Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Od długiego czasu głowie się ponieważ mam spory problem z połączeniem internetowym.

Zacznijmy od tego że posiadam pakiet 25 mb/s w sieci inea.

Połączenie działa sprawnie przez dare tygodni / dni od czasu zainstalowania windows 7 64/32 bit , a po pewnym czasie transfery pobierania jak i ładowania muzyki/wideo na kanale youtube nagle zwalniają do minimalnych ilości 20-80 kb/s.

Problemu nie usuwa przeinstalowanie sterownika kary sieciowej ani wyłączenie oszczędności łącza i innych ustawień karty.

Zakładam że jest to przyczyna programu // usługi tylko nie wiem jakiej.

Programy z jakich korzystam to

Utorrent / Punkbuster / Origin / Eset nod 32 / Opera / IE

Za wszelką pomoc z góry dziękuje

Pozdrawiam daniel

Link to post
Share on other sites

Utorrent jest zazwyczaj wyłączony tylko jak korzystam to go włączam ;)

 

Dodam że w menadżeże zadań w usługi mam 48 zadań związanych z localsystem / networkservice.

Nie wiem czy to normalne że jest tyle zadań / usług ?

Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

Też mam sporo tego typu usług.

 

Sprawdź może pingi w konsoli...

 

Start>>(w polu wyszukaj programy i pliki wpisz:)cmd>>ping -t -l 1400 www.onet.pl

 

zobacz jakie masz czasy i czy wyskakują "upłynął limit czasu żądania".

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

Jeżeli dobrze uśredniłeś, to całkiem spory wynik.

Przeskanuj antywirusami, przepatrz kable (ja mam radiówke i kiedyś kabel nadgryzła mi kuna na strychu, przez co mialem problem z połączeniem aż całkiem mnie rozłączyło :)).

 

Więcej pomysłów nie mam. Myśle, że usługodawca mógłby coś poradzić, jeżeli się nie poprawi, warto do nich zadzwonić. Może nawet u nich jakiś występuje problem. Długo masz ten słaby transfer?

Link to post
Share on other sites

Poczytaj to nie boli :)

 

 

"Połączenie działa sprawnie przez pare tygodni / dni od czasu zainstalowania windows 7 64/32 bit , a po pewnym czasie transfery pobierania jak i ładowania muzyki/wideo na kanale youtube nagle zwalniają do minimalnych ilości 20-80 kb/s.

Problemu nie usuwa przeinstalowanie sterownika karty sieciowej ani wyłączenie oszczędności łącza i innych ustawień karty."

 

To znaczy jak zainstaluje system od nowa to jest git net śmiga transfery jak na 25 mb/s przystało czyli do 3 Mb/s

a po czasie albo po instalacji czegoś nagle po jakimś czasie jest klapa i net zwalnia.

 

EE chyba muszę wezwać tego tak zwanego specjaliste.

Praktycznie nie ma problemów z którymi bym sobie nie poradził czy to złośliwe oprogramowanie czy wirusy tip..

 

Ale to mnie kompletnie dobija nie mam jóż siły na to , za każdym razem to samo

 

:[:cry:

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

Poczytaj to nie boli :) "Połączenie działa sprawnie przez dare tygodni / dni od czasu zainstalowania windows 7 64/32 bit , a po pewnym czasie transfery pobierania jak i ładowania muzyki/wideo na kanale youtube nagle zwalniają...

Dokładnie o to się pytałem i nie rozumiem. Pod wyrazem "dare" pewnie kryje się słowo "parę".

 

Parę dni a parę tygodni to moim zdaniem spora różnica czasu. Parę dni, może się odnosić do 4 dni, a parę tygodni może się odnosić do 8 tygodni.

 

Uściślając ---> zainstalowaleś W7 i po "pewnym czasie" coś się stało i przestało poprawnie działać? I w końcu jaki to windows 64 czy 32, a może zainstalowałeś dwa? Jeżei po zainstalowaniu W7 działało jakis czas normalnie, więc pewnie windows nie ma tu nic do rzeczy.

 

Napisałeś to w taki sposób, że każda polonistka podkreśliła by całe zdanie i obok napisała błąd logiczny i błąd składniowy.

 

Jak coś napiszesz, przeczytaj to i zastanów się czy każdy to zrozumie czytając to raz nie roztrząsając co autor miał na myśli. To też nie boli :)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Bo mnie zara COŚ szczeli .

 

%-) %-) %-)

 

Jestem "samodzielny" i nie zakładam tematu do pomocy jak nie ma potrzeby.

 

Ale to ewidętnie plaga mnie spotkała.

 

Zwalnia pobieranie do 7-20 kb/s , zwalnia ładowanie youtube tak że muza leci pare sekund i się zatrzymuje.

 

I tak jak mówie walcze z tym od kilku miesięcy.

 

No nic szykują się wydatki na informatyka :cry: :cry: :cry:

Moja duma i honor ucierpi.

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

45 połączeń

 

Ps : Tak popełniam błędy bo piszę na szybko :)

 

 

 

I jedno pytanie czy może to być przez to że jeszcze nie zainstalowałem service packa ?

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

Od szybkosci literówki ale "jóż" to troche przesada :P. Dobra zostawmy to.

 

Zapomniałem dodać... zamknąłeś przeglądarki i inne programy typu utorrent podczas wklepania komendy "netstat"?

 

45 połączeń to bardzo dużo, może coś korzysta z neta i go spowalnia...

 

Nie mam zainstalowanego service packa i internet działa poprawnie (W7 64bit). Wątpię, żeby to było tego przyczyną, ale oczywiście możesz profilaktycznie go zainstalować i zobaczyć czy się coś poprawi, czasami dziwne rozwiązania skutkują :).

Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

Usystematyzujmy :)

 

1. Robiłeś format i instalowałeś czystego windowsa? (zainstaluj tylko niezbędne sterowniki i sprawdź)

2. Skanowałeś antywirusem? (widze, że masz noda)

3. Czyściłeś rejestr? (np jv16)

4. Może gdzieś Ci sie wala płytka z windowsem xp. Może warto go zainstalować dla sportu i sprawdzić jak on sobie radzi z połączeniem :).

 

Jeżeli na "czystym" windowsie po formacie występuje ten problem to nie pozostaje nic innego, niż telefon do usługodawcy.

 

Życzę powodzenia,

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Zaraz zaraz -- tylko YT, w których godzinach? Ja mam net sporo szybszy od Twojego (a i ISP inny, i tech pewnie też) i czasem po południu YT wolę nie włączać. Czasem pomaga przełączenie w tryb 1080p (tryby hd YT ma na innych serwerach), a czasem wręcz odwrotnie. Może po prostu wina przeciążeń na YT ?

 

Nie występuje to często, ale się spotkałem (fakt, bardzo rzadko korzystam z neta w dzień w domu -- bo mnie po prostu nie ma), a nocą tj. po 22, 23 YT działa na 100%

 

Może to jest przyczyną :) o ile problem dot. tylko YT (nie czytałem innych postów za wyjątkiem pierwszego)

Link to post
Share on other sites

1. Instalowałem czystego windowsa na nowym sprzęcie

 

2. Nie skanowałem , nawet go odinstalowałem ale to nic nie pomogło

 

3. Dzisiaj czyściłem programem Glary utilities

 

4. Obecnie nie mam orygin windowsa , a instalować xp nie ma po co bo net po instalacji działa poprawnie dopiero potem coś się psuje , tak samo było na oryginalnym windowsie 7 którego już nie mam.

Link to post
Share on other sites

 

Nie to nie tylko youtube to całe połączenie , pobieranie ze storn typu dobre programy , utorrent itp...

 

I jeśli tak jest... niec z tym nie zrobisz, wizyta speca też nic nie pomoże

Hhehehe to co ja mam zrobić ????

 

Mam zainstalować czystego windowsa i na czystym siedzieć bo każda aplikacja może posrać komputer ?

Link to post
Share on other sites

Router jest sprawny to może być tylko wina programu bo kiedyś na windows xp i windows 7 udało mnie się bez tego błędu pracować kilka miesięcy.

 

Może zrobie screenshot z aplikacjami pracującymi net z menadżera zadań ?

Link to post
Share on other sites

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c026dea649d63331.html

 

Ogulnie to wygląda tak że przy przeglądaniu stron jest szybkie łącze tylko jak coś pobieram albo korzystam z youtube to jest wolno.

 

Np , wcześniej film na youtube buforowało momentalnie a teraz kilka sekund odtważa i się zatrzymuje na stałe

 

w utorrent pobierało stale 24 mb/s a teraz 100-300 mb/s

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...