Skocz do zawartości

Czy ten zasilacz podoła?


Recommended Posts

Witam prosze was o pomoc w wybraniu zasilacza do poniższej konfiguracji.Mam do wyboru albo XFX 450 lub xfx 550 boje sie ze ten 450 nie spisze sie dobrze prosze o porady.

 

Procesor Amd phenom II X4 965 box

Płyta główna

GIGABYTE M68MT-S2

Karta graficzna Radeon HD 4870

Dysk sata 2

nagrywarka sata

8gb ram 1333mhz

 

Ktory zasilacz wybrać? LUB prosze o podanie innego dobrego zasilacza w granicach 200 zl ktory bede mogl zakupic ze strony komputronik.pl

W przyszlosci raczej nie bede modernizował tego sprzetu i nie zamierzam podkrecac.

 

Z góry dzieki :)

Edytowane przez Kosado
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W dzisiejszych czasach to minimum 650w dobrej firmy,w twoim przypadku bierz 550 choć wg mnie to i tak mało ,lepjej mieć zapas mocy,niż zasilacz pracujący na pełnym obciążeniu poszukaj coś z OCZ,Chieftec,Corsair to dobre i markowe firmy,sam mam 700w Od Corsaira i nie narzekam

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Myśląc przyszłościowo - weź tego 550W.

W mocniejsze na dzień dzisiejszy nie ma się co pakować.

Sam kupiłem OCZ 600W i jak narazie pobór mocy pod obciążeniem nie przekroczył 300W. :o

Sprzęt z sygnaturki.

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

W przyszlosci raczej nie bede modernizował tego sprzetu i nie zamierzam podkrecac.

Myśląc przyszłościowo - weź tego 550W.

WTF?! Zero modernizacji ani OC więc po co płacić dodatkowo za moc której się nie wykorzysta

 

Sam kupiłem OCZ 600W i jak narazie pobór mocy pod obciążeniem nie przekroczył 300W. :o

Sam sobie zaprzeczasz.

Link to post
Share on other sites

@Bany_krk

To, że teraz mówi o braku modernizacji nie znaczy, że nie zmieni zdania.

 

A co do mojego zasilacza to właśnie w tym rzecz, że się przeliczyłem z poborem mocy. :D

 

Tak czy owak, jeśli nie będzie modernizacji ani OC - 450W wystarczy.

Edytowane przez rap_r
Link to post
Share on other sites

Jak patrze to około 370W Ci weźmie ten zestaw. Zobacz ile ten 450W ma na linii 12V. Z drugiej strony lepiej wziąć jakiś zapas (na styk to nie dobrze), ale nie jak tam ktoś pisze 650 czy 700W. 500-550W w 300% wystarczy.

 

Edit: dlaczego komputron jak jest 200000 tańszych sklepów?

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Witam!

 

NIe podoła?

Mam zasilacz corsair VX 450W od 2007 roku, obecnie na konfigu asrock z68 extreme4, 2500k (4,4ghz), 8gb ram, hd7870 wykręcone na 1200/6000, 2xhdd 1tb, 1 ssd 64gb, nagrywarka, karta X-Fi extreme gamer, i 4 wentyle.

Wcześniej pracował z wykręconym e6750 i 8800GT poźniej gtx 460.

NIGDY nie było z nim problemów. Napięcia stabilne jak skała.

 

Kupowanie zasilacza o dużej mocy jest bez sensu chyba że ktoś ma sli/cf

Ważniejsze od mocy jest żeby był dobrej marki.

 

pozdr

Link to post
Share on other sites

ale kolega ma phenoma i HD4870, jedno i drugie bardziej żarłoczne niż to co masz

poza tym corsair vx to klasa sama dla siebie

ofc powyzsze gdyby było oc

 

ale skoro ma nie być oc to styknie 450W

 

mimo wszytko modernizacje bym zrobił, szczególnie ta grafe wymienił bo to tylko prąd żre

np na to

http://allegro.pl/powercolor-radeon-hd5770-512mb-ddr5-hd6770-i2415918258.html

twoją sprzedasz za ok 250zł

 

phenoma też mozna sprzedac za 350-400zł, i3-2120 za 440zł kupić http://allegro.pl/procesor-intel-core-i3-2120-2x-3300-mhz-65w-i2401586177.html

 

mobo twoje 120zł, H61 za 150zł idzie dostać

 

ot takie małymi kroczkami modernizacje, małym kosztem zrobić go nieco bardziej energooszczędnym, delikatnie mocniejszym, cichszym, chłodniejszym itd no i przygotowanym na dalsze modernizacje

Edytowane przez Bany_krk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bany Ci dobrze napisał :)

 

@Darkseeder właśnie jak kolega wyżej pisze raz ze zasiłke masz z lepszej półki a dwa ze twoje podzespoły to jest jakieś 40-50W mniej niż Kosado.

Dlatego warto sprawdzić ile tam ten XFX ma na linii 12V.

 

edit: ten 450 na linii 12V ma dokładnie 408W wiec powinien wystarczyć. Jak dasz jeszcze te małe ulepszenia co Ci Bany podał to będzie cacy

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...