Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam płytę DFI LP DK P45 T2RS +.

W biosie pokazuje mi temperaturę chipsetu 57C w idle, czy to nie jest za dużo? W zastanowienie wprowadził mnie fakt, że kompa często włączam na kilka godzin i pozostawiam samemu sobie i czasem (właściwie raz w takiej sesji) słychać krótki dźwięk z płyty głównej. Temp. E8400 są poniżej 40C, więc o nie się nie martwię. Jeśli temp ~60C na p45 jest w porządku to nic nie będę z tym robił, tylko chcę dowiedzieć się czy to normalne.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

No na Gigabyte EP43-S3L, który składałem temperatura systemowa to ok 50C w stresie, więc u ciebie jakby trochę za dużo. Pewnie przydała by się przynajmniej wymiana pasty przewodzącej pod radiatorem.

Podaj jaki masz wentylator na procesorze i jaką osiąga on temperaturę. Ja sam preferuje chłodzenie, które dmucha w okolice procesora oraz zasysa chłodne powietrze spoza obudowy.

Link to post
Share on other sites

mam nocuta, sam radiator jest zawsze lekko bądź niezauważalnie ciepły, więc rewelacyjnie, temp. 40 stopni.

nie wiem właśnie czy na chipsetcie problemem będzie pasta przewodząca, bo przecież piszę, że radiator jest gorący, w takim razie dobrze przewodzi ciepło

może chodzi o to, że ten radiator na p45 jest tak jakby "w cieniu" Nocuta, ale napewno się od niej nie nagrzewa (skoro jest leciutko ciepła), co najwyżej może nie ma dobrego nadmuchu na ten radiator?

 

@procek, a jeśli tak to co? nie ma miejsca na to by nałożyć wentylator na radiator na chipset, bo nocuta trochę na niego zachodzi

Link to post
Share on other sites

ja bym ten zakres przesunął na 55-60, bo 57 mam w idle, a jak gram to czasem jest pik z płyty, to wtedy pewnie przekracza 60 i jest np 61

jakby na to nie patrzeć to o 20 stopni więcej niż na procesorze, heh...

jeśli nic sie nie da z tym zrobić, to tak to pozostawię, jak się zepsuje, to oddam na gwarancji, nie boję się bo nic nie podkręcam :]

Link to post
Share on other sites

Temperatura płyty głównej pow 50 stopni to zbyt dużo zwłaszcza gdy pecet odpoczywa w nocy.

czy jest to podstawą reklamacji i oddania na gwarancję? nie zrobię tego teraz z prostej przyczyny, że nie miałbym kompa na zapewne miesiąc, a nie po to go kupiłem :P ale za to w wakacje wyjeżdżam na praktyki zagraniczne i wtedy mogą robić z tą płytą co chcą. Ciekaw jestem tylko czy do tego czasu dożyje... Nasuwają się dwa kolejne pytania:

-jeżeli płyta będzie działać do wakacji, to właściwie pomimo wysokiej temperatury nic się jej nie będzie działo,

-jeżeli płyta się uszkodzi to chyba będę miał prawo do realizacji gwarancji?

 

nie jest tak łatwo podmienić chłodzenie na tym chipsetcie bo radiator jest połączony rurkami z radiatorami na sekcji zasilania, itp. czy sądzicie, że obecne chłodzenie po prostu nie wyrabia? a jeżeli tak, to ponawiam pytanie, czy to przypadłość tego modelu, czy mojego egzemplarza?

Link to post
Share on other sites

Też mam płytę DFI LanParty DK tylko na chipsecie AMD FX790 z pasywnym chłodzeniem SB i NB. W stresie temp. NB sięgała 57 stopni a radiator parzył, też mam cooler Noctua i też nie mam miejsca na zamontowanie lepszego chłodzenia (tym bardziej że NB ma wymiary 3 x 3 cm). Zamontowałem wiatrak Spot Cool (http://www.cooling.pl/antec-spotcool,produkt,1788.html), na maks. obrotach temp. NB spadała o ok. 10 stopni.

Link to post
Share on other sites

junkers, nawet gdyby się zmieścił to wiatrak byłby pod radiatorem nocuta (tak, tym dużym) i nie miałby dostępu do powietrza

player, jak z głośnością? bo ja mam ogólnie cichy komputer (w tym celu dobierałem poszczególne częsci)

boję się, że żeby obniżył temp o praktyczny poziom to będzie go trzeba puścić na full'a, a to od razu odpada

myślę, że zostanę z tymi 57-60C aż do momentu jak się spali płyta (jeśli do tego dojdzie) i wtedy sobie wymienię na gwarancji :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...