Skocz do zawartości

Geforce 680 2gb vs. 4gb


Recommended Posts

Witam,

 

planuję zakup nowej karty graficznej z wyższej półki. Obecnie posiadam Geforce-a 560ti phantom z 2gb pamięcią ram. Z racji wydania nowej serii przez nvidie chciałbym mieć flagową jej wersję 680 jednakże obecnie dostępne są jedynie wersje z 2 gb pamięcią vram. Przy tak sporym wydatku lepiej poczekać na wersje 4gb czy jednak jest to tylko marketing, który nie wniesie nic więcej jak przy wersji 2gb? Do gier używam telewizora 1080p i chciałbym kupić kartę, która pociągnęłaby tytuły wydane w najbliższych latach przy najwyższych ustawieniach detali?

 

Drugie moje pytanie, który model niereferencyjny jest najbardziej godny uwagi? Zastanawiam sie nad Asus DirectCU II

Edytowane przez dondahaka
Link to post
Share on other sites

Witam

Jak kolega wyżej, 4gb na jednym monitorze nie warto bo nie odczujesz. 2GB na GTX 670/80 wystarczy śmiało w grach.

4gb patrz wtedy jesli grasz na na wielu monitorach.

PZDR

Edytowane przez 06radcho
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o to, że obecnie gram w battlefielda 3 i pochłania mi 1,5vramu, dla przykładu dając np. battefield 4 wydany za rok pochłaniający 2,5gb vram nie przyprawi takiej 680 tki 2gb czkawki? Czy poprostu moc procesora GPU zrekompensuje brakującą ilość vram?

Link to post
Share on other sites

W 2014/2015r. ze wszystkim na high gry będą pochłaniały 2GB, ewentualnie troszkę więcej, więc jeśli będziesz zmieniał kartę wraz z premierą nowych to weź 2GB, jeśli na kilka lat zakup to 4GB - proste.

Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites

W 2014/2015r. ze wszystkim na high gry będą pochłaniały 2GB, ewentualnie troszkę więcej, więc jeśli będziesz zmieniał kartę wraz z premierą nowych to weź 2GB, jeśli na kilka lat zakup to 4GB - proste.

To chyba tyle w temacie i sam od siebie polecam Evga.

 

 

Taki offtop.

Chodzi mi o to, że obecnie gram w battlefielda 3 i pochłania mi 1,5vramu, dla przykładu dając np. battefield 4 wydany za rok pochłaniający 2,5gb vram nie przyprawi takiej 680 tki 2gb czkawki? Czy poprostu moc procesora GPU zrekompensuje brakującą ilość vram?

Czyżbyś pracował w EA/DICE? Czyżbyś posiadał tajną informację, która nie została ujawniona światu? Może drugi Pachter jesteś? Uważasz, że i oni pójdą drogę Actishit i będą wydawać co rok Battlefield'a? Chyba sobie jajca robisz. Oni nie lecą na kasę jak Bobby (Gdzie jesteś Bobby?!) i nie wydają go co rok. Jeżeli już nawet, to nie dadzą znowu tego samego i tak co rok jak w Call of Shit.

Link to post
Share on other sites

Na zagranicznych forach narzekali, że wadliwa.

hmm mało to było wadliwych egzemplarzy niereferencyjcnych GTX 570-580 od MSI w wersji Twin Frozr :] Trzeba było podnosić napiecie GPU by karta działała jak należy,a i nie tylko na tym się kończyło ;) Karta nowa z gwarą więc nie ma żadnego ryzyka bo gdy trafi się felerny egzemplarz to po prostu poleci na wymianę i tyle :D

Link to post
Share on other sites

Szkoda wydać ponad 2k na GPU i wysyłać na gwarancję.

Szkoda,ale z drugiej strony nie można zakładać że zaraz po zakupie grafa będzie uwalona ^^ Bez przesady karta od każdego innego producenta może tak samo odmówić posłuszeństwa bo to wszystko i tak Made in Taiwan ;)

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie to masz całkowitą rację, ale czasami producent oszczędza na wszystkim i wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że włączasz ją pierwszy raz i lipa. Z GPU najlepiej radzi sobie EVGA, MSI ostatnio też bardzo mocno poszybowało w górę, Gigabyte również daje radę na wysokim poziomie i tych producentów radziłbym się każdemu trzymać.

Link to post
Share on other sites

Gtxxor gratuluje HISa mistrza ciszy:D Asus to inna pólka pod tym względem , pozatym nie wiem co Ty masz z tym psuciem się pierwsze słysze zeby chlodzenia w Asusie "padały" . Tak samo się moze popsuc jak w kazdej karcie

Kolego w asusie to jest zbyt często....fakt faktem kazda gpu moze miec cos nie halo, ale nie oszukujmy sie nie tyle przypadkow co nam pokazuje asus.
Link to post
Share on other sites

Akurat jeśli o ciszę chodzi to ja mimo referencyjnej karty mam jeden z cichszych PC'tów na tym forum. I gwarantuję ci że ten konkretny HIS jest cichszy od wszelkich DCII, WF3, etc.

 

Każda może paść, ale tylko u Asusa masz "przyjemność" pracy z tak doskonale zorganizowanym serwisem.

Link to post
Share on other sites

To chyba tyle w temacie i sam od siebie polecam Evga. Taki offtop. Czyżbyś pracował w EA/DICE? Czyżbyś posiadał tajną informację, która nie została ujawniona światu? Może drugi Pachter jesteś? Uważasz, że i oni pójdą drogę Actishit i będą wydawać co rok Battlefield'a? Chyba sobie jajca robisz. Oni nie lecą na kasę jak Bobby (Gdzie jesteś Bobby?!) i nie wydają go co rok. Jeżeli już nawet, to nie dadzą znowu tego samego i tak co rok jak w Call of Shit.

to był tylko przykład. Nie wiem kiedy będzie następna część i ile będzie pochłaniać vram, ale z racji ewolucji grafiki w grach napewno nie mniej jak 1.5 jak obecna część. Zrozumiałem, więc że lepiej poczekać dołożyć 300-400 zł i kupić wersję 4gb tak? EVGA nie miałem nigdy styczności, jednakże obecny phantom 560 gainwarda uraczył mnie niesamowitą ciszą i niskimi temperaturami, a więc myślę że zostanę przy tym rozwiązaniu w wersji gf680 a może lepszy jest twinfrozr? Ilość zajmowanych slotów nie przeszkadza mi. Mam do wykorzystania 4 sloty od PCI-e w dół więc niema problemu na duże chłodzenie.

Link to post
Share on other sites

Chcę mieć kartę, która nie będzie mnie ograniczała z detalami w grach przez najbliższe lata i nie chcę pluć sobie w brodę, że nie zaczekałem na modele z większą ilością vram, która może ograniczać wydajność w grach. Jednakże nie znam się w tym tak dobrze, aby wiedzieć czy modele o rozszerzonych pamięciach faktycznie dadzą większą wydajność w przyszłości, czy są jedynie chwytem marketingowym mającym dać większy zysk producentom takich jednostek i nic więcej nie wniosą od wzorcowych egzemplarzy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...