Skocz do zawartości

Co wybrać radeon 4870 x2 czy geforce gtx 295


Recommended Posts

Zastanawiam się nad zakupem jednej z tych kart, proszę o opinie która jest wydajniejsza. Dodam, że nie zważam na pobór mocy, jedynym co mnie interesuję to jak największa wydajność. W cenach 4870 x2 w miarę się orientuję, ale wie może ktoś ile jest warta gtx 295? Oczywiście używana.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

GTX 295 to tylko piekarnik nic więcej :D

Krótkie pytanie ? Miałeś ? Odpowiem za Ciebie - NIE, więc się nie wypowiadaj o karcie, którą ewentualnie widziałeś przez szybę w komputroniku na półce. Zgadzam się że to stara konstrukcja i raczej bezsens ją dziś kupować, ale absolutnie nie zgadzam się z jakimikolwiek złymi opiniami na temat tej karty bo ją miałem, używałem i byłem bardzo zadowolony. (może dlatego że to była evga :P )

Link to post
Share on other sites

Krótkie pytanie ? Miałeś ? Odpowiem za Ciebie - NIE

Miałem kolego bardzo wiele kart

łączenie z HD 3870 X2/ HD 4870 X2/ HD 5970

GTX 295 dostałem kiedyś od znajomego więc wiem jaki to jest syf

w komputroniku sprzęt to tylko głupki kupują

kolo mam lepszy sprzęt od CB a ty mi wytykasz że nie stać mnie ?

chyba coś z tobą nie tak LOL

Link to post
Share on other sites

Miałem kolego bardzo wiele kart łączenie z HD 3870 X2/ HD 4870 X2/ HD 5970 GTX 295 dostałem kiedyś od znajomego więc wiem jaki to jest syf w komputroniku sprzęt to tylko głupki kupują kolo mam lepszy sprzęt od CB a ty mi wytykasz że nie stać mnie ? chyba coś z tobą nie tak LOL

haha ... czy cie stac czy cie nie stac... to kazdego wiesz... w glowie tez trzeba miec pare groszy... kazdy ma swoja opinie i ma prawo sie nia podzielic zwlaszcza w miejscu takim jak forum;) dotyczace sprzetu...pomijacie fakt ze kolega sie pytal o a czy b.... jak nie to przedstawia sie fakty/zalety/wady i poleca a nie krytykuje innych bo w ten sposob pokazujecie prostote kazdego polaczka moznaby to zmienic prawda? tylko ze wszystkim sie k... nie chce ;p pozdro!

Link to post
Share on other sites

dj.mathev skąd ty wiesz jaka ma moc jak ten procesor ja ogranicza w znacznym stopniu ;) po twoich wypowiedziach widać ze jesteś tylko za NV.

 

BluMan a jaki masz sprzęt ? może pochwal sie fotkami zamiast tak sie chwalić w słowach. A to czy cie stać czy nie to juz zostaw dla siebie, bo niektórych może to urazić, nie każdy miał farta w życiu i nie każdego stać na sprzęt za Bóg wie ile.. weź to pod uwagę ;)

 

Co do grafiki to jest Ok, ale to stara i prądożerna konstrukcja ale też trzeba wziąć pod uwagę jej nadal świetna wydajność za 500 zł, gdzie karty za 800 zł prezentują podobna moc :)

Link to post
Share on other sites

Miałem kolego bardzo wiele kart łączenie z HD 3870 X2/ HD 4870 X2/ HD 5970 GTX 295 dostałem kiedyś od znajomego więc wiem jaki to jest syf w komputroniku sprzęt to tylko głupki kupują kolo mam lepszy sprzęt od CB a ty mi wytykasz że nie stać mnie ? chyba coś z tobą nie tak LOL

 

Nie każdy ma nadzianych starych, którzy nie mają już na co wydawać pieniędzy. GTX295 choć to stara konstrukcja dobija do nowej 560Ti. Dlaczego sądzisz, że syf? Z tego co napisałeś wnioskuję iż jesteś fanboyem AMD (tylko 1 GF na 6 kart)

 

 

No pochwal się jaki masz sprzęt (pewnie powiesz Quad SLI 680 + 3960X)

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za propozycję kupna nowszych kart, ale ze względu na cenę na tą chwilę rozpatruję tylko te dwie opcję, o których pisałem w temacie.

Widzę jednostronne opinie użytkowników gtx 295, ale szkoda że nie ma żadnego porównania 4870 x2 vs gtx 295, nikt nie miał okazji porównać ich wydajności? Tego typu odpowiedź najbardziej by mnie zadowalała.

Jeszcze pytanko co do 295, nie ma problemów przegrzewaniem się lub nadmiernym hałasem od wentylatora? Nie jestem bardzo wrażliwy na hałas, ale jeśli będzie się przebijał przez słuchawki to będę zawiedziony.

Link to post
Share on other sites

@Up

co? ehh... zawsze drugi... No cóż, poszukałem za autora :D

Blu, co do kart amd. Ja się zawiodłem. Pomijając Fan boyizm. To ci pomoże:

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=geforce_gtx_295&strona=4

4 strona

 

Jak widać radek nie radzi sobie w grach. Blu, nie odpisuj, proszę.

Edytowane przez Bichits
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

"GeForce GTX 295 w chwili obecnej jest jednym z najszybszych akceleratorów graficznych. Jak wykazały testy w najpopularniejszych rozdzielczościach obrazu, dwuukładowy GTX 295 w większości przypadków wygrywa z Radeonem HD 4870 X2. Należy przy tym zauważyć, że występuje różnica około 500 zł pomiędzy tymi akceleratorami. Tyko w jednym przypadku wystąpił problem ze współpracą dwóch GPU, a mianowicie w grze Sega Rally, za to w wymagających dobrego sprzętu tytułach, jak Far Cry 2, Crysis czy też STALKER – Clear Sky, GeForce GTX 295 pokazuje pazur.

 

Nad zakupem GTX 295 powinni zastanowić się najbardziej wymagający gracze, z monitorami o przekątnej 24, 26 i więcej cali. Dla mniejszych ekranów, zakup tak szybkiego i drogiego akceleratora jest pozbawiony sensu.

 

Czy warto dołożyć do droższego GeForce GTX 295, czy może wybrać wolniejszego, ale i sporo tańszego Radeona HD 4870 X2? Na to pytanie powinien sobie odpowiedzieć każdy z osobna. Każdy przecież ma inne wymagania i możliwości finansowe. Analiza przeprowadzonych testów powinna pomóc w odpowiednim wyborze. Za GeForce GTX 295 przemawiają niezbyt wysokie temperatury oraz pobór mocy (na tle HD 4870 X2). Całkiem nieźle spisuje się wentylator modułu schładzającego, który pod obciążeniem karty jest cichszy, niż u referencyjnego HD 4870 X2."

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście jednak olałbym wydajność na tyle, żeby wziąć cichszą, mniej prądożerną kartę pokroju GTX460 1 GB :) Do 500 zł już na pewno znajdziesz, a może i uda się kupić 560 :) Też nie jest złą kartą :)

 

A z tych dwóch? Prawie kiedyś kupiłem 295, ale jednak wziąłem 2x 280 :) Czytałem dużo i byłem za nV :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...