Skocz do zawartości

Do posiadaczy kart NVidia GTX 670 680 690


Recommended Posts

Witam

 

Czy możecie sprawdzić jakie macie największe odświeżanie w trybie 16 i 32 bit dla barw i rozdzielczości 1920x1080?

 

Najprościej to sprawdzić w ustawieniach zaawansowanych rozdzielczości ekranu-Karta-lista wszystkich trybów.

 

Dane dla serii 500 znam, może przy 600 coś się poprawiło.

 

Przyznam, że w serii Radeona 7000 też nie wiem jak jest. Instrukcje wspominają o odświeżaniu tylko do serii 6000, w 7000 brak tabelki.

 

Za odpowiedzi z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DystenPL
Link to post
Share on other sites

Wyczytałeś gdzieś takie głupoty, a sam sobie problemy stwarzasz :P

Napisałem Ci w poprzednim temacie, że karta nie ma kompletnie znaczenia, od ponad 10 lat są monitory 100-120hz i nikt takiego problemu nie miał.

Sam na starej x1050 i CRT 17' miałem 100hz, a teraz 120Hz na sprzęcie z sygnatury.

Edytowane przez Cacek93
Link to post
Share on other sites

Wyczytałeś gdzieś takie głupoty, a sam sobie problemy stwarzasz :P Napisałem Ci w poprzednim temacie, że karta nie ma kompletnie znaczenia, od ponad 10 lat są monitory 100-120hz i nikt takiego problemu nie miał. Sam na starej x1050 i CRT 17' miałem 100hz, a teraz 120Hz na sprzęcie z sygnatury.

Nie podniecaj się, do kilku godzin będę wiedział doświadczalnie jak jest.

Link to post
Share on other sites

Bo chcę wymienić za dopłatą 27" 60 Hz na 120 Hz i nie wiem czy warto, jeśli np. wyskoczyło by mi te nieszczęsne 75 Hz przy 1920x1080 wynikające z instrukcji obsługi karty graficznej Gigabyte HD 5870, strona 29 - tabelka to byłbym nieco rozczarowany dopłatą rzędu 60% do dodatkowych 15 Hz.

Stąd pytania, a co do twoich odpowiedzi widzę, że nie wynikają one z przytoczonych dowodów, a własnych opinii jak widać nawet niepopartych doświadczeniem, bo po cholerę w instrukcji jest ta tableka z odświeżaniem dla poszczególnych rozdzielczości? Dla monitorów CRT których się już praktycznie nie produkuje?

Jak sfinalizuję transakcję ten temat przynajmniej dla mnie nie będzie miał już sensu.

Link to post
Share on other sites

A czemu pytanie jest do posiadaczy gtx 670+ skoro masz hd5870 ? ;)

Na tak wydajnych kartach , które moga zrobić 180fps (hz) nie ma ograniczeń w żadnych tabelkach producenta.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Radeon_HD_5870_-_premiera_kart_graficznych_AMD_5800-2311/strona/6706.html <-- ta karta robiła ponad 120fps na 1900x1200

Link to post
Share on other sites

Dla kart graficznych do serii 500 NVidia oraz kart Radeon do serii 6000 w instrukcji obsługi są tabelki z wartościami odświeżania przy poszczególnych rozdzielczościach.

W przypadku Radeona jest to 75 Hz w 1920x1080 (nawet 6990), a w przypadku NV 85 Hz w rozdzielczości 1920x1080, więc uznałem to za wystarczającą informację.

Dla najnowszej serii Radeonów jak i NV tej tabelki już nie ma w instrukcji obsługi.

Stąd pytania do właścicieli serii 600 oraz 7000, a wymiana karty graficznej to kwestia najbliższego czasu, tym razem GTX660 o ile da 120 Hz przy Full HD (chyba, że 5870 mnie pozytywne zaskoczy, bo droższy monitor już postanowiłem kupić).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DystenPL
Link to post
Share on other sites

Ograniczeniem jest monitor oraz możliwości karty pod daną gre i tyle. Jak zrobi Ci 120fps to monitor 120Hz da radę . Ja mam monitor 75Hz , grafika robi ponad 100fps i po to jest synchronizacja pionowa , która nie zawsze daje radę przez co niekiedy może robić się linia ;)

Use google.pl wszystko tam jest

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...