Skocz do zawartości

Jaki monitor FULL HD do 800zł


Recommended Posts

Witam

 

Mam zamiar zmienić mojego LCD-ka 17" na coś większego i w Full HD.

Monitor będzie mi służył do internetu, filmów i gier w takiej kolejności.

Dużo czytałem na temat smużenia w LG IPS226V-PN, ale ostatnio nie gram więc nie to jest priorytetem. Bardziej martwię się o czerń, bo podobno nie jest pierwszej jakości. Czy rzeczywiście jest ona jakaś srebrzysta?

 

Jestem już prawie zdecydowany właśnie na

http://allegro.pl/lg-led-22-ips226v-pn-fulhd-hdmi-dvi-ips-hit-kurier-i2416291651.html ,

lub na http://allegro.pl/lg-ips235v-ips-kalibrowany-srgb-hdmi-hdmi-i2432375801.html

i wydaje mi się, że w tej cenie są bardzo opłacalne.

 

Czy warto dopłacić do 1,5" większego monitora, ale o starszym modelu?

Wcześniej myślałem nad LG IPS236V-PN, ale jest on w cenie ponad 800 zł, a po prostu nie chcę, aż tyle wydawać pieniędzy. Dodam że na początku zastanawiałem się nad Samsungiem S22B300H, więc za około 500zł, ale stwierdziłem że warto dorzucić tą stówę czy półtorej do czegoś lepszego. Jednak 800zł nie przekroczę.

A może polecacie coś jeszcze innego.

Jestem z Krakowa więc raczej interesują mnie oferty właśnie z tego miasta, bo nie chce mi się czekać na przesyłkę.

 

Proszę o jakieś porady.

Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

Jestem z Krakowa więc raczej interesują mnie oferty właśnie z tego miasta, bo nie chce mi się czekać na przesyłkę.

to się świetnie składa, podjedź sobie do X-KOM ul.Chopina, tj. koło Miasteczka Studenckiego AGH i obejrzysz tam sobie wyżej podanego Della, przekonasz się na własne oczy czy rzeczywiście srebrzy :D

Lg nie wiem czy mają, kiedyś coś tam prezentowali.

Ja kupowałem tam swojego u2412m, towar od ręki, jak zagadasz to i rabat dostaniesz.

Edytowane przez ChiCkenQ
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie wahaj się sprawdzać monitora dokładnie przed zakupem

dokładnie. weź to pod uwagę.

więc autorze idź, obejrzyj, pomacaj z każdej strony, poproś sprzedawce żeby coś zapuścił (film, jakąś animacje) rozluźni to wasze spotkanie %-) a i dzięki temu zobaczysz jak prezentują się na nim multimedia.

Pytaj o rabat płacąc gotówką, na pewno coś urwie sprzedawca.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przeczytałem tak na szybko jakieś forum na temat tego monitora i dużo piszą o tej srebrzystej czerni. Rozumiem, że to norma i tak to już musi być we wszystkich tańszych IPS-ach, ale ogólnie nie warto zastanawiać się nad jakimiś TN-kami lub PVA?

Link to post
Share on other sites

coś tam srebrzy, ale nie ma się czego obawiać. u siebie zauważam tą tendencje tylko na napisach końcowych filmu, gdzie jest najwięcej wtedy czerni. w grach tego wogóle nie widać stary, ja nie zauważam. idź i zobacz na własne oczy jak to wygląda.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zobacz to na własne oczy bo mi na przykład to "srebrzenie" wogóle w dellach nie przeszkadza. Jakość w porównaniu do TNek jest kosmiczna i tak. Obrazowo powiem Ci tak- jeśli te IPSy srebrzą to w normalnych TNkach masz tęczę zamiast czerni.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niby dlaczego bit ci nie pasuje? Według mnie to jeden z najtańszych sklepów z dużą ilością sprzętu dostępną od ręki.

Jeszcze jedno pytanko. Co tak naprawdę ten Dell ma lepszego niż LG IPS235V-BN, bo między nimi jest 111zł różnicy,a Dell nie ma HDMI tylko display port i USB. Oprócz tego czymś się różnią? Bo jeśli nie to wolałbym LG.

Link to post
Share on other sites

Niby dlaczego bit ci nie pasuje? Według mnie to jeden z najtańszych sklepów z dużą ilością sprzętu dostępną od ręki.

pracownicy są niekompetentni i nie polecam reklamowania czegokolwiek

 

Co tak naprawdę ten Dell ma lepszego niż LG IPS235V-BN,

przede wszystkim ergonomię i elektronikę, porównaj:

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2312hm.htm

http://www.prad.de/en/monitore/review/2011/review-lg-ips235v.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Różnica na żywo jest ogromna. Dotknij tego LG a będzie się trząsł przez 2 dni (jak większość tanich monitorów zrobionych ze świecącego plastiku). Nigdy mi to nie przeszkadzało ale od kiedy u mnie w pracy zacząłem pracować z dellami nie wrócę już do "domowych" monitorków. Ekran jesteś w stanie obrócić o 90 stopni jednym palcem, reguluje się idealnie płynnie w każdej płaszczyźnie i wygląda elegancko a nie jak świecidełko. Dla jednych ten profesjonalny design to plus, dla innych minus. Zobaczysz co Tobie odpowiada.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja tam BIT omijam szerokim łukiem i tobie radzę to samo

drachen jakąś nie przyjemną wojenkę z nimi toczyłeś? %-)

miałem z nimi styczność 2 krotnie, kulturalni, w miarę obeznani. a w którym byłeś tym przy rynku?

 

Według mnie to jeden z najtańszych sklepów z dużą ilością sprzętu dostępną od ręki.

może i mają od ręki, ale z opinią że ceny mają atrakcyjne to pół na pół. szału nie ma Edytowane przez ChiCkenQ
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

drachen jakąś nie przyjemną wojenkę z nimi toczyłeś?

to już dawno-dawno, poszło o hdd, wyszedłem na swoje, ale nie było łatwo, zresztą znajomi też mieli podobnie, wszystko super dopóki nie padło magiczne słowo reklamacja, może teraz się to zmieniło, nie wiem

 

miałem z nimi styczność 2 krotnie, kulturalni, w miarę obeznani. a w którym byłeś tym przy rynku?

tak, przy rynku, pomimo złych doświadczeń jednak zdecydowałem się kupić u nich trochę kawałków (bo akurat mieli w niezłych cenach), nawet się udało, ale pomimo zapewnień, że towar jest czekałem 3 tygodnie po czym dostałem nie to co zamówiłem, znów czekałem tydzień, tym razem ok, ale PSU nie ten, na szczęście tym razem mieli co trzeba w sklepie, w każdym razie dziękuję za taką obsługę

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

w bicie na allegro mają taniej, na stronie u nich po 750pln, więc zapewne jak skończy sie im aukcja to wystawią ponownie ale drożej.

Też to zauważyłem

obejrzyj gdzies w krk a zamów na tej aukcji :) wyjdzie cię 719pln

Też nad tym myślałem, ale w razie problemów chyba nie będzie mi się chciało wysyłać na gwarancji. Chyba lepiej dopłacić troszkę i mieć na miejscu.
Link to post
Share on other sites

Też nad tym myślałem, ale w razie problemów chyba nie będzie mi się chciało wysyłać na gwarancji. Chyba lepiej dopłacić troszkę i mieć na miejscu.

nie no pewnie, 20pln to nie jest jakaś zawrotna suma, a tak to masz go od ręki.

 

a w razie problemów, pewnie możesz odesłać go tam gdzie został zakupiony lecz lepszym i szybszym rozwiązaniem (po wcześniejszej rejestracji produktu) jest wykonanie tel do della, zgłoszenie wady i błyskawicznie na drugi dzień pojawia się kurier z nową (bądź refabrykowaną) sztuką u ciebie.

nie warto tracić czasu załatwiając to przez sklep, skoro tak dobrze funkcjonuje serwis della.

zanim oni to zgłoszą, wyślą towar i zanim wróci na gwarancji potrwać to może kilka tygodni.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

w razie problemów, pewnie możesz odesłać go tam gdzie został zakupiony lecz lepszym i szybszym rozwiązaniem (po wcześniejszej rejestracji produktu) jest wykonanie tel do della, zgłoszenie wady i błyskawicznie na drugi dzień pojawia się kurier z nową (bądź refabrykowaną) sztuką u ciebie. nie warto tracić czasu załatwiając to przez sklep, skoro tak dobrze funkcjonuje serwis della. zanim oni to zgłoszą, wyślą towar i zanim wróci na gwarancji potrwać to może kilka tygodni.

Nawet się nie spodziewałem, że są aż tak dobrzy żeby przysłali swojego kuriera. Dzięki za takie info.
Link to post
Share on other sites

To jest właśnie w dellu najlepsze. Jak w lapku padła mi matryca to następnego dnia był u mnie gość który ją przy mnie zmienił :D Matrycę miałem więc walniętą przez niecały dzień. Masakryczni są pod tym względem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...