Skocz do zawartości

Problem z uruchamianiem systemu.


Recommended Posts

Witam. Mam następujący problem, który jak sądze uda wam się rozwiązać. Do rzeczy. Ostatnio kupiłem sobię kartę Ati Radeon Sapphire HD 5830 ( Gamer Edtion ).Wcześniej siedziałem na nVidia GeForce 9600GT, z którą nie miałem problemów. Gdy przełożyłem na Radeona, wszystko działało sprawnie, jednak na chwile wyjąłem kartę w celu sprawdzenia. Po ponownym włożeniu system nie chce się uruchomić. I słychać dźwięki biosu. 1 długi i 3 krótki czyli problem z kartą graficzną. Jest ona na pewno dobrze podłączona. Więc nie wiem jaki może być problem. Moja płyta główna to Asus P5n-e Sli. Zasilacz to Chieftec o mocy 450W. Procesor Intel Pentium D 3 Ghz.

Link to post
Share on other sites

Życzę Ci, żeby nie okazało się, że padł tobie chipset nVidii (bądź po prostu się rozkulał). Jeżeli na innych grafikach pod PCIE dalej będzie pipkał, to spróbuj odpalić kompa na grafice pod PCI (wiem, dzisiaj trudno zdobyć). Jeżeli ruszy to masz standardowy problem płyt z mostami nVidia z "lat świetności".

Link to post
Share on other sites

Czyscimy bios przez wyjecie baterii na 15 minut i wlozeniu go z powrotem. Jesli komputer nie wstaje nadal to wyjmujemy karte przeczyszczamy styki i wkladamy do slotu ponownie przy czym sprawdzamy zasilanie karty.

Jesli to nie pomoze prawdopodobnie karta sie rozpadla jednak warto przespacerowac sie z nia do kolegi.

Jesli dziala to mamy problem i trzeb go zlokalizowac najlepiej poprzez eliminacje. Sprawdzamy pamieci, wyjmujemy i wkladamy do slotow tak jak wczeniej byc moze cos sie zluzowalo (raz tak mialem z kingstonami).

Plyta moze oddala dusze a tu nawet Nathanek nie pomoże.

Jesli karta nie dziala u kolegi tak samo jak u Cb proponuje kuracje 7-8 minut 180 stopni oraz zaznaczam zdejmij wszystko typu okablowanie i chlodzenie. Postaw ja tak by luty nie wypadly w piekarniku. 8800gt i hd3850 tak byly reanimowane i maja sie dobrze. zabieg nie udal sie jedynie na 7600gs

Link to post
Share on other sites

Jeżeli na innych grafikach pod PCIE dalej będzie pipkał, to spróbuj odpalić kompa na grafice pod PCI

Jest tak że, gdy wkładam starą kartę nVidi 9600GT to komputer uruchamia się normalnie, standardowe jedno piknięcie, że wszystko jest ok. Robiłem kilka z tych rzeczy co mi tutaj radziliście, wcześniej. Tj, czyściłem bios przez wyjęcie baterii na kilka minut, i wtedy zadziałało, ponieważ gdy czytałem na innych forach ludzie o podobnych problemach mówili, że tak trzeba zrobić ponieważ bios musi mieć "miejsce" dla nowej karty graficznej. Postaram się coś jeszcze po kombinować, jednak jeżeli się nie uda to spróbuję też tej opcji z piekarnikiem. Dodam jeszcze na koniec, że sprawdzałem kartę na komputerze brata, i jest tak samo jak u mnie. System nie chce się uruchomić, widać tylko czarny ekran i 1 dlugie i 3 krótkie piknięcia. Co oznacza problem z kartą. Jednak zadziwia mnie jak jest to możliwe, że włożyłem kartę po raz pierwszy i działała, a po raz drugi i przestała. To jest ciekawe...
Link to post
Share on other sites

Tak się składa że gwarancji nie mam. Jednak po wyjęciu baterii z komputera i przełożeniu zworki. Komputer włącza się jedank, tylko "jednorazowo' mam na myśli, że po wyłączeniu komputera, gdy chcę włączyć jeszcze raz, problem wraca.

Link to post
Share on other sites

hymm....

Podobne problemu miałem na starej płycie pod slot 1.

Po prostu po resecie biosu obraz był a po kolejnym włączeniu nie było.

U mnie płyta była zwalona,bo na integrze zaczęła walić artefaktami i nic nie pomagało więc wymieniłem ją na 478.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...