Skocz do zawartości

Podkręcanie kart graficznych! Jaki masz wynik?


Recommended Posts

Nikt Ci nie poda gotowych ustawień wszystko zależy od danej karty nawet nie napisałaś jakiego producenta masz tego Radka a w profilu też nie masz nic podane.Z mojej strony to na PowerColor HD 4850 PCS+ 1GB 700 dla rdzenia 1030 dla pamięci na podstawowym napięciu :P

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

To ja wrzucę hurtowo :P (wszystkie po v-modach,poprzez soft lub lutowanie potencjometru)

GTX280@793/1635/2704

GTX260@792/1588/2342

 

 

WOW ! Możesz podesłać fotki jak je chłodzisz :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dobrze jest! Biorąc pod uwagę taktowanie rdzenia. Jest świetnie. A mówią, że taki to ogromny piec.

Ja na swoim gtx285 (referent) mam w tym teście 85* przy OC.

Jeszcze trzeba powiedzieć że mam karte pionowo a nie poziomo bo mam obudowe raven 1

jakby było poziomo to by było 105stopni :D

W grach jest 65-75% wentylatora i max 86 stopni (metro 2033)

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Czyli przy zwykłym ustawieniu i bez OC powinno być mniej więcej tak jak u Ciebie. Czyli zupełnie do akceptowania. 75% ile to rpm? Bo u mnie 75%, to ok 2300rpm i już kartę słychać, nie przeszkadza, ale słychać.

Link to post
Share on other sites

Czyli przy zwykłym ustawieniu i bez OC powinno być mniej więcej tak jak u Ciebie. Czyli zupełnie do akceptowania. 75% ile to rpm? Bo u mnie 75%, to ok 2300rpm i już kartę słychać, nie przeszkadza, ale słychać.

U mnie tak samo. Jak się skupiasz na grze to w ogóle nie zwracasz na to uwagi że ci karta buczy. Nigdzie nie pisze prędkości wentylatorów ani speed fan ani everest

Link to post
Share on other sites

W sumie to siedzę z wami już tyle czasu a jeszcze nie przyszło mi do głowy zamieścić tu moich dokonań, a są wydaję mi się całkiem niezłe jak na 4850.

Zaznaczam, że dla GPU to na pewno nie jest max, ale dalej trochę się bałem podnosić napięcia (nie wiem jaki jest bezpieczny margines). Natomiast pamięci rzucają artefaktami w furmarku parę megaherców wyżej. (napięcie też nie ustawione na maxa z obawy)

Przy tym trybie moje bezgłośne karty zmieniają się w pogromcę Fermi (tylko w decybelach), dlatego wynik uzyskany tylko dla sportu (na potrzeby walki benchmark.pl na benchit.pl)

Na co dzień używam trzech profili stock/650/700. W zależności od gry.

18256 3Dmark 06. Wynik uzyskany oczywiście na najwyższym profilu (800mhz)

 

http://img15.imageshack.us/img15/5267/4681v.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites
RAKU 44 ładny wynik, jednak np jak patrzę na hwbot to nawet w TOP100 byś się nie załapał... Procek zaniża wynik :) Ale za to zrób 3DM01 to tam ładnie pokaże co potrafi ;) No i Ty pokażesz co potrafisz, bo to najbardziej (że tak się wyrażę) "tweakowalny" benchmark :> Sporo zabawy z nim jest i na prawdę sporo punktów wpada za mogłoby się wydawać błache sprawy :o
Link to post
Share on other sites

No i Ty pokażesz co potrafisz, bo to najbardziej (że tak się wyrażę) "tweakowalny" benchmark :>

Nie bawię się w żadne odchudzane systemy a tym bardziej w jakieś tweaki, wyłączam zbędne procesy jakiś defrag od czasu do czasu i tyle, poza tym ten sprzęt nie był mój bo oba Radki pochodziły ode mnie z uczelni więc trzeba było ostrożnie z tym OC ;) Co do procka to akurat z niego jestem zadowolony bo nieźle się kręci aż żal będzie się rozstać bo w wakacje planuję przesiadkę na jakieś i5 tylko trzeba kasiorę zarobić :o

 

Akurat w 3dmarku 06 przy procesorze 4,6Ghz :) to możemy spokojnie z 2000 odjąć od wyniku (jeśli nie więcej)ale OC imponujący. Nic dziwnego, że zawojowałeś Benchit.

 

Na Benchit moja pozycja została osiągnięta głównie przez ilość testów a wyniki zazwyczaj średnie bo w większości to nie moje graty więc nie mogę szaleć zbytnio z V i MHz :o

 

Link to post
Share on other sites

Hmm podkręciłem dzisiaj mojego starego 8600gt, może nie jest to imponujący wynik, ale chodziło mi o to by temp nie przekraczał 80stopni. Chłodzenie niezmieniane, pasta STG-2.

http://img85.imageshack.us/img85/7408/przechwytywaniewtrybiepi.th.png

Co o tym sądzicie?

 

Przy 600Mhz na pamięci były artefakty.

 

Edit^^

Musiałem obniżyć memo do 550Mhz, core do 620Mhz, a shadery to 1360Mhz bo w MW2 po godzinie gry zaczęła mi się grafa łamać. Teraz jest stabilnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...