Skocz do zawartości

Komputer się nie włącza, no signal, nie pika


Recommended Posts

Witam

Ktoregos dnia nagle komputer przy włączeniu go nie dawał żadnego znaku życia, na monitorze widniała notka "no signal", myślałem ze to po jego stronie lezy wina, wiec podlaczylem inny, wszystko bylo ok, wylaczylem komputer. Nastepnego dnia to samo az do teraz. Wszystkie wiatraczki sie kręcą, lecz komputer nie wydaje ani jednego sygnału po włączeniu i jedynie "no signal" na ekranie. Posprawdzałem wszystkie kable, zresetowałem biosa. Odłączyłem ramy i płyta wykryła ich brak, ponieważ wydaje 3 dźwięki. Tak więc wydaje mi się, że wina leży po stronie karty graficznej? Mam rację? Niestety teraz nie mam możliwości sprawdzenia jej na innym komputerze. Co moglbym zrobic, zeby miec pewnosc, ktory komponent komputera się zepsul? Bo za bardzo nie mam pomyslow..

Sprzęt jest dosyć wiekowy, 768Mb ram, procesor athlon xp 2400+, karta radeon x1600 pro agp, zasilacz modecom 400W.

Link to post
Share on other sites

trza by sprawdzic jak zachowuje sie wiatraki na mobo. Lecz jak na monitorze widnieje napis no signal znaczy karta graficzna. Servis sie kłania ale pytac sie czy maja takie zamienniki.

Co ty nie powiesz, wiatraki na mobo %-)Piszecie mu te rzeczy co on juz zrobil, czytac troskze:) Sprawdz GPU u kogos innego najlepiej z markowym zasilaczem, jesli bedzie taki sam efekt to z twoja karta jest slabo. lub sewis zrobi to za male pieniadze. Edytowane przez 06radcho
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Zresetuj bios (zworką) i szukaj nowego zasilacza

Przecież pisał że bios resetował. Czemu każesz mu szukać nowego zasilacza skoro nic nie wskazuje jednoznacznie że zasilacz jest uszkodzony ? Może padło mu GPU a może płyta główna ?

 

trza by sprawdzic jak zachowuje sie wiatraki na mobo.

Przecież pisał ze wiatraczki się kręcą.

 

Lecz jak na monitorze widnieje napis no signal znaczy karta graficzna.

Servis sie kłania ale pytac sie czy maja takie zamienniki.

 

Bzdura. Jak komp nie chce wejść w POST podczas uruchamiania to normalne że nie włączy się karta graficzna. Jak włączysz PC bez CPU to też będzie "no signal" i co wyślesz kogoś po nową kartę graficzną ? :) Jak się okaże że zasilacz padł to będzie miał dwa sprawne stare Radeony do żonglowania. Jakość porad pierwsza klasa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@UP

Dlatego warto byłoby pożyczyć zasilacz bo jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że to właśnie ten komponent jest winowajcą. Jakby się wiatraki nie rozkręcały to można byłoby wnioskować, że mobo się styka z obudową ale to należałoby wykluczyć. Choć nie wiem jakie zabezpieczenia ma ten zasilacz o ile w ogóle jakieś ma. Z racji tego, że takie sprawdzanie może dla Ciebie być kłopotliwe to w wielu sklepach/serwisach mogą Ci Twój sprzęt sprawdzić za grosze, a Ty przynajmniej nie będziesz musiał się denerwować i trwonić swojego czasu.

Link to post
Share on other sites

Ok dziękuję za wszystkie porady. Jutro będę miał okazję sprawdzić kartę na innym komputerze i dam znać co i jak :)

 

Sprawdziłem kartę u kumpla- taka sama reakcja, tzn brak jakiejkolwiek reakcji komputera :P Także to ona jest winowajca. I teraz chciałbym kupić coś podobnego używanego gdzieś koło 100zł, doradzicie coś?

 

Co myślicie o tym?

http://allegro.pl/asus-ati-radeon-ah2600pro-512mb-agp8x-i2404502935.html

Edytowane przez jarmel
Link to post
Share on other sites

Mam taką samą sytuację jak Ty, dodam też, że podczas grania komputer potrafi się nagle wyłączyć i potem nie odpalić. Czasem jest też tak, że włączam go, po sekundzie się wyłącza i po 2 sekundach znów odpala i także no signal na monitorze. Czasem uda mi się go odpalić jakimś cudem np jak teraz.

Link to post
Share on other sites

Mam taką samą sytuację jak Ty, dodam też, że podczas grania komputer potrafi się nagle wyłączyć i potem nie odpalić. Czasem jest też tak, że włączam go, po sekundzie się wyłącza i po 2 sekundach znów odpala i także no signal na monitorze. Czasem uda mi się go odpalić jakimś cudem np jak teraz.

Jaki zasilacz/model/moc?

Jak z temperaturami twojej GPU?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Warty swojej ceny. W okolicach 100-130zł jeśli szukać by czegoś z logiem Nvidii to można dostać co najwyżej przestarzałego GF 7600GS. Ten Radek 2600 pro to dobry wybór. Do takiej grafiki przydało by się jednak wymienić procesor na wydajniejszy, np. na Bartona o ile podejdzie pod Twoją płytę. Obecny XP 2400+ to wąskie gardło dla wydajności zestawu z Radeonem 2600 pro.

Link to post
Share on other sites

Jaki zasilacz/model/moc? Jak z temperaturami twojej GPU?

Zasilacz - OCZ ModxStreamPRO 700W (dodam, że raz był wymieniany na mojej platformie na nowy)

Temp GPU doszła do 59 stopni (MSI 560 Ti) podczas grania w Max Payne 3 na full detalach oprócz jednej opcji co wymaga ogromnej ilości pamięci w GPU.

Edytowane przez hajfajf
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...