Skocz do zawartości

Problem Sapphire hd 5850 toxic


Recommended Posts

Witam ponownie

Pare dni temu zakupiłem drugiego radka do mojego zestawu aby stworzyc crossfire. Problem polega na tym gdy wkladam druga karte graficzna ta kreci z predkoscia wentylatora na 100%, wtyczki oczywiscie podpiete. Karta w pewnym momencie zaskoczyla, wiec wylaczylem kompa, dolozylem swojego radka, spiolem mostkiem crossfire, uruchomilem kompa, windows wykryl obie karty i wykryl crossfire. Kozystalem jeszcze z kompa pare godzin i bylo wszytko ok. Następnego dnia rano włączam kompa a tu slysze ze wentylator na karcie ponownie kreci z predkoscia 100% i system jej nie wykrywa. Probowalem odlaczac wtyczki zasilania i podlaczac ponownie ale to nie dalo efektu. Wiec zmienilem gniazda kart i jakoś ruszyla ponownie. Dzis znow sie sytuacja powtorzyla, ale juz wypinanie i ponowne wpinanie wtyczek oraz zmiana gniazd nie pomaga. Po włączeniu karta kreci 100% i nie daje obrazu jakby bylo coś z zasilaniem dodatkowym.

 

Czy ktos juz mial podobny problem?

 

Karta uzywana, ale posiadam na nia 12 miesiecy gwarancji. Prawdopodobnie bede chcial ja jutro odeslac niech gościu posprawdza, ale czekam na wasze opinie.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja mam tak z moim gtx 260 podłączyłem raz wszystko hula zadowolony na drugi dzień włączam kompa a karta w ogóle nie startuje sam nie wiem o co chodzi a gtx do teraz leży w szafie :(((

 

Wentyle tez dzialaja na 100%

Edytowane przez Stawskiszef
Link to post
Share on other sites

Prawdopobnie wiem juz o co z nią chodzi.

 

Domi HD2 skusil mnie jeszcze z resetem biosu wiec pomyslalem czemu nie. Udalem sie do samochodu bo tam zostawilem spakowana karte gotowa do wysylki na 40 stopniowym upale. Przyszedlem do domu, wkladam do kompa bez czyszczenia biosu a tu karta zaskakuje i obraz sie pojawia. Wiec pomyslalem ze potestuje, ale musialem wyjsc wiec kompa wylaczylem. Po powrocie do domu wieczorem wlaczam kompa a tu zonk. Znow te objawy co wcześniej.

 

Doszedlem do wniosku ze karta prawdopodobnie cierpi na reballing BGA.

 

Jak ciepla todziala, a jak wystygnie to sie nie zalacza.

 

Jutro odsylam.

 

Jak bede wiedzial wiecej to dam znać.

Link to post
Share on other sites

piekarnik najlepsza opcja :D

btw. mam 9500 gt do wygrzania i mam doswiadczenie ;d kumpla 8800gt grzałem kiedyś :D Ale takie karty zawsze trzymaja tylko kilka miesiecy max. Pozniej padaja ;)

 

Wiec czasem nie probuj jej sprzedawac jak zacznie dzialac ;d

Link to post
Share on other sites

Reballing jest bardzo skomplikowanym procesem wymagającym specjalnych maszyn, niemało czasu oraz wyspecjalizowanej obsługi, więc jest to bardzo droga usługa. Przeważnie zaczyna się od 100zł. Można spotkać oferty reballingu za 30-40zł, ale to kompletna fuszera

Link to post
Share on other sites

A ja zaczynam odradzać ProlIne za ich serwis.... Dzisiaj dostałem dysk z naprawy... Miałem F3 1TB i padł. Na wymianę dostałem "porównywalnego" Segate'a, z tym że jest on z odzysku ;] Pomijam fakt, że jest wolniejszy... Jutro go sprawdzę i niedaj boże się okaże że ma błędy....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...