Skocz do zawartości

Zawieszanie się komputera podczas dużego obciążenia procesora.


Recommended Posts

Witam.

Przez ostatnie kilka miechów "nałogowo" grałem w Battlefield Bad Company 2. Wszystko było by ok gdyby nie to ,że ostatnim czasem podczas gry zawiesza mi się komputer (pomaga tylko twardy reset:P).

Zdarza się to zarówno jak gram 6 min albo 3 godz. To postanowiłem ,że to może być jakiś problem z

hardware. No to wygrzewałem GPU przez 15 min w FurMark-u (doszło do 95°C) nic . No to postanowiłem sprawdzić pamięć podręczną GPU w Video Memory stress Test i nic, sprawdzałem RAM i nic.

Na końcu wypiekałem(przez 15 min) procesor w prime95 i tak:

Za pierwszym razem w (chyba 14min) powstał error i zwiecha całego kompa

Postanowiłem to powtórzyć. 15 mn 1error ale brak zwiechy.

Powtórzyłem jeszcze raz i tu w 8 min znowu zwiecha.

Temperatura nie przekraczała 70°C

CPU - AMD Athlon 64 X2 4600+

GPU - Zotac Geforce 4500GT

Da się coś na to poradzić czy procek do wymiany...?

Link to post
Share on other sites

Procesory (prawie) się nie psują ;) Jak kiedyś do proline przyniosłem uszkodzony procesor to pół firmy zleciał się i nie wierzyło hehe :)

Sprawdź kolego temperaturę na CPU i na chipsecie. Zresetuj bios lub/i wgraj nowy. Sprawdź czy kondensatory koło CPU nie są napuchnięte. Jak mocno grzeje się sekcja zasilania CPU? Jeśli mocno to daj nawiew i zobacz. Pomysł z dyskiem też jest dobry ale obstawiam płytę....

Link to post
Share on other sites

Ja bym stawiał na sprawę software'ową, punkbuster potrafi wyłączyć kartę graficzną jeśli uzna, że program działający w tle to haxy.

Miałem identyczny problem i zawszę musiałem powyłączać wszystko, aby sobie zagrać, czasami złapałem freeza po chwili czasami w ogóle.

Wyłącz antyczita w grze i pograj ma serwerach gdzie go nie ma.

Link to post
Share on other sites

Ja bym stawiał na sprawę software'ową, punkbuster potrafi wyłączyć kartę graficzną jeśli uzna, że program działający w tle to haxy. Miałem identyczny problem i zawszę musiałem powyłączać wszystko, aby sobie zagrać, czasami złapałem freeza po chwili czasami w ogóle. Wyłącz antyczita w grze i pograj ma serwerach gdzie go nie ma.

Komputer nie zawiesza się tylko podczas gry...

Temperatura CPU na rdzeniach nie przekraczała 70

°C (w prime95 czyli wyżej raczej nie będzie) sekcja zasilania jest jak nowa

:P

Jakim programem sprawdzić temperaturę

chipseta i sekcji zasilania...?
W komputerze panuje względny porządek. Chociaż ostatnio (w zeszłe wakacje) miałem wymienianą płytę główną może coś te partacze :] w serwisie coś spieprzyły z prockiem.

 

Znowu miałem zwieche ale po resecie wywaliło mi ten raport o błędach:

 

 

BCCode : c2 BCP1 : 00000007 BCP2 : 00000CD4 BCP3 : 00080002

BCP4 : 88B780E0 OSVer : 5_1_2600 SP : 3_0 Product : 768_1

 

Może to coś pomoże.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...