Skocz do zawartości

Karta graficzna z 120 Hz przy rozdzielczości 1920x1080 ???


Recommended Posts

Witam

 

Jaka karta graficzna przy rozdzielczości 1920x1080 daje 120 Hz odswieżania?

Moja przy 1920x1080 ma 75 Hz.

Czy w ogóle istnieje karta graficzna, która przy rozdzielczości Full HD ma 120 Hz, oczywiście karta do gier, a nie profesjonalna do obróbki video.

Pytam bo nie wiem czy kupowanie monitora 120 Hz do karty 75 Hz ma sens?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam

 

W związku z tym proszę o wyjaśnienie zapisu załączonej tabeli.

 

Pozdrawiam

 

 

p.s. da się tu wstawić plik graficzny?

 

Podam dane z instrukcji.

 

Tabela Radeon HD5870 Series 2D Single Display Modes.

1920x1080 Refresh rate Hz 75 dostępny dla wszystkich trybów wyświetlania kolorów.

120 Hz jest przy maksymalnej rozdzielczości 1280x1024.

 

Z tego co wstępnie rozeznałem to NVidia ma 100 Hz przy 1920x1080 ale w trybie wyświetlania barw 16 bit, przy 32 max to 85 Hz.

Edytowane przez DystenPL
Link to post
Share on other sites

Na pewno Masz 120 Hz przy rozdzielczości 1920x1080 na GTX560?

Mógłbyś to sprawdzić w ustawieniach zaawansowanych rozdzielczości ekranu pod zakładką karta - lista wszystkich trybów?

Zgodnie z instrukcją powinno to być 85 Hz w palecie 32 bit oraz 100 Hz w palecie 16 bit.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mam 120Hz na samsungu s23a700 przy 1920x1080 mogę bez problemu wybrać 120Hz. Gra w ql stoi przy szybkich ruchach jest przepaść w porównaniu z D2342-Pz który miałem wcześniej. Na tridef gry w 3d na LG na radku 5770 wyglądały dużo gorzej niż na nvidii. Załamywały się tekstury. Teraz jak mam GTX560 i zmieniłem monit to z nowu genialnie 120Hz w 2d ale w 3d nie mogę pograć bo ten monit pod tridef na AMD. Coś za coś. Monitor strasznie polecam sam przerabia 2d-3d nie obciąża karty. Filmiki git a gry w 120Hz w 2d to + klika % do accuracy

Link to post
Share on other sites

Do tego potrzeba monitora 3D plus karta obsługująca 3D (nvidia ma 3D vision), plus okulary (zazwyczaj dołączane do monitora).

Sprawdzałem ten wariant i osobiście nie odpowiada mi, może oczy muszą się przyzwyczaić?

Wolę standardowy monitor 120 Hz o ile uda mi się uruchomić te 120 Hz.

Edytowane przez DystenPL
Link to post
Share on other sites

Pytam bo nie wiem czy kupowanie monitora 120 Hz do karty 75 Hz ma sens?

Nawet na integrze będziesz miał 120Hz, tu nie ma żadnego związku, liczba hz zależy TYLKO i wyłącznie od monitora.

Tak dopytam lekko , czy mając monitor 120Hz i grafikę nvidii , robi się 3D poprzez jakiś soft nvidii ? Jakieś drogie okularki trzeba wtedy dokupywać ?

Jeśli chodzi o Nvidia 3D Vision to musisz mieć konkretny model monitora dedykowany Nvidia 3D Vision, do tego specjalne okularki nvidii :D
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...