Skocz do zawartości

ASUS GTX 670 DirectCU II TOP pytanie do użytkowników.


Gość effendi360

Recommended Posts

Witka, Ma ktoś kartę wymienioną w tytule ? Bo przymierzam się do jej zakupu i chciałbym wiedzieć jak się sprawuje.

Witam

 

Jestem posiadaczem karty GTX 670 DirectCU II TOP. Karta jest cicha i pracuje "dzwiekowo" niezauwazalnie. W UK koszt tego "cudu techniki" to okolo £ 350. Mieszkam w UK (zeby byla jasnosc od poczatku). Jeszcze nie bawilem sie w OC tej karty fabrycznie OC, ale zapewne tak sie stanie. Do meritum: Po wyjeciu z pudelka (szkoda ze ASUS nie dodal mostka SLI - jak przy GTX 680 DirectCU II TOP - ale coz) i podlaczeniu - uruchomieniu na nowym systemie (WIn7 64b Ult) benchmark Unigine Heaven 3.0 Basic po minucie (moze ciut wiecej) zwrocil blad

D3D11ppWindow::swap_window():device removed

...i na tym benchmark sie "wywalil". Jest na to juz rozwiazanie - nowy bios do tej karty prosto ze stron Asusa. Po updacie biosu karty wszystko dziala i w benchmarku nie ma zadnych "ale". W konfiguracji z monitorem Asusa VG278H i gry w trybie 3D karta sprawuje sie bez zarzutu. Innymi slowy poza drobnym mankamentem na poczatku zapowiada sie przyjemnie.

 

Wstepnie rozwazalem zakup GTX 680 DirectCU II TOP ale ta 670-tka sie realnie bardziej oplaca (w potrzebie dokupie druga i "pobiegna" w SLI). W moim wypadku poza walorami cenowymi na korzysc GTX670-DC2T przemawialo to ze zajmuje tylko dwa sloty (analogiczna 680 juz trzy). Jesli moglbym jakos pomoc prosze pisac.

Edytowane przez Al_Hadzi
Link to post
Share on other sites

Niedawno robiłem porównanie GTX670 Gigabyte WF3 i Asusa GTX670 DCU II TOP, jest gdzieś na forum. Moim zdaniem Gigabyte minimalnie wygrywa. Asus DCU II TOP ma przesadzone zegary i zdarzają się egzemplarze, które przy tych taktach nie pracują stabilnie. Asusa DCU II TOP sprzedaję tylko klientom, którzy zezwalają na przetestowanie danej sztuki, gdyż wtedy mam pewność, że będzie OK. Polecam podobne rozwiązanie i nie powinno być problemów.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

@Al_Hadzi

 

Bardzo ładna wypowiedź. Plus poleciał. Jak będziesz ją kręcił to chciałbym wiedzieć jakie osiągniesz stabilne taktowania.

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Posiadam Asusa GTX680 DirectCU II Top, wszystko smiga bez problemow jak narazie bez red screenow i odpadajacych radiatorow (choc w to nie wieze) warto kupic ten model naprawde bardzo chlody ok. 67C przy parogodzinnym graniu w BF3 i bardzo cicha w zasadziepodczas grania nie slychac zupelnie ze wiatraki zwiekszaja swoje obroty polecam

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Panowie, żyłujcie te karty, testujcie, bo ja za tydzień będę miał hajc i żądam od Was wszystkich, szczegółowych informacji jak ta karta się sprawuje, jaka wydajność w grach, ile punktów w smark 11 na stock, ile po OC itd, w heavenie też możecie dać wynik ale najlepiej 2.5 bo w 3.0 są pozmieniane defaultowe ustawienia i nie wiem jak się do tego odnieść, względem moich starych wyników robionych na 2.5.

Link to post
Share on other sites

Panowie, żyłujcie te karty, testujcie, bo ja za tydzień będę miał hajc i żądam od Was wszystkich, szczegółowych informacji jak ta karta się sprawuje, jaka wydajność w grach, ile punktów w smark 11 na stock, ile po OC itd, w heavenie też możecie dać wynik ale najlepiej 2.5 bo w 3.0 są pozmieniane defaultowe ustawienia i nie wiem jak się do tego odnieść, względem moich starych wyników robionych na 2.5.

Podaj ustawienia w heaven 2.5 by mogly byc dla Ciebie miarodajne to zrobie te testy. Ponizej - karta i Cpu bez OC:http://img855.imageshack.us/img855/3462/69292125.png

 

in heaven 3.0

 

http://img228.imageshack.us/img228/663/12630585.jpg

Edytowane przez Al_Hadzi
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Elegancko. Rozdziałka 1080p a reszta ustawień tak jak się włączy - nic nie zmieniać. Jak po OC wyciśniesz w 2.5 średnią ponad 90kl/s to będzie równe do moich starych 570mek.

Link to post
Share on other sites

Elegancko. Rozdziałka 1080p a reszta ustawień tak jak się włączy - nic nie zmieniać. Jak po OC wyciśniesz w 2.5 średnią ponad 90kl/s to będzie równe do moich starych 570mek.

 

Coz nie sadze by dalo rade... aczkolwiek. Ona nie pracuje stabilnie przy boost 1255 (tym bardziej wyzej). Widze wpisy ludzi na overclock.net http://www.overclock.net/t/1259425/asus-670-directcu-ii-top/1690 i ostatnie zdania sa w mojej opinii miarodajne (pisal ze u niego biega na boost 1239 - acz u mnie nie pracuje stabilnie - ja wykorzystuje Precision X do OC). Zakladajac przetaktowanie mojego CPU do jakichs 4625 mhz (wiem, ze tyle stabilnie "uciagnie" - zyskalem w heaven 3.0 jakies 5-6 FPS wiecej) nie wierze ze przebije 90fps. Innymi slowy.. NAWET jesli pobiegnie stabilnie przy boost 1178 czyli nominalna 1100 to MOZE siegnie 90 FPS (przy OC na CPU). Jesli wymogiem dla Ciebie sa wlasnie takie wyniki to moze faktycznie rozejrzyj sie za karta z 4GB na pokladzie. Ja pozostane przy 670 DC2T ze stajni Asusa. Zalezalo mi na zgodnosci miedzy monitorem (NVIDIA 3D Vision 2) a karta grafiki ( VG278H a GTX 670 DC2T). Mysle ze nastepne wersje firmware do keplerow podniosa ich wydajnosc, acz to tylko moja wiara. Sorry ze tylko tyle moglem pomoc.

Link to post
Share on other sites

Al_Hadzi ja przy takich ustawieniach mam w 2.5 Scores 1266 na 570GTX bez oc grafy i proca a ty masz 1955 54% lepsza grafa jest ciekawe

 

700zł dokładasz i masz o 50% lepsza grafikę opłacalne? z 570 na 670

Edytowane przez kamar59
Link to post
Share on other sites

Hmm kupiłem Asusa gtx 670 TOP i jak na razie ładnie hula : )

i cichutki ;p

 

Bo nówka to co ma nie chodzic, zobaczymy jak bedzie potem:) Oby ci sluzyla.....

PZDR

Link to post
Share on other sites

Witam mam pytanie czy w waszych Asus DCIIT tez wam temperatarura w bf3 po 2-3h gry skacze do 76?77? raz 78 na ultra? Chce wieziec czy to normalne tp..

Na tej karcie niestety to normalne, przez te temperatury spada boost nawet. Asus kosztem ciszy przegiął z temperaturami. Rozwiązanie jednak nie jest trudne - ręczne ustawienie profili wentylatora.

Link to post
Share on other sites

No nic nie jest wieczne, niestety.:)

Ale weisz jak masz nowke to bedzie chodzic(nie zawsze)ale przewaznie, zobaczymy jak to będzie z nią później:)po lekkiej eksplatacji.:)

PZDR

Edytowane przez 06radcho
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...