Skocz do zawartości

Znikające miejsce win 7 hp 64bit- partycja C.


Recommended Posts

48gb mam i mi styka zostaje 4-7gb wolnego a programy są tam niektóre zainstalowane.

Te aplikacje i inne co zżerają masz powyłączane?

 

resevet MFT

To co za plik? Czym się zajmuje?

 

no 20gb to nie porozumienie na OS. 40 to takie minimum minimum a najlepiej coś koło 50-64 gb jak dla mnie.

Dlaczego aż tyle? A jak ktoś chce mieć TYLKO system i nic więcej? System załóżmy zajmuje 15GB to po co więcej jeśli chcemy mieć porządek? Powiedzmy robimy kopię zapasową systemu C i kopia ma 15GB, a nie np. 40GB więc mniej=lepiej :D. Czy źle mówię?

 

Proszę nie zamykać!

Link to post
Share on other sites

Ja mam C 38 GB , Z tego 20 system ( tu głownie ten winsxs o czym była mowa zżera blisko 13 GB ) reszta programy ok. 7 plus katalog użytkownika ok 3. Jak już system "spuchł" tak wolna przestrzeń utrzymuje się na ok 7,8,9 Gb. A byłbym zapomniał pulpit mam przeniesiony na D i co do tych wahań u Ciebie czy czasem nie o pulpit chodzi , bo wystarczy ze tam coś wrzucisz i bach pareset mega więcej.

 

Także u Ciebie jak chcesz oszczędnie to ok 30 Gb powinno być już wystarczająco.

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Źle mówisz. Jak masz zapchaną partycję systemową to komputer wtedy ma muła !

 

System win 7 o ile dobrze pamiętam potrzebuje 20-25gb + te 10gb na aktualizacje + 5-15gb na jego programy i wolne miejsce.

 

Więc 40gb trzeba mieć, ale to wtedy nic tam nie możesz instalować dosłownie.

Link to post
Share on other sites

http://en.wikipedia....Table#Internals

 

Ja obstawiam zarezerwowaną przestrzeń na ochronę C ;)

 

Wystarczy mały test, ustawienie na "0" lub wyłączenie i usunięcie wszystkich punktów oprócz najnowszego. Po takim zabiegu raczej nie "spuchnie" ;)

 

<pozdro>

Edytowane przez emdziej
Link to post
Share on other sites

Werturko- Nie rozumiesz mnie. Jeśli partycja ma 20GB, a na niej system 15GB to obraz systemu bd miał 15GB.

 

Jak jest zawalony dysk to wolniej chodzi, a ja nie chcę tego, jak każdy.

Edytowane przez Dawid_M
Link to post
Share on other sites

Co oznacza skompresować

To kwestia czego używasz jakie są opcje - na przykładzie programu Reflect - jak widać są 3 opcje do wyboru, i jak pisałem z 30 GB plik wynikowy ok 17GB na medium. Tym bardziej że jak widzę szukasz oszczędności to i takie kwestie powinny być istotne.

http://www.bankfotek.pl/image/1267615.jpeg

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Poznałem z życiu, że nic za free nie mam czym będzie się różnił plik skompresowany do high lub none?

Nie do końca rozumiem co napisałeś , ale różnica pomiędzy kompresja lub jej brakiem nie jest istotna w sensie odtworzenia obrazu , przy kompresji pomijany jest plik pagafile czy hibernacji , ale to przecież bez znaczenia.

Link to post
Share on other sites

Czm roznia sie od siebie done i high?

None ! i high czym się różnią ? wielkością pliku wynikowego , kompresja ( ot jak pakowanie ZIP itp ) None - brak kompresji , zapewne czas wykonania kopii będzie różny . Poza tym niczym szczególnym , po odtworzeniu obrazu mamy jedno i to samo pomijając hibernacje i plik wymiany które to się odtwarzają w sensie zarezerwowanego miejsca ale nie zawartości (przy high), co jednak jak pisałem jest w zasadzie bez znaczenia.

Edytowane przez Werturko
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...