Skocz do zawartości

Internet w komórce za granicą


Recommended Posts

Dzień dobry :)

Wyjeżdżam w lipcu za granicę i potrzebuję mieć dostęp do internetu. Posiadam tel który ma wbudowany modem dlatego chciałbym użytkować go na laptopie. Kraj w którym będę się znajdować to Niemcy.

 

I tu zaczyna się moje pytanie. Czy orientuje się ktoś jak wygląda tam sprawa z przesyłem danych i opłatami? Bo korzystając z Plusa i Roamingu chyba nie wyjdę na tym dobrze, dlatego planowałem kupić jakiś starter tam na miejscu. Tylko właśnie nie wiem jaki.

 

Przeglądałem stronę t-mobile http://www.t-mobile.de/ oraz vodafone http://www.vodafone.de/ ale jakoś ciężko mi się tam połapać z tym wszystkim.

 

Liczę na fachową pomoc. Dziękuje

Link to post
Share on other sites

karta pre-paid: FONIC masz za 25 Euro na miesiąc. limit miesięczny ok. 5 GB nie jestem pewnien jak jest w tym momencie ale jakieś pół roku temu jak używałem to się to najbardziej opłacało.

 

jeżeli jedziesz na krócej jak miesiąc to masz dziennie za 2,5 Euro 500MB

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

z zasięgiem będzie dobrze bo Fonic to podsieć o2 czyli dużej sieci. jest to normalna karta z numerem telefonu można dzwonić z niej. w necie na stronie fonic.de rejestrujesz karte i logujesz się potem zmieniasz taryfe na "internet" (za 2,5Euro przez 10 dni) a do końca miesiąca masz gratis.

 

najlepiej jak byś miał adres niemiecki (można na kogoś to zarejestrować np. na tą osobę do której jedziesz bo przyślą Ci list a jak podasz zły adres to przerwą Ci działanie karty SIM)

Link to post
Share on other sites

Trochę lipa jest z tą całą rejestracją kart...ale nic. Postanowił że skorzystam raczej z opcji którą oferuje Aldi Talk. Jednak jestem dalej w fazie zastanawiania się. Został mi tydzień do wyjazdu a szkoda na samym starcie 20euro za starter dawać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...