Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam !

 

Czy na płycie AsRock 970 Extreme 4 odblokuję 4 rdzenie z Athlon'a II X3 455 ? Da radę go jeszcze wtedy podkręcić do np 3.5 - 4.0 GHz (Chłodzenie to http://www.morele.net/silentiumpc-fortis-he1225-lga-775-1155-1156-1366-oraz-amd-754-939-940-am2-am2-am3-am3-fm1-309589/ lub

 

http://www.morele.net/thermaltake-contac-29-bp-soc-775-soc-1366-soc-am3-soc-1156-soc-1155-1-x-25mm-800-2000-rpm-33-2db-clp0588-406736/

 

albo

 

http://www.morele.net/silentiumpc-spartan-he923-309590/

 

zależnie od gotówki kolegi i tego co wybierze zadał mi to pytanie powiedziałem że RACZEJ da radę ale muszę się upewnić co o tym sądzicie ?

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Z Athlona x3 da się odblokować ale czy sie uda stabilne uzyskać to już zagadka. Może być tak że pamięć L3 odblokujesz i będzie PII x3 720. Miałem szczęście i z x2 555 BE odblokowałem na x4. Musisz mieć szczescie i tyle.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wg. mnie odblokowanie kolejnych rdzeni zależy od sztuki procesora a nie od płyty głównej. Płyta aby miała potrzebną funkcje np: ACC albo jak w AsRockach zazwyczaj UCC.

Tutaj autor miał pewnego unlocka oraz płytę z chipem serii 8x0, postanowił zmienić płytę na lepszą i zaczęły się szopki. Więc i sam procesor jak i płyta mają duże znaczenie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja ci mogę sprzedac takiego phenoma, płytkę już sprzedałem.

Ale tak jest na nowszych płytach nie za bardzo chca działać odblokowane procesory.

Płytke sprzedałem Extreme 3 770 ty sobie kup Extreme 3 870.

Edytowane przez Lordonos
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

300zł ale za miesiąc to już będzie sprzedany bo wystawiłem na allegro, musi mi sie kasa za I3 zwrócić, na labie napisałem że sprzedam I3 i H61 i sie dobijają a ja dostałem bana haha

Możesz sam pomyśleć też o I3 i H61 powinno wyjść tyle co phenom i dobra płyta ale max payne gubi klatki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Efekty wystepujace przy odblokowaniu:

Jezeli rdzenie sa sprawne to wszystko dziala, ale zdarza sie ze np po OC albo znacznym obciazeniu (obrobka filmow, obliczenia) po kilku tygodnia zaczynaja sie pojawiac BSODy i trzeba ktorys z rdzeni albo cache wylaczac.

 

Jezeli ktorys z rdzeni nie jest sprawny to moze dojsc do:

1 system sie nie uruchomi, lub zamarznie zaraz po uruchomieniu,

2 podczas testow np Orthos (Large FFT, priority 9) sypnie BSOD lub pokarze bledy w obliczeniach - tu mozna sprobowac ustabilizowac proca podwyzszajac napiecie ale podkrecac zazwyczaj sie nie uda.

 

Najlepiej do odblokowania nadaja sie P II x 2 , P II x3 , z Athlonami czesciej sa problemy.

z P II x2 i X3 udalo mi sie do tej pory odblokowac 18 procow na 32 przetestowane. Z tych 18 z dwoma byly pozniej problemy to OC lub po dluzszych obliczeniach pojawialy sie BSOD i trzeba bylo 1 rdzen zablokowac.

Dosyc zadko udaje sie odblokowac P II x4 960T tu udalo sie 2 na 8 przetestowanych.

Co do tematyki plyt glownach - starsze modele z SB710 /750 byly najlepsze (ASrock, Asus, GBite testowalem), nowsze juz nie sa takie dobre...

 

 

Edyta:

 

Jak wiec widzisz nigdy nie ma gwarancji ze uad sie odblokowac nawet jesli masz pewnego proca a plyta glowna jest inna niz ta na ktorej CPu dzialal.

Co do chlodzenia to we wszystkich sprezdanych zestawach zastosowany byl taniutki CM Hyper 212 i dawal rade nawet po oc do 3,9 GHz. Tylko oryginalny kiepski wentyl zastepowalem dwoma enermaxami TB silence ktore byly w zestawach z zasilaczami...

Edytowane przez Warrk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...