Skocz do zawartości

Problem z chłodzeniem


Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu nie działa mi chłodzenie w obudowie SilentiumPC Regnum L50 Pure Black. Z początku wszystko było ok, niestety po jakimś czasie wiatraki przestały działać. Próbowałem docisnąć kabelki, ale nic nie dało. Nie mam jak sprawdzić czy jest napięcie na kablu od zasilacza (można jakoś bez specjalnego urządzenia?). Jeżeli chodzi o zasilacz to posiadam Thermaltake Toughpower Grand 650W Modular 80+ Gold.

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za pomoc, faktycznie rozwiązanie było tak proste, że aż mi wstyd. Mimo wszystko mam kilka pytań odnośnie owego problemu.

1. Przyczyną prawdopodobnie jest regulator obrotów (w zasadzie błahostka i nie bardzo chce mi się całą obudowę reklamować), ale czy aby na pewno? Może coś w zasilaczu padło (kabel z zasilacza był podpięty tylko do regulatora obrotów - teraz go wyjąłem).

2. Dzięki tym 3 wentylatorom zyskuje się dużo lepsze temperatury wewnątrz obudowy? Pytam, ponieważ muszę przyznać, że mój GTX570 nieźle hałasował co trochę zaczęło mnie irytować (temperaturom się nie przyglądałem).

3. Jak najlepiej poustawiać wiatraki, na pełne obroty czy może jakoś automatycznie. Mam program F-stream tuning dołączony do płyty głównej, ale niestety nie widzę możliwości ustawienia automatycznych obrotów (chyba głupio ciągle chłodzić na full obrotach?).

 

Jeszcze raz dziękuje za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

1. Podepnij pod inny kabel do zasilacza i się przekonasz, ale na raczej będzie walnięty regulator %-) co do reklamacji to jak Ci nie przeszkadza to zostaw (kiedyś może jak znajdziesz czas to wyślesz na reklamację, ważne aby była jeszcze gwarancja).

2. GTX 570 do chłodnych nie należy i jakikolwiek obieg w obudowie pasuje żeby był :D

3. Ustaw wentylatory w biosie/uefi na minimum do netu, a do gier to podkręć na 3/4 lub na max i po sprawie :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...