Skocz do zawartości

AMD 965 BE, a HD 7850/gtx 660


Recommended Posts

Witam, przymierzam się do wymiany paru podzespołów w wakacje. Na i5 mnie nie stać, a nie chcę pakować się w dwurdzeniowe i3 intela. Moje pytanie brzmi czy procek podany w tytule nie będzie ograniczał radeona 7850 tudzież gtx 660, który prawdopodobnie będzie podobnej wydajności? Czy lepiej będzie poczekać na Vishere?

I czy Asrock 970 pro3 to będzie dobry wybór do ewentualnego OC?

 

Z góry dzięki za podpowiedzi! Pozdrawiam.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Powinno być nieźle ale lekkie oc nie wystarczy dobrze by było podkręcić procka trochę więcej tzn ponad 4ghz . Sam mam podkręconego amd phenom x4 955 be @4320 mhz karta radeon 6870 MSI HAWK gpu 1000mhz pamięć 1000mhz i obciazenie w grach procka jest przeważnie 60-90 % a karta chodzi przeważnie 99 % więc do radka 7850 który jest wydajniejszy im więcej podkręcisz procesor tym będzie lepiej . Mysle ze 4000-4300mhz i będzie dobrze

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@robertgr1

 

Nieprawda, ta grafika wcale nie potrzebuje mocniejszego procka niż ten Phenom II. Obecnie mam na stanie CFX z 3x6870 i większości tytułów np: Metro 2033, mój Phenom II x4 955 @4,0 GHz pozwala na wykorzystanie wszystkich 3 GPU na 95%!

Grafika którą chcesz kupić jest słabsza niż mój tercecik :P więc procesor spokojnie jej podoła nawet przy nominalnym taktowaniu :)

 

http://www.fotosik.pl/u/bakak001/album/1210366

 

Oczywiście jakiś i5 wyciśnie z niej jeszcze więcej, ale nie dajmy się zwariować, przecież nie zmienisz całej platformy żeby zyskać 5-10Kl/s.

 

Ten procesor absolutnie wystarczy do tej grafiki i na perwno nie będzie jej ograniczał :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@robertgr1 Nieprawda, ta grafika wcale nie potrzebuje mocniejszego procka niż ten Phenom II. Obecnie mam na stanie CFX z 3x6870 i większości tytułów np: Metro 2033, mój Phenom II x4 955 @4,0 GHz pozwala na wykorzystanie wszystkich 3 GPU na 95%! Grafika którą chcesz kupić jest słabsza niż mój tercecik :P więc procesor spokojnie jej podoła nawet przy nominalnym taktowaniu :)http://www.fotosik.pl/u/bakak001/album/1210366 Oczywiście jakiś i5 wyciśnie z niej jeszcze więcej, ale nie dajmy się zwariować, przecież nie zmienisz całej platformy żeby zyskać 5-10Kl/s. Ten procesor absolutnie wystarczy do tej grafiki i na perwno nie będzie jej ograniczał :)

Napisałem że 4ghz powinno wystarczyć a jak uda się wycisnąć więcej to wydajność też wzrośnie
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Narazie mam jakieś dość wiekowe Arctic Cooling freezer 64 pro, ale myślę nad Zalmanem Performą, Silentium Fortis lub Scythe Mugen( chociaż tu przeraża mnie wielkość i waga i boję się czy płyty nie wygnie :D ) Obudowa będzie Zalman 11.

 

Aha - zasilacz lepiej wziąć OCZ ModXstream 600W, czy OCZ ZT 550W. Oba niby modularne w podobnej cenie przy czym ten drugi ma, o dziwo, lepszą linie 12v. W czym tkwi haczyk?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

będe robił oficjalnie testy na jednym z portali kart HD 6870 / 6950 / 7850 vx GTX 570 m.in. na FX 6100 więc troche rozwieje twoje obawy co do ograniczenia przez takie CPU.

Edytowane przez pcfoster
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Co to znaczy nie będzie ograniczana??

Skoro na Phenom x4 jest np 40 klatek a na I5 2500K 60 a karta w obu przypadkach chodzi na 99%.

Karta jest ogranicxana w grze przez procesor wtedy kiedy oc karty nie przynosi wzrostu wydajności a nie wtedy kiedy w programie pisze ile % ma obciążenia bo na szybszym procesorze może być mniej obciążona niż na wolniejszym a wygenerować wiekszą ilość klatek.

 

Łahahah jakie spłaszczone wyniki po co kupować I5 2500K jak phenom x4 ma tyle samo klatek.

Tylko że w testach po wyjściu procesorów Sandy Bridge w testach I3 2100 robił phenoma x4 4Gh o kilka klatek a I5 2500K bez podkręcenia miał w grach po 20 fpsów więcej więc jakim cudem rok po wyjściu sandy bridge nagle dogania go phenom x4??

 

Może w tych testach mają tyle samo klatek w grach póki nei zaczniesz strzelać żucac granatami a w postacie przeciwników nie wejdzie skrypt si, do tego w multi taki phenomII i strategiach to już całkiem dostaje w d...

 

Najprosciej jest tyle samo klatek w grach na phenomie x4 co na I5 2500K dopóki nie zaczniesz grać haha

Edytowane przez Lordonos
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@robertgr1 Nieprawda, ta grafika wcale nie potrzebuje mocniejszego procka niż ten Phenom II. Obecnie mam na stanie CFX z 3x6870 i większości tytułów np: Metro 2033, mój Phenom II x4 955 @4,0 GHz pozwala na wykorzystanie wszystkich 3 GPU na 95%! Grafika którą chcesz kupić jest słabsza niż mój tercecik :P więc procesor spokojnie jej podoła nawet przy nominalnym taktowaniu :)http://www.fotosik.pl/u/bakak001/album/1210366 Oczywiście jakiś i5 wyciśnie z niej jeszcze więcej, ale nie dajmy się zwariować, przecież nie zmienisz całej platformy żeby zyskać 5-10Kl/s. Ten procesor absolutnie wystarczy do tej grafiki i na perwno nie będzie jej ograniczał :)

dziwne

z tego co pamiętam seria 6800 ma możliwość połączenia tylko dwóch kart w CF :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiesz, to nie oznacza że ja nie mogę. W necie testy sie powtarzają a mi to każdy je robi.

 

Jesli dostanę takie zlecenie lub wspólnie ustalę z władzą to wtedy nie ma nic przeciwko.

 

Zawsze mozna wnieść coś nowego do tego tematu.

Edytowane przez pcfoster
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dziwne z tego co pamiętam seria 6800 ma możliwość połączenia tylko dwóch kart w CF :D

Bo mam jedną sztukę Power Color HD6870x2 czyli dwuprocesorową, a raczej miałem bo wczoraj sprzedałem jednoprocesorowego Gigabyte 6870 oc Windforce x3 i pojechała w świat :)

 

Co to znaczy nie będzie ograniczana?? Skoro na Phenom x4 jest np 40 klatek a na I5 2500K 60 a karta w obu przypadkach chodzi na 99%. Karta jest ogranicxana w grze przez procesor wtedy kiedy oc karty nie przynosi wzrostu wydajności a nie wtedy kiedy w programie pisze ile % ma obciążenia bo na szybszym procesorze może być mniej obciążona niż na wolniejszym a wygenerować wiekszą ilość klatek. Łahahah jakie spłaszczone wyniki po co kupować I5 2500K jak phenom x4 ma tyle samo klatek. Tylko że w testach po wyjściu procesorów Sandy Bridge w testach I3 2100 robił phenoma x4 4Gh o kilka klatek a I5 2500K bez podkręcenia miał w grach po 20 fpsów więcej więc jakim cudem rok po wyjściu sandy bridge nagle dogania go phenom x4?? Może w tych testach mają tyle samo klatek w grach póki nei zaczniesz strzelać żucac granatami a w postacie przeciwników nie wejdzie skrypt si, do tego w multi taki phenomII i strategiach to już całkiem dostaje w d... Najprosciej jest tyle samo klatek w grach na phenomie x4 co na I5 2500K dopóki nie zaczniesz grać haha

Prawda i tak leży gdzieś po środku. Bo to czy gra bardziej lubi CPU czy też Bardziej obciąża GPU też ma znaczenie :P

Fakt, że Phenomy II są starsze od SB o ponad 2 lata również ma spore znaczenie.

W tym temacie chodziło bardziej o pytanie: Czy Phenom jeszcze da rade, czy może jednak trzeba zmienić platformę?

Odpowiedź jest tak, że staruszek Phenom jeszcze daje radę i przynajmniej do końca tego roku nie trzeba zmieniać. Zaś mocna karta graficzna dostanie kopa po wymianie CPU w przyszłym roku. :)

 

pozdro

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...