Skocz do zawartości

najlepszy wentylator 120mm na CPU??


Recommended Posts

ten wentylator chyba całkowicie nie praktyczny jest, warczy jak duży fiat. Z takich bardziej wentylatorów do użytku polecam Scythe Ultra Kaze 2000rpm, wydajność 87.63CFM, 32.91dBA. Jak bardziej zależy ci na ciszy to NOCTUA NF-P12 1300rpm - ok 55cfm i tylko 19dBA.

 

noctua:

http://allegro.pl/item785795078_noctua_ ... 2_6db.html

 

Scythe:

http://allegro.pl/item778021770_scythe_ ... wa_fv.html

Link to post
Share on other sites

1. Potrzebuije nizszego napiecia aby ruszyc - wykonana jest z lepszych czyt. lzejszych materialow

2. Przy takich samych obrotach jak Scythe pompuje odrobine wiecej powietrza i mimo to jest cichsza

3. Noctua jest bardziej niezawodna

 

 

Sam napisales ze mamy nie paatrzec na ceny :)

 

Jezeli zalezy ci na niskiej cenie, ciszy i dobrej wydajnosci to wez Arctic Cooling 12025PWM za 25 pln i bedziesz zadowolony ;)

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście mogę Ci polecić NOCTUA NF-P12 nie żałuje żadnego wydanej złotówki na tego coolera posiadam 2 takie fakt trochę mnie to kosztowało ale mam błogą ciszę w komputerze jestem bardzo zadowolony i wrażliwy na hałas nawet na max obrotach musisz przyłożyć ucho i się dobrze wsłuchać czy coś słychać chyba, że ja już ogłuchłem to co innego hehe ale jak masz za dużo pieniędzy to bierz Noctue bez dwóch zdań :)

Link to post
Share on other sites

Co Wy chłopakowi wodę z mózgu robicie?

Ani z Deltą ani z UltraKaze nie wytrzymasz codziennej pracy (pomijam, że do Delty i UK żeby obniżyć prędkość obrotów i hałas musisz mieć regulator obrotów który wytrzyma 30/18W na kanał).

 

Z takich bardziej wentylatorów do użytku polecam Scythe Ultra Kaze 2000rpm, wydajność 87.63CFM, 32.91dBA.

UltraKaze 2k ma ~50-55dB przy 12V (UK 3k ~70dB), patrząc na dane producentów wentylatorów to można zimą w klapkach chodzić. Mam UltraKaze 3k i gdy podłączyłem go na 5V zagłuszał i tak już okropnie głośna Revoltec Dark Blue 2k.

 

@Warrk narobiłeś mi smaka na tą Deltą tylko nigdzie jej kupić nie można ;).

Link to post
Share on other sites

te webtyle potrzebje i do testow i do codziennej zabawy :P najbardziej mi sie podoba Ultra Kaze :menda: 2 sztuki na radiator i bedzie chłodno ale troche głosno to fakt :)

zawsze mozna zrobic głosniej muzyke ;)

ale cos za cos.... a noctua jest naprawde fajnym wentylem ale przereklamowanym tak uwazam... ma bogate wyposazenie rozne przejsciowki kołeczki antywibr.. itd za to tez sie płaci taki wentyl powinien max 50zł kosztowac a nie 90 :):P:P

chyba ze myslicie inaczej....

 

a ogolnie jeszcze wczoraj zamowilem 2 wentyle :) delty :)

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=777146842

 

ciekawe ja sie beda sprawowały

8-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...