Skocz do zawartości

Phenom 955 4,2 ghz i hd 6870 - wydajność w grach


Recommended Posts

Witam.

Mój sprzęt to phenom 955 be podkręcony do 4,2 ghz na 1,419 V. Krecilem tylko mnoznikiem a wiec mam 21 x 2000 . Plyta glowna to msi 990fxa-gd80 . Karta graficzna xfx 6870 .

Sprawdzalem uzycie procka i karty w grach i w menadzerze wydajnosci i w msi afterburner wyszlo mi iż np.

W risen 2 (ustawione wszystko na maxa , rozdzialka full hd) gdy w dzungli mam spadki do 25 - minamlnie 20 fpsow to moja karta pracuje pod obciazeniem 99 % natomiast procek ma z 55 % nie wiecej. To samo np. w miescie gdzie jest wiecej ludzi tj wiecej fizyki do obliczenia.

Nastepna gra to bf 3 i analogicznie karta jest obciazona na maxa , a procek dochodzi do max 70 % . Moje ustawienia to full hd wszystko na maxa oprocz msaa ktore mam ustawione x 4.

W wiedzminie 2 to samo, wszystko na max ,mam tak 44 fps w dzungli w miescie z 30 i zuzycie karty i procka podobne.

Z tego co zauwazylem moj procek zwykle sie nudzi. Probowalem rowniez krecic grafike tj . dalem jej z 900 mhz na rdzeniu do 930 i z 1050 na pamieci do 1190. I dalej ten sam problem , zuzycie procka prawie nic sie nie zwiekszylo , karty nie zmniejszylo.

Chcialem krecic procka wiecej , moim celem bylo 4,4 ghz ale przy obecnym stosunku wydajnosci wydaje mi sie to bez sensu. Dodam iz 4 gz stabilnie u mnie siedzi na 1,398750 V wiec mam dosyc dobra sztuke..Chyba ze krecenie np. NB dalo by wiekszy przyrost wydajnosci w grach i mniejsze uzycie karty niz samym mnoznikiem. Panowie jak to widzicie? Czy moja karta jest niewystarczajaca do tego procka? Myslalem nad 6970 ,mysle ze ona by sprostala wykreconemu prockowi do 4,4 ghz , moze do 4,5 ?

Link to post
Share on other sites

między 4,1 a 4,4 nawet jak ci się uda w co watpie stabilne do gry w bf3 to i tak już jest minimalny wzrost wydajnośći , przy mocniejszej kartcie już bedzie na odwrót procek na 100% a karta nudzić. W sam raz do tego procesora to 6950 , 7850 i zostanie zapas po oc.

 

PrzecieZ możesz kręcić mnożnikiem i osobno samo NB w 955 chyba max to 2600 może 2800 ;)

 

 

tak juz mam tego nie da się wyleczyc , a na tablecie nie poprawia mi błedów :)

Edytowane przez RuLeR
Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu na więcej kręcić procka do tej karty mam ten sam procesor co ty amd phenom x4 955 be trochę gorsza sztuka u mnie pracuje na codzien na napieciu 1,52v 4320mhz karta to radeon 6870 MSI HAWK również podkręcona gpu 1000mhz pamięć 5000mhz i mam podobne zużycie procesora i karty czyli przeważnie karta 99% a procesor 60-80 % wszyscy wieszają psy po phenomach 2 x4 i wykazują wyższość intela i3 2100 lub 2120 w grach a to nieprawda praktycznie każdy phenom x4 nowej rewizji kreci się wyśmienicie przynajmniej na 4ghz a najczęściej 4200-4300mhz i spokojnie można nawet gtx 570 lub radeona 6970 lub 7850 włożyć i karta nie będzie się nudzić ja nawet testowałem na radku 7950 i powiem że byłem bardzo miło zaskoczony wydajnością swojego procka podkręconego na 4320mhz

Edytowane przez robertgr1
Link to post
Share on other sites

To chyba dobrze że nie przekracza tych 60-80% chciał byś mieć zużycie procesora w grze na 99% chyba byś nie chciał :)

Najlepiej jak karta ma 99% a procesor 50%.

Jak chcesz zwiększyć wydajność to ustaw sobie NB na 2600/2800 nie wiem czy więcej wyrobi i ram 1600mhz lub lepszy i nic już więcej z tego phenoma x4 nie wyciśniesz.

Link to post
Share on other sites

Bichts chodzi o to nie ze plyta glowna nie wyrabia z oc bo jej maxa w oc nawet nie probowalem jeszcze , tylko o to ze procek jest za szybki do tej karty..

Patrzylem sie na obciazenie rdzeni i tez nie jest tak ze np. 1 rdzen jest na 100 obciazony a reszta mnniej..praktycznie nie ma sytuacji by jakis rdzen byl na 100 % ..

a ram przestawiajac na 1600 mhz trzeba jakos znaczaco zwiekszyc napiecie? czy 1,5 V starczy? a co z timingami ramu? grzebac w nich?

Dziekuje wam za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to że jak przetaktowujesz NB najlepiej mieć ram szybszy niż 1333 najlepiej 1600 w górę.

Procesor za szybki do karty ja mam phenom x4 i w cale za szybki to on nie jest ale mój ma tylko 3,4Gh i 2,6NB.

Ile masz pkt w 3d marku 2006 za procesor??

Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites

Ja bym inaczej to ujął. Procesor nie jest za szybki, a posiada jeszcze zapas mocy. Z tego powodu osobiście bym się cieszył. Wepchnij mocniejsze GPU i będziesz miał obciążony procesor :) Jak sam autor wskazał - Radeon 6970 na pewno wykorzystałby w pełni owy procesor. Zastanawia mnie jaki jest cel tematu ? Bo na pytanie autor sam sobie odpowiedział "Panowie jak to widzicie? Czy moja karta jest niewystarczajaca do tego procka?"

To jest dobra karta w swoim przedziale cenowym (ok 600 zł)

Zawsze możesz obniżyć zegar procesora (mniejszy apetyt na prąd jak i niższe temperatury)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...