Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. planuje Upgrade,tylko nie wiem jak podziałać. mój sprzet:

 

proc. AMD Phenom II X4 955 BE

płyta. GA-770TA-UD3

graf.HD 5770 gigabyte 1gb

ram. 4GB DDR3 1333 MHZ CL9

zasilacz. Chieftec APS-500S

 

i teraz myślę nad zmianą grafy na cos mocarnego i ewentualne podkrecenie proca albo wymiana całej podstawki na jakiegos mocnego intela + plyta głowna z SLI i dokupienie drugiego hd 5770 za 300 zl co poradzicie??.

 

jesli chodzi o kase to cena/wydajnosc

Link to post
Share on other sites

To tak, ja na Twoim miejscu sprzedalbym to, co masz teraz i kupiłbym takie coś: I3 2100 Msi z77 g43 Kingston hyperx 8 gb 1600 Saphire 7850 Brutus 410 Xfx 550

Lol, po co zmieniać na i3? Te procesory są porównywalne, ale zmiana na niego jest nie opłacalna. Najlepiej to podkręć procesor i możesz sprzedać grafikę za te 300 może i za 600 można spokojnie 6850 kupić.
Link to post
Share on other sites

cooler na proca, podkręcić

i do tego lepszą grafę, pod granie będzie ok

 

z drugiej strony wartość phenomów ostatnio mocno wzrosła i można dobrze to sprzedać i taki i3 bez oc bedzie znacznie wydajniejszy w grach

w zasadzie z phenomem przegrywa tylko w renderach i kodowaniu/dekodowaniu

 

Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites

cooler na proca, podkręcić i do tego lepszą grafę, pod granie będzie ok z drugiej strony wartość phenomów ostatnio mocno wzrosła i można dobrze to sprzedać i taki i3 bez oc bedzie znacznie wydajniejszy w grach w zasadzie z phenomem przegrywa tylko w renderach i kodowaniu/dekodowaniu

Nie wydaje mi się aby core i3 2120 był wydajniejszy w grach od podkręconego phenoma x4 955 be 4000-4300mhz wręcz przeciwnie sprawdź sobie w testach np BF3 lub max payne 3 , sam mam phenoma x4 955 be oc 4320mhz 1,52V porównywałem z Prockiem kolegi intelem i3 2100 w bf3 , mój phenom zapewnia dużo większą płynność i wyższą liczbę fps core i 3 2120 jest na poziomie podkręconego phenoma x4 na 3700mhz a w grach typu \bf3 jeszcze bardziej phenom ucieka intelowi sb 2100.2120 wiec moim zdaniem zmiana platformy totalnie bez sensu lepiej kup sobie radeona 7850 do tego podkręć procek na 4000-4300mhz i będziesz miał olbrzymi przyrost wydajności . Coraz więcej nowych gier działa na 4 lub więcej rdzeniach [bF3, max payne 3 itp]
Link to post
Share on other sites

No raczej tak 7850 to już max jak chcesz coś lepszego włożyć typu radeon 7950 lub 7970 ewentualnie gtx 670-680 to już wypadało by intela sb 2500k a nie żadnego core i3 2100 lub 2120 , Oczywiście możesz kupić np radeona 7870 lub 7970 a w przyszłości zmenic platformę na sb 2500k lub ivy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...