Skocz do zawartości

GTX 470 - CZY TO WCIĄŻ WYDAJNE GPU??


Recommended Posts

daje rade z obecnymi, teraz będą wychodzić powoli tytuły którym nie da w full hd na ultra detalach choćby przez 1.2 gb ramu. Jak na teraz to dobra karta i w lepszych bądź gorszych ustawieniach graficznych jeszcze troche nowych gier pociągnie :)

Link to post
Share on other sites

Warto za tą cenę Trochę ją podkręcisz i masz wydajność stockowego GTX 570.Oczywiście minusem będzie tu na referencyjny system chłodzenia,który pod obciążeniem daje znaki.Ile masz do wydania?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kupiłem ją tylko na okres przejściowy z mojej GTX580 SC od EVGA na AMD Radeona 7970 dlatego pytam o możliwości,bo kiedy radek się u nie w budzie zjawi to nie wiem jeszcze dokładnie :) Nabyłem GTX470 od ZOTAC'a referanta bardzo tanio...

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Oczywiście, 470 jest na prawdę udanym GPU od nV, co by się nie mówiło, ale po wymianie chłodzenia -- karta miód

 

TU np ostatnio zrobiłem sobie skromny teścik na moim starym złomiku.

 

Pamiętam, jak kupowałem swoją niedługo po premierze -- jak wszyscy pisali nie kupuj, grzejnik, odkurzacz, światła przygasają na ulicy, jak przechodzi w 3D itd. Puki co minęło od premiery już hoooo hooo, a karta zapewnia bezproblemową pracę z absolutną większością aplikacji 3D w 1080p do dziś -- chyba nic więcej dodawać nie trzeba :)

 

//pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

To widać że trafiłem nieźle :) Jutro ma do mnie przyjść własnie ta 470,bo moją 580SC wystawiłem już na Allegro.GTX470 jest na okres przejściowy tak góra dwa miesiące,potem skok na czerwona stronę czyli HD7970 najprawdopodobniej.No,chyba że 470ka okaże się naprawdę dobrym układem i pokuszę się o kupno jakiegoś chłodzenia typu ŻALMANA VF3000 :) na nią to może u mnie dłużej zabawi :)

 

A tak po za tematem,co sadzicie o takim chłodzeniu na ta 470??

http://allegro.pl/gelid-icy-vision-rev-2-chlodzenie-ati-nvidia-i2430718550.html

Edytowane przez Nextassy
Link to post
Share on other sites

widzę, że cie boli Domi wydajność 470.. w każdym temacie płaczesz

 

Bo taki typ człowieka.Gość nie ma rozeznania w temacie kart graficznych o którym przekonałem się nie tak dawno jak mu w jednym w podobnym temacie zwróciłem uwagę na jego wypowiedzi związane z kartami a dokładnie jego logiczne myślenie :D postanowił mnie i temat cały usunąć. Prawda boli i tyle w temacie.

 

tylko ze chłodzenie robi swoje

Niech ci nie ściska żal du*y,nie ma problemu żebyś i ty zmienił na swojej ale zrobił byś to ? umiesz ? nic trudnego.

 

 

Edytowane przez mistrz
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Jak w temacie,co sądzicie o GTX470ce,czy to nadal wydajna karta?? Czy daje rade z obecnymi tytułami??

TAK

 

W 1024x768 na pełnych detalach bez AA, PhysX, Aniso wszystko lata jak ta lala :)

 

W dużej rozdzielczości typu marketingowego 1920x1080 też wszystko OK. Może nieco wolniej, bo wymagające tytuły mogą chodzi okolicy 35-40fps (zależy od procesora) ale też OK.

 

Pisze jako posiadacz takowej karty.

 

MINUSY:

- referencyjne chłodzenie jest głośne pod sporym obciążeniem.

- APETYT na prąd. Jest OLBRZYMI. Bez Vsync ona je ile chce. Z Vsync 60Hz jest już w miarę (zależy od tytułu). Z Vsync Adaptacyjnym 60Hz (połowa odświeżania - 30Hz/max. 30fps) jest już w porządku.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Niech ci nie ściska żal du*y,nie ma problemu żebyś i ty zmienił na swojej ale zrobił byś to ? umiesz ? nic trudnego.

i kto to mówi facet który zmienił GTX 480 na 580 i płacze ze nie ma przyrostu mocy :?:

 

widzę, że cie boli Domi wydajność 470.. w każdym temacie płaczesz

A czy ja Ci coś mówię ? Wiele razu tutaj broniłem twojej karty i wydajność GTX 470 argumentowałem twoimi wynikami ale najlepiej nie czytać wszystkiego a wejść w jeden temat i napisać cos niemiłego... dzięki ;)

 

A co z chłodzeniem i temperaturami pewnie nie mam racji ? Tylko ze Danny miał referenta i sam pisał o głośności i temperaturach karty przed zmiana chłodzenia w swojej mini recenzji :]

 

postanowił mnie i temat cały usunąć

Gdybym cie usunął to bys teraz nie pisał wiec o logicznym myśleniu lepiej sie nie wypowiadaj, a o zamknięciu temat zdecydowało odpowiednie zgłoszenie od odpowiedniej osoby, nic na to nie poradzę, równie dobrze temat mógłby zamknąć inny moderator czy nawet Admin

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

A co z chłodzeniem i temperaturami pewnie nie mam racji ? Tylko ze Danny miał referenta i sam pisał o głośności i temperaturach karty przed zmiana chłodzenia w swojej mini recenzji :]

Ja też potwierdzam. Głośno i gorąco pod obciążeniem na referencie. Jak się skręci framerate przez Vsync to jest cicho i średnio gorąco.
Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie zacytować Dannego z jego Mr..

 

"Nie dość, że temperatury są nie do przyjęcia, to generowany w zakresie obrotów (65% - 80%) hałas jest po prostu nie do zniesienia na dłuższą metę. Nawet w słuchawkach ustawionych dość głośno, szum nadal dociera do ucha użytkownika takiego rozwiązania"

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

 

Mniej powinien.

GTX 580 - TDP 250W

GTX 470 - TDP 215W

 

Pisałem z pamięci.

 

Skręcić framerate włączając Vsync i problem hałasu zmieni się diametralnie. Zostanie tylko w najbardziej wymagających tytułach.

Link to post
Share on other sites

Tak racja,z tego co czytałem w teście Dannego tak pisał i tak jest bo znajomy ma tez tego GTX'a z referencyjnym chłodzeniem i jest masakra,ale w temacie pytałem o wydajność a nie kulturę pracy :) więc niema się co przegadywać :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...