Skocz do zawartości

Phenom 955 jest NB 2.8 Ghz cel 3 Ghz i 4.2 Ghz na 4.4 ghz - problemy z napieciami V core


Recommended Posts

Witam.

Mam phenoma II 955, plyte glowna msi 990fxa-gd80 , ramy 1600 mhz kingston cl9 , zasilacz be quiet pure power 630 w .Procesor w tej chwili trzymam na 4 ghz (20 x 200 mhz ) .

I teraz 1 problem:

Zawsze (czyli jak mialem jeszcze inna,gorsza plyte) mialem go ustawionego na te 4,ghz to mial 1,40 V . Nastepnie jak przyszla mi ta plyta to znow na tym ustawieniu chodzil jakis tydzien, wszystko bylo ok i potem zaczely sie dziac dziwne rzeczy tj. ustawiam w bios na te 1,4 vcore a occt i hwmonitor pokazuje mi ze mam min. 1,41 value 1,42 a max 1,43..

Dodam , że przy tych wartosciach mam ramy ustawione na 1600 mhz na 1,65 V , cool and quiet oczywiscie off ,tak samo c1e. Zmienione z auto jedynie mam CPU-NB V na 1,309633 i CPU nb ratio na 14 x co daje mi 2,8 Ghz. NB V mam na 1.346 V.

Są to wartosci stabilne. Np. obecnie ustawilem w biosie VCORE na 1,398750 a te programy pokazuja mi ze mam 1,43 V w stresie w occt. Teraz dalem na off stress test w occt i napiecie odrazu spadlo do tych 1,39 jednak i ten prog i hw monitor pokazuje ze max napiecie to 1,43 V a obecne 1,3..Jakim cudem? Jak ja ustawialem na sztywno napiecie nie jakies widelki..

Jaka moze byc przyczyna tak naglych zmian? Dodam ze do tej pory raz zrobilem clear cmos ale przyciskiem od plyty msi..

 

Nastepna rzecz to to ,ze na napieciu 12 V pokazuje mi ze mam 1,06 min - 1,26 V. Znowuz speedfan pokazuje mi ze mam 10,38 V. Czy 12 V jest uzywane do wentyli to prawda? Jakies 2 dni temu zaczely się dziac dziwne rzeczy z wiatrakami , tj. wszysciej wszystkie chodzily na maxa a teraz tylko 1 z nich tak chodzi inne chodza wg wskazan hwmonitora na 65 % a jak dam stress test w occt to dojda do 67-68 % i koniec.

 

A teraz temat czysto o podkrecaniu. Otoz probowalem krecic nb do 3 ghz dalem na max napiecie nb jakie bylo do wyboru tj to bylo jakies 1,39 V i dalej byl niestabilny..Teraz siedzi stabilnie na 1,346 nb V na 2,8ghz a proc ma wspomniane nieszczesne napiecia..A co z cpu-nb v? dac je na auto czy zmieniac? bo mam 1.3096 V ustawione i nic przy nim nie zmienialem..Jakie napiecia/wartosci mozna ustawic na sztywno by miec stabilne nb na 3 ghz? Zalezy mi na wydajnosci w grach.

Wczesniej tez probowalem procka krecic tj chodzil na 21 x 200 mhz na 1,42 V (wtedy jeszcze na tej mobo nie mialem wahan V) reszta byla na auto . Probowalem podbijac napieci do 1,45 na 4,3 ghz ale ciagle byl niestabilny i na tym juz odpuscilem wyzej nie probowalem dawac V. Jak myslic co mozna zmienic z auto by byl bardziej stabilny przy tym napieciu?

Link to post
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem troche chaotycznie to przedstawiłeś [Jakie napiecia/wartosci mozna ustawic na sztywno by miec stabilne nb na 3 ghz?] chyba chodziło o 4ghz? ale mniejsza z tym . Mam ten sam procesor jak chcesz się bawić w dalsze oc to napięcie na procku należy podbić do 1,48-1,52 V w moim przypadku chodzi na 1,52v 4320mhz stabilnie od 3 miesięcy wcześniej ponad rok na 1,5V procek 4240mhz ,niestety mam bardzo słaba płytę do oc na am2+i zasilacz tez już ledwo daje rade modecom volcano 550W 5 letni , najlepiej sprawdź napięcia w cpuz podczas obciążenia

Link to post
Share on other sites

Chodzilo o podbicie nb do 3 ghz .

 

Procka mam na 4,2 ghz na 1,42 V stabilnie i sie o to pytalem ze teraz jak probowalem dac 4,3 - 4,4 ghz to doszedlem do napiecia 1,45 i ono bylo dalej niestabilne..dalej juz V core nie podbijalem. Podkrecalem tylko mnoznikiem i wlasnie stad moje pytanie jakie napiecia /wartosci ustawic na sztywno by ew. na tym 1,45 V bylo stabilnie 4,3 lub czy mam te 200 mhz dodac szyna fsb? Zalezy mi na wydajnosci w grach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...