych ktorych takie rzeczy jak oc przerosly jestes ich glosem wypowiadasz sie w ich obronie...wiesz co moze kandyduj do sejmu takich tam jest wiecej a calkiem dobra kase maja z tego :D a co ma wspolnego moja sygnatura z tym co pisalem ?! jak czytam twoje teksty ze radiator z pamieci na karcie sie odklei i zrobi zwarcie na gpu to az wole nie myslec co ty robisz z tym kompem ... rzucasz nim ze ci sie odklei kopiesz w niego jak ci w grze nie idzie ??

Link to post
Share on other sites

Gdybym cie usunął to bys teraz nie pisał wiec o logicznym myśleniu lepiej sie nie wypowiadaj, a o zamknięciu temat zdecydowało odpowiednie zgłoszenie od odpowiedniej osoby, nic na to nie poradzę, równie dobrze temat mógłby zamknąć inny moderator czy nawet Admin

Tyle że ja nie pisałem o czasie terazniejszym a przeszłym :D:P

 

A o wymianie kart będziesz mi wypominał za każdym razem,już ci pisałem człowiek uczy się na błędach a ty jesteś wszechwiedzący i każdy twój krok to pełny sukces hehe to nie bój się rozebrać swojej karty :)

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites

jak czytam twoje teksty ze radiator z pamieci na karcie sie odklei i zrobi zwarcie na gpu to az wole nie myslec co ty robisz z tym kompem ... rzucasz nim ze ci sie odklei kopiesz w niego jak ci w grze nie idzie ??

O matko kolejny co czytanie ze zrozumieniem sprawia problem, podczas montażu ludzie najczęściej robią zwarcie w tym miejscu

 

http://s18.postimage.org/pmsgeboe1/dscf0112y.jpg wystarczy ze przechylisz sobie radiatorek na pcb podczas montażu ( a pod spodem nie ma foli ochronnej ) i masz zwarcie ...

 

Stales sie naczelnym wodzem ludu bronisz tych ktorych takie rzeczy jak oc przerosly jestes ich glosem wypowiadasz sie w ich obronie

Forum jest od pomagania i dyskusji ale trzeba tez patrzeć na innych nie tylko na siebie kolego, to ze ty jesteś majster nie znaczy ze każdy jest, z twojej wypowiedzi wynika ze ci co by sobie nie poradzili sa gorsi, pewnie jeszcze to imbecyle lub nawet margines społeczny

 

Jaki sens ma wasze przekomarzanie?? Podsumowanie tematu już było stronę wcześniej :)

Tylko ze nie ja to kontynuowałem tylko majster trybcio ;)

Link to post
Share on other sites

Wystarczy ze radiatorek upadnie na GPU gdy będzie zle założony ? ;)

n

upadnie a na obrazku nie ma upadnietego radiatorka tylko jest zwarty i to na dodatek nie z gpu madralo :D zaczynasz sie wypowiadac a nawet nie wiesz co chcesz przekazac i jak a juz z tresc upadnietego radiotorka na gpu i pozniejszego obrazka zalaczonego do mojej wypowiedzi wynika ze sam nie umiesz sie wypowiadac ze zrozumieniem przemysl to zamin jeszcze cos napiszesz

Edytowane przez trybcio86
Link to post
Share on other sites

hehe ale kłótnia, co do załączonego obrazka to fakt ze w tym miejscu ludzie najczęściej robią zwarcie wiec to jest akurat fakt, wydaje mi sie ze DomiHD2 ma w tym temacie bardzo wiele racji co nie oznacza ze inni mówią zle , a myślę ze takie pisanie o drewnianych klockach to trybcio86 zostaw dla siebie bo twój komentarz nie wniósł nic do tematu a robi sie przez to awantura. Po co ma rozbierać karte zmieniać chłodzenia jak i tak ma lepsza niz twoja podkręcona ?

 

Naśmiewacie sie z niego ze pomaga tym którzy nie umieją ? trochę szacunku dla innych

 

Przeczytałem cały temat i nie widze by jakieś głupoty napisał DomiHD2... widze tylko nagonkę posiadaczy karty GTX470 którym nie podoba sie zdanie innych.

 

Autorze GTX 470 to bardzo dobra karta w przedziale cenowym do 600 zł nadal wydajna tylko ze chłodzenie do niej jest wręcz obowiązkowe, można poczytać testy i tematy wystarczy pewnie do FHD jeszcze spokojnie, ja niestety posiadam GTX 465 który też daje rade :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...