Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

Mam pytanie - czy w dobie, kiedy producenci płyt głównych reklamują się zintegrowaną kartą dźwiękową "hd 7.1" warto kupować do gier/muzyki dodatkowe karty dźw.? Ewentualnie jakie w dobrej cenie (czyli 200... no max 300zł)?

 

Jakie macie doświadczenia ze zintegrowanymi?

Edytowane przez John Clark
Link to post
Share on other sites

integra to szajs, niezależnie jak ją reklamują i ile certyfikatów innych bzdetów zamieszczą w jej nazwie, jeśli zależy ci na porządnym źródle czeka cię wydatek ~3 stówek minimum na powiedzmy xonara dx/xd choć czy jest sens kupowania APU/DAC'a zależy od reszty nagłośnienia, czy masz jakiś zestaw głośników komputerowych? czy jakieś aktywne paczki, czy może wzmacniacz i kolumny, a może tylko słuchawki, jeśli tak to jakie?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

słysze ciągle dobre opinie o asus xonar ds/dx albo Sound Blaster X-Fi Gamer albo x-fi titanium

 

. Generalnie ze zintegrowanymi to raczej karta za 50 zł da Ci lepszą jakość dźwięku choć może nie duzo. Ja na moim realteku na płycie głównej już lęciwej bo około 8 letniej mam podpięty system audio 5.1 i sennheisery hd205.

 

Ogólnie jakość dźwięku jest dobra, a na słuchawkach przy plikach FLAC dochodzi do perfekcji.(suubiektywna opinia, ostrzegam że to moje pierwsze słuchawki i pewnie nawet nie wiem co to perfekcja ale mi taka jakość odpowiada :) )

 

Zadaj sobie pytanie czy obecna jakość dźwięku Ci starcza,jeśli nie to dedykowana dźwiękówka napewno nie zaszkodzi, potem podaj na czym słuchasz żeby ludzie którzy się bardziej orientują powiedzieli Ci czy nowa dźwiękówka poprawi dużo jakość dźwięku .

 

Przy pewnych sprzętach integra starcza, przy pewnych jest "wąskim gardłem."

Edytowane przez Ozored
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Generalnie mam słuchawki GAMECOM'y i głośniki creativa 5.1, ale planuję zamienić głośniki na logitecha z THX'em, ale dopiero gdy creativ'y się zajadą :) Teraz grają dobrze, ale nie bardzo dobrze, a to przez moją starą zintegrowaną kartę :P

 

Tak się zastanawiam, ponieważ w call of duty 5 (world at war), moja karta nie radziła sobie z dźwiękiem 3d - tzn nie słyszałem dobrze odległości i kierunku strzałów itp. Czytałem wiele negatywnych opinii o dźwięku w tej wersji gry, ale nie wiem czy to wina tego, że gra wymaga lepszej karty dźw. żeby dobrze działał dźwięk?

 

I co myślicie na temat zewnętrznych kart dźw.?

Edytowane przez John Clark
Link to post
Share on other sites

Ja przystawał bym (jeśli to możliwe) przy wewnętrznej karcie, tym bardziej że niektóre karty (np Xonar) potrzebują podłączenia osobnego zasilania, bezpośrednio od zasilacza, co eliminuje w dużym stopniu możliwość przebić w dźwięku, (np słychać w głośnikach ruch myszki lub prace napędu CD, jak często ma to miejsce w zintegrowanych kartach). Co więcej, często spotyka się dziś karty dźwiękowe ze wzmacnia słuchawkowym co Moim zdaniem jest dużą zaleta jeśli używamy "dużych" słuchawek. Co do zewnętrznych kart, które niemal wszystkie w podanym zakresie cenowym są zasilane przez przewód USB, który nie dostarcza aż tak dużego natężenia prądu by napędzić np. jakieś lepsze słuchawki, do tego dochodzą wszystkie zakłócenia które przenosi USB. No i oczywiście ważne jest jak masz podłączone głośniki, analogowo, czy przez wyjście cyfrowe?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tak tak, gry mają przeważnie słabą ścieżkę dźwiękowa, choć w niektórych tytułach brzmi bardzo efektownie -Battlefiled 3 , Wiedźmin 2 . Bardzo dobra przestrzenność dźwięku, to tylko na stereo żadne na zestawy 5.1 czy 7.1 one tylko nieudolnie próbują to naśladować. Wynika to z tego ze gry i muzyka jest robiona na dwa kanały, reszta jest kopiowana i obrabiana, tak aby dać złudzenie przeważnie zafałszowanej przestrzenni.

 

a do twojego zestawu kupno karty za 300 da niewiele.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

adivxv5 ma racje. Za słabe głośniki,za słabe słuchawki żeby inwestować w porządna dźwiękówkę...

gdybyś myślał o jakichś lepszych słuchawkach/głośnikach wtedy rozumiem a tak to nie ma to za bardzo sensu

"planuję zamienić głośniki na logitecha z THX'em"-pozostawię to bez komentarza :D

Link to post
Share on other sites

No jednak wolał bym, żebyś skomentował, bo jak dla mnie twój post nic nie wnosi i jest śmieszny... Gamecomy są słabe? Dobre sobie... Głośniki creative 5.1 Inspire A500 są słabe? Jakoś wątpię.

 

Najwyższa półka to nie jest pokroju audiofilskiego Sennheisera czy logitechów z-5500 (z THX'em, który tak cię śmieszy o_O ), ale pytanie na czym komu zależy. Używałem wielu słuchawek i wśród większości graczy, których znam, słuchawki gamecoma spisują się rewelacyjnie i sam uważam, że nic więcej mi nie potrzeba, bo są świetne.

 

Nie wiem co cie tak bawi w THX'ie w głośnikach, jednak dla mnie ten certyfikat poniekąd daje gwarancję porządnej mocy. Fakt, może i znajdą się lepsze, ale nie urządzam kina tylko swój mały pokój.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wszystko co miałem do napisania napisał wyżej adivxv5

"Bardzo dobra przestrzenność dźwięku, to tylko na stereo żadne na zestawy 5.1 czy 7.1 one tylko nieudolnie próbują to naśladować. Wynika to z tego ze gry i muzyka jest robiona na dwa kanały, reszta jest kopiowana i obrabiana, tak aby dać złudzenie przeważnie zafałszowanej przestrzenni"

wszelkiej maści zestawy 5.1.7.1 10.1 (xD) ze stajni creativa/logitecha nawet z certyfikatem thx x100 nie mogą się równać z dobrymi kolumnami i wzmacniaczem lub przynajmniej dobrymi zestawami 2.0 jak np microlab solo7c.

wiem co pisze bo sam przesiadłem się z "gamingowych" logitech x540 na solo6c.

z reszta widzę ze jesteś bardzo "obeznany"w temacie wiec po co zakładałeś temat skoro wszystko doskonale wiesz? :)

życzę powodzenia w poszukiwaniu dobrego sprzętu audio (obowiązkowo z certyfikatem THX :D )

z wyrazami ubolewania mazi12435 :)

Link to post
Share on other sites

No jednak wolał bym, żebyś skomentował, bo jak dla mnie twój post nic nie wnosi i jest śmieszny... Gamecomy są słabe? Dobre sobie... Głośniki creative 5.1 Inspire A500 są słabe? Jakoś wątpię.

niestety są słabe, mam na myśli słabo grają, bo w marketingu i wciskaniu kitu obie firmy przodują

ten zestaw logitech'a z THX, o którym pisałeś wcześniej to także dno szamba w porównaniu z innym sprzętem z tej półki cenowej

 

także jak chcesz zainwestować w audio to masz pole do popisu - wywalić co jest i złożyć zestaw od nowa, bo w to co masz inwestować nie ma sensu

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

jeśli mamy iść po taniości to tak...

słuchawki superlux hd681+mikrofon zalman zm-mic1

głośniki microlab solo6c lub modecom mc-shf56 lub zestaw kolumny+wzmacniacz ale to trzeba by było trochę więcej na to przeznaczyć (w tym temacie lepiej się tutaj orientuje np drachenfeles)

karta dźwiękowa asus xonar ds/dx albo zewnętrzna audiotrak maya u5

to jest zestawik taki bym powiedział podstawowy wiadomo ze im więcej przeznaczysz tym lepszy sprzęt można dobierać

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tak, xonar ds/dx będzie dobrym wyborem, ale jeśli już faktycznie musi to być stereo, to z góry proponuje odpuścić sobie chińskie wynalazki pokroju microlab czy modecom i odkładać kasę na jakiś porządny japoński wzmacniacz. Nie musi być nie wiadomo jak mocny i drogi, 40wat na kanał w zupełności wystarczy, wybierając to rozwiązanie będziesz miał pewność że nie usłyszysz żadnych niepowołanych dźwięków czy przesterowań, a na pewno w nocy podczas spania w zupełnej ciszy nie usłyszysz cichego buczenia transformatora, który pracuje ni zależnie czy głośniki są włączone czy też nie, tak jak ma to miejsce w w ładnych chińskich atrapach, już pominę fakt o zniekształceniach i szumach do jakich są zdolne. A co to Logitechów zTHX, wypadało by aby karta dźwiękowa tez posiadała ów certyfikat, ale nie polecam tu karty Creative, bo wydaje mi się że karty te otrzymały ten certyfikat za "ładne oczy" w porównaniu do innych kart bez certyfikatu THX np. Xonar D2 brzmi o niebo lepiej. A same głośniki? gdzieś wyżej padła nazwa Z-5500 jakością dźwięku i barwą bija wszystkie wyżej wymienione chińskie popierdółki, po za tym mają wsparcie dla dts, i wejście cyfrowe. Poza tym bardzo dobrze odseparowane kanały i bardzo bogata dynamika, czego nie można powiedzieć o "atrapach" za trzysta złotych. A co do Przestrzeni w stereo <LOL> aby dobrze odczuć przestrzeń w grach jest potrzebna dobra karta dźwiękowa, bez wątpienia ważne jest wy ona również miała dobrze odseparowane od siebie kanały. Aha wracając do "przestrzeni" w stereo którą otrzymuje się (jak domniemam) włączając jakieś tzw rozszerzenia stereo bądź magicznie brzmiące "3D" otrzymujemy dźwięk bliższy mono niźli nawet stereo, bo te rozwiązanie to nic innego jak miksowanie kanałów lewego z prawym i prawego z lewym z 20 milisekundowym opóźnieniem i ok 20-25% cichszym. Jeżeli coś takiego nazwać można dźwiękiem przestrzennym, takim który znaleźć może zastosowanie w grach, gdzie "to" co dzieje się "za graczem" i tak usłyszy przed sobą. To ja osobiście wole 5.1 gdzie jeśli coś dzieje się z tyłu, to jest to słyszane z tyłu. Dalej idąc dźwięki w grach, a raczej pojedyncze sample, dajmy na to dźwięk strzału są nagrywane monofonicznie, dopiero procesor decyduje o tym w ilu kanałach, z jaką głośnością zostaną odtworzone, czy to z tyłu czy też "na godzinie drugiej". To samo dzieje się w przypadku stereofonii, tyle że do dyspozycji są tylko/aż dwa kanały. podsumowując jeśli naprawdę chcesz poczuć prawdziwa przestrzeń, (czy to w grach czy przy oglądaniu filmu ze ścieżką dts) nie jakieś pół zmiksowane stereo kup sobie Xonara najlepiej D2 i Z-5500, wiem cena zestawu mocno przekracza założoną kwotę, ale ja z doświadczenia wiem że nie warto inwestować w półśrodki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jak ma to grac na "jakichs tam" glosnikach/wzmaku to 5x lepiej zostac na integrze a uporzadkowac koncowe sprawy

niz odwrotnie zrobic i wydac "majatek" na karte pod byle cos tam

 

uzysk nieporownywalnie wiekszy

 

proponuje zamiast tego logitecha thxxxx + xonar kilka solo 6c 5c i nawet na integrze we wszystkim lepiej

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

jak ma to grac na "jakichs tam" glosnikach/wzmaku to 5x lepiej zostac na integrze a uporzadkowac koncowe sprawy niz odwrotnie zrobic i wydac "majatek" na karte pod byle cos tam uzysk nieporownywalnie wiekszy proponuje zamiast tego logitecha thxxxx + xonar kilka solo 6c 5c i nawet na integrze we wszystkim lepiej

Jak to mówią "fundament najważniejszym elementem budynku". W tym przypadku fundamentem jest karta dźwiękowa, jeśli będzie porządna, to co byśmy do niej nie podłączyli, czy to będzie solo 6cccc czy amplituner Harman kordon, to i tak zagra taki zestaw co najmniej nieźle, ale jeśli do zintegrowanej karty dźwiękowej podłączymy wyżej wymieniony amplituner za kilka tysięcy złotych, za co z definicji powinno się kastrować :D , to wtedy usłyszymy wszystkie możliwe szumy i przebicia, wentylatorów dysków itp. Z całym szacunkiem, ale to co erazm2 proponuje to lepianka z krowiego łajna zbudowana na ruchomych piaskach, no chyba że jesteśmy wielbicielami tzw. "HQ mp3 VBR". Pozdrawiam wszystkich z tego grona :P

Link to post
Share on other sites

@maciek396 o tym jakie Z-5500 są super już przestań, bo taki żart jest mało śmieszny natomiast

dźwięk przestrzenny realizowany jest w stereo, 5.1 i cała reszta to inna bajka, która z przestrzennością nie ma nic wspólnego, mylisz pojęcia

 

Z całym szacunkiem, ale to co erazm2 proponuje to lepianka z krowiego łajna zbudowana na ruchomych piaskach

a z tym się akurat zgodzę

Link to post
Share on other sites

to co proponuje Maciek to chyba zamierzchle integry

 

wlasnie sprzedalem prodigy hifi bo byl za maly uzysk w stosunku do integry - owszem lepsza detalika i scena , troche barwy + troche mniejszy szum na wyciszeniu ale róznica "minimalna"

zeby naprawde poczuc roznice zaczynam polowanie na xonara one kiedy tylko pojawi sie uzywka i tez nie oczekuje rewelacji ze to nagle sie 2x poprawi niby a ledwo licze na detale i pewnie szybka ja odsprzedam bo ani mnie stac na dac'a za 1,5 kafla ani cudu to nie zrobi

"zrobie" 500x lepiej kupujac w tej cenie luxmana m300 i wiem ze cud zrobi jak na luxa

 

to roznice na wzmaku czynią kolosalne roznice a kolumny 2 razy wieksza od wzmaka

 

ale jak to mowia kazdy sie drapie gdzie go gryzie

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

włączając jakieś tzw rozszerzenia stereo bądź magicznie brzmiące "3D" otrzymujemy dźwięk bliższy mono niźli nawet stereo, bo te rozwiązanie to nic innego jak miksowanie kanałów lewego z prawym i prawego z lewym z 20 milisekundowym opóźnieniem i ok 20-25% cichszym

przeczytaj jeszcze raz mój post, bo nie napisałem o jakiś efektach. Posłuchaj sobie kiedyś kart muzycznych/przetworników za 650-1000zł z dobrymi słuchawkami AKG242HD czy Audio-Technica ATH-A700, to będziesz wiedział jak dużą przestrzenność można osiągnąć , która jest nie dostępna dla szczerbatych dzieci pinkającyh w gierki/słuchając muzy na słuchawkach Razer i innych dziwactw 10.1, nie mając nic wspólnego z jakimiś efektami.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

to co proponuje Maciek to chyba zamierzchle integry

Otóż nie, sam się o tym przekonałem przy zmianie platformy, wcześniej miałem xonara D2 ale zmieniając płytę główną zrezygnowałem z xonara na rzecz integry, płyta ukazała się w 2011 roku wiec nie jest stara. to co usłyszałem ze "wspaniałej współczesnej integry" było nie do opisania, po około 30 minutach odsłuchy tej "cudownej" nowoczesnej konstrukcji", kupiłem normalna kartę dźwiękową bo jak usłyszałem te prychy i przestery to mi się słabo zrobiło, dodam że płyta z tym "cudem inżynierii akustycznej" była z dość wysokiej półki, więc mimo że to integra, spodziewałem się duuuuużo wyższej jakości, pomimo że podłaczana była do różnych odbiorników, zarówno przewodem analogowym jak i toslinkiem, we wszystkich przypadkach okazało się że nowoczesna integra to (tu pozwolę sobie zacytować drachenfelesa: "integra to szajs, niezależnie jak ją reklamują i ile certyfikatów innych bzdetów zamieszczą w jej nazwie"
Link to post
Share on other sites

@maciek396

 

No i to się nazywa konkret, za co dziękuję plusem. Czyli głośniki pozostawiam te, które sobie upatrzyłem, a karta xonar d2 (trzeba wygospodarować trochę więcej kasy) ;)

 

O tych głośnikach wiem od kumpla, który je używa i pokazał mi co potrafią, a potrafią wiele ;)

 

Jeszcze raz dzięki

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

przeczytaj jeszcze raz mój post, bo nie napisałem o jakiś efektach. Posłuchaj sobie kiedyś kart muzycznych/przetworników za 650-1000zł z dobrymi słuchawkami AKG242HD czy Audio-Technica ATH-A700, to będziesz wiedział jak dużą przestrzenność można osiągnąć , która jest nie dostępna dla szczerbatych dzieci pinkającyh w gierki/słuchając muzy na słuchawkach Razer i innych dziwactw 10.1, nie mając nic wspólnego z jakimiś efektami.

Proszę, Abyś też przeczytaj Mój post jeszcze raz, tylko tym razem nieco dokładniej, ja w nim nie napisałem nic z rzeczy które mi zarzucasz, wręcz przeciwnie, nie twierdzę że stereo jest złe czy tym podobne, nie, jest to jedyny słuszny standard do słuchania muzyki, ale wszystko swego potrzebuje. Ja np. wole grać z dźwiękiem "10.1" niż w słuchawkach, i nie twierdze że to jest lepsze od słuchawek, ale tak samo nie wyobrażam sobie oglądać blueraya w słuchawkach stereo, bo to się mija z celem. Idąc dalej, TAK słuchałem kart dźwiękowych w podanym przez Ciebie przedziale cenowym, również ze słuchawkami z tego przedziału cenowego, bez wątpienia dźwięk jest co najmniej taki jaki być powinien, czysty, dynamiczny, JEST przestrzeń i to wszystko sprawdza się świetnie przy słuchaniu materiału w bezstratnej jakości, niestety o ile mi wiadomo (może się mylę) w większości gier jakość dźwięku nie przekracza poziomu mp3, wiec wszystkie te wspaniałości wspaniałej karty i słuchawek i tek ginie, wiec gdzie w tym sens? równie dobrze można sobie odpuścić magiczne słuchawki kosztem szeroko pojętej przestrzeni, na nieco większy komfort słuchając na głośnikach wielokanałowych. A tak poza tym jaki jest sens w posiadaniu świetnych słuchawek stereo i świetnego zestawu stereo?, taniej wyjdzie ograniczyć się do jednego z nich. Aha jeśli tymi "szczerbatymi dziećmi" pijesz do mnie, to nawet nie masz pojęcia w jakim jesteś błędzie. Edytowane przez maciek396
Link to post
Share on other sites

... jest nie dostępna dla szczerbatych dzieci pinkającyh w gierki/słuchając muzy na słuchawkach Razer i innych dziwactw 10.1, nie mając nic wspólnego z jakimiś efektami.

Koleś ale teraz do zachowujesz się jak gimbus. Nie wyzywaj innych za to, że nie są audiofilami. To tak jak ja by gracze śmiali się z ludzi, którzy używają komputerów za 2-3kafle albo kulturyści by się śmiali z "przeciętniaków" biorących 40 na klatę.

 

Każdy ma prawo robić i wybierać to co mu odpowiada.

 

Peace

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...