Skocz do zawartości

Hałaśliwa XFX 6870


Recommended Posts

Kupiłem parę tygodni temu poniższą kartę :

http://www.agito.pl/...-84-428976.html

Wg mnie jest ona bardzo głośna pod obciążeniem, ale nie bardzo mam porównanie i doświadczenie czy tak powinno to wyglądać, czy to jakaś wada karty ? Macie jakiś pomysł jak to zweryfikować ? Kiedy chwilę pogram przykładowo w Wiedźmina 2 i wentylatory zaczynają przyspieszać, to hałas jest wg mnie duży. Czy te wiatraki, mogą być jakoś wadliwe ? Chciałbym ją ewentualnie zareklamować, ale być może ten typ tak ma.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o przewiew w budzie to raczej jest ok. To duże pudło. Nie ma tylko dodatkowych wentylatorów w obudowie. A jeśli chodzi o temperatury, to w zależności oczywiście od temperatur na zewnątrz, ale pod obciążeniem jest to około 75-77 stopni i wtedy kiedy wentylatory zaczynają się rozpędzać jest na prawdę głośno. W Catalyst Control Center kiedy je ręcznie zmieniam, to hałas zaczyna się powyżej 70%.

Link to post
Share on other sites

Ja na tej karcie przy obrotach 40% mam takie same temperatury a w obudowie mam tylko jeden wentyl w całej budzie - to jest jedno z lepszych chłodzeń na rynku. Podejrzewam, że jakiś chińczyk kiepsko nałożył ci pastę termoprzewodzącą - nałóż dobrą pastę, ustaw wentyle na 30% idle, 40% load i będziesz miał ciszę i dobre temperatury.

Edytowane przez wallhack
Link to post
Share on other sites

pomysl o dolozeniu wentylatora albo dwoch do obudowy.

Trochę się tylko obawiam, że więcej wentylatorów to więcej hałasu. Podpina się je na stałe do jakiegoś kabla z zasilacza ? Czy też sterowane są przez płytę. Bo się na tym nie znam

 

Podejrzewam, że jakiś chińczyk kiepsko nałożył ci pastę termoprzewodzącą - nałóż dobrą pastę, ustaw wentyle na 30% idle, 40% load i będziesz miał ciszę i dobre temperatury.

A jak z gwarancją przy czymś takim ? Gdybym był pewien, że coś z tą kartą jest nie tak, to wolałbym zareklamować.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...