Skocz do zawartości

Kiedy kupić coś na morele.net?


Recommended Posts

Siema. Z tego co udało mi się poczytać to ceny na morele.net rosną lub maleją w zależności od kursu ( o ile dobrze pamiętam ) dolara. Czyli jeśli 1 dolar kosztuje 3,6 a następnego 3,4 to tego drugiego dnia jest to bardziej opłacalne?

 

Jeśli coś źle mówie to poprawcie, bo chce zaoszczędzić i kupić w dobrym momencie :P (ostatnio mój zestaw z 2802 wskoczył dziś na 2864 ^^)

 

Z góry dzięki za pomoc. ^^

Link to post
Share on other sites

Ceny nie zmieniają się tak z kursem z dnia na dzien. Chodzi o to, że jak sklep zakupi towar po wyższym kursie to musi go sprzedać po wyższej cenie, zeby na tym nie stracic, nawet jak na następny dzien dolar stanieje. Sklep do interesu raczej nie dołoży.

Edytowane przez _MoonLight_
Link to post
Share on other sites

O 50zł to nie ma co walczyć, ale już o kilka stówek tak. Najlepszy okres na taki zakup to okres wakacyjny, bo każdy leży na plaży, a nie kupuje PC i wtedy ceny są dosyć niskie. Aktualnie jeszcze są zryte ceny, na które miał wpływ m.in. okres komunijny. Poczekaj do połowy lipca i możesz nieźle zyskać.

Link to post
Share on other sites

Aż do połowy Lipca - brak pocieszenia, w sumie analizując kursy z poprzednich lat to najniższe ceny to był kwiecień a potem środek czerwca.

 

Co do morele to oni codziennie aktualizują ceny (dni robocze tak jak działa giełda)

Wiem bo sprawdzałem i codziennie się ceny u nich zmieniają praktycznie ;)

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites

Ceny nie zmieniają się tak z kursem z dnia na dzien. Chodzi o to, że jak sklep zakupi towar po wyższym kursie to musi go sprzedać po wyższej cenie, zeby na tym nie stracic, nawet jak na następny dzien dolar stanieje. Sklep do interesu raczej nie dołoży.

Morele i inne sklepy internetowe nie kupują towaru i go nie magazynują, pośredniczą tylko miedzy kupującym a hurtownią/dystrybutorem. Dlatego ceny mogą się tam zmieniać nawet kilka razy dziennie.

Niestety nic się też tu nie da przewidzieć, pozostaje tylko obserwować ceny i kupować wtedy gdy wydają się ok (a później nie patrzyć na nie ponownie aby się nie denerwować ;)).

Obecnie czas na zakupy niekorzystny, większość podzespołów podrożała zwłaszcza cpu i płyty gł. (Intel) oraz np. pamięć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...