Skocz do zawartości

płyta+procesor do 900 złotych , amd czy intel ?


Recommended Posts

Link to post
Share on other sites

A to czemu? Jeżeli pod uwagę bierzesz ilość rdzeni to phenom x6 powinien być o wiele bardziej przyszłościowy i lepszy a dziś dostaję w dupsko od każdej i5.

Dokładnie nie ma co brać procesora patrząc na ilosc rdzen.

Do czego będziesz korzystał procesor?

Rozwinął byś temat... a nie intel vs amd dzięki:)

Edytowane przez 06radcho
Link to post
Share on other sites

FX8120 + ASRock 970 Extreme3.

 

Zobacz sytuację w MP3 (Max Payne 3). Tutaj nie jest jeszcze pełna optymalizacja pod moduły FX, ale widać, że już lepiej jest (o wiele, każdy FX przebija 1100T, a 8150 dogania 2500k)

Link to post
Share on other sites

Niezły test z ponad pól roku temu. pcfoster podał ss, który pokazuję, że optymalizacja do modułowości została ukazana (ale nie do końca jeszcze) OFC. na Windows 7 (na Windows 8 jest poprawiona obsługa modułowości)

 

 

On ciągle swoje więc nie zrozumie tego zagadnienia. W Max Payne 3 kolego Lordonos FX-y tez sobie słabo radzą ? http://img337.imageshack.us/img337/3073/prozmp3.png http://gamegpu.ru/action-/-fps-/-tps/max-payne-3-test-gpu.html bo nie wydaje mi się aby tak było jak mówisz. Twój Phenom X4 zamieciony nawet przez FX-4100 a gdzie tu modele wyższe. Mój FX-6100 juz ma sporą przewagę. A szczególnie widać tę różnice w minimalnym FPS-ie Nadchodzące GTA 5 to także gra tego samego producenta co MP3, zatem gwarantuje Ci że tam FX-y tez będa widocznie lepsze od Phenomów. Nie wspominając już o poprawionych FX-ach, czyli Piledriverach.

Tutaj cały jego post z innego tematu.

Link to post
Share on other sites

ja bym nie powiedział ze z amd np:FX 4100 + płyta wyjdzie taniej niż i3+płyta . Cena jest do 900zł a tu ktos z i5 wyjechał %-). Jak brać Fx to z płyta 990xa lub 990fx bo tylko one są wspierane ,ceny od 500zł , pod 1155 dobra płyta od 350zł.

Link to post
Share on other sites

Za parę lat może gry będą wykorzystywać "mityczną" modułowość FXów o której wszyscy trąbią. Na razie niezaprzeczalnie 2,5k w grach jest nie do pobicia przez AMD. W Max Paynie FXy radzą sobie dość dobrze nie zaprzeczę ale w innych grach są na poziomie i3 czyli mid/low endu. Ale nawet w zoptymalizowanych grach wystarczy szybki rzut okiem. AMD FX6xxx 6 modułów 3,3GHz vs stare i5 4rdzenie 2,8GHz i co widzimy? Są ex aequo.

Więc poszukać lekko używanego i5 750 (Nie słyszałem żeby ktoś uwalił procka od czasów C2D) ale nowej płyty głównej (te lubią czasem padać) a kupkę kasy odłożyć i za rok-2 lata wymienić na coś nowego.

Edytowane przez misiek12_sdz
Link to post
Share on other sites

nie wiem dlaczego ale ja bym wybrał Amd Fx poniewaz te moduły so ciagle rozwijane i 8 modułów jak bym nie było to im lepsza gra tym wymaga wiekszej ilosci rdzeni teraz i5 jest lepsze ale jak dla kogo czy ten 15 latek róznicy wiecej czasami mniej jest teraz to jest ewidente ale z miesiacami i nowymi grami mysle ze ta róznica bedzie sie zaciesniac i nie wiem jak kto ale ja mysle ze bardziej komfortowo pracuje sie na systemie z 8 modułami nicz 4 rdzeniami (wiecej programów otwartych jednoczesnie)

Link to post
Share on other sites

Za parę lat może gry będą wykorzystywać "mityczną" modułowość FXów o której wszyscy trąbią. Na razie niezaprzeczalnie 2,5k w grach jest nie do pobicia przez AMD. W Max Paynie FXy radzą sobie dość dobrze nie zaprzeczę ale w innych grach są na poziomie i3 czyli mid/low endu. Ale nawet w zoptymalizowanych grach wystarczy szybki rzut okiem. AMD FX6xxx 6 modułów 3,3GHz vs stare i5 4rdzenie 2,8GHz i co widzimy? Są ex aequo.

Bo te gry nie są przystosowane do tej budowy, smarki, nawet W7 nie wspiera prawie że tej budowy. MP3 pokazało mała optymalizację i co? Jest nieporównywalnie lepiej :)

Link to post
Share on other sites

@Up do Roberta Zdałeś maturę z polskiego? Zdanie z małej litery, 0 interpunkcji, ortografia...

@UP Nie są przystosowane - główny argument za AMD. Kto robi procesor, który nie nadaje się do 70% zastosowań i ogłasza, że w przyszłości zostanie to naprawione. To wszystko to na razie obietnice wydajności. Nikt nie wie czy zostaną spełnione.

Jest jeszcze sprawa zużycia prądu, jeśli ktoś sam płaci rachunki to FX może go, szczególnie po oc niemile zaskoczyć. A co do przyszłej poprawy wydajności Bulldozerów to nie liczyłbym na kokosy. Są na rynku od ponad 6 miesięcy i jakoś nie widzę poprawy.

Edytowane przez misiek12_sdz
Link to post
Share on other sites

Do obróbki filmów akurat bardziej AMD polecany. Ale jak konwersja do h.264 to Intel Quick Sync jest bezkonkurencyjny. Film 1080p do 480p h.264 to kwestia paru min a nie godzin. Nie zawsze trzeba się ograniczać do 2500k jeśli chodzi o i5. Możesz zastanowić się nad np: i5 2400 z niezłą płytką główną można wyrwać poniżej 900zł. I masz kompa dobrego w grach i konwersji wtedy bo i3 słabo sobie z tym akurat radzą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...