Skocz do zawartości

co sadzicie o tej karcie ( Zotac GF 570GTX AMP )


Recommended Posts

Tylko po co dawac za GTX 580 1300 zł jak to karta już nie nowa a za nie wiele więcej jest 7870, druga sprawa najtańszy GTX580 jaki widziałem na Allegro to koszt 900 zł

Link to post
Share on other sites

nie powiedziałem ze nie jest wydajna i nie każdy powinien patrzeć na nowości bo można dostać kartę z poprzedniej seri o bardzo wysokiej wydajności za kilka stówek mniej

Link to post
Share on other sites

na tym Hawk masz TF III które jest za przeproszeniem do du*y, bo lepsze jest TFII.. Tylko za ile byś sprzedał tego swojego Ti? za 900 zł taki GTX570 z chłodzeniem Gigabyta jest atrakcyjna oferta ale za 850 zł możesz kupić 7850 z 2GB ramu a po OC ona pogoni 570 , no i ma te 2GB Ram które w FullHD moga sie przydac

Wątpie by HD 7850 po OC pogonił GTX 570 też po OC :/

 

Do tego cena wspomnianego Gigabyte GeForce GTX 570 WindForce 3 jest jak najbardziej na plus :)

 

Test HD 7850 i HD 7870 OC

 

HD 7850 ma ten plus że ma niższy pobór prądu pod obciążeniem i to by było na tyle :D

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

w teście który podałeś tak jest a tam jest GTX570 SOC

W teście który podałem są też podkręcone inne karty między innymi HD 7850 ponieważ trudno porównywac karty podkręcone do tych bez OC ;)

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

No tak, tylko ze 7850 kupisz za 850 zł nowsza cichsza itd moc gtx570 pewnie spokojnie wystarczy na co najmniej rok.. tak samo 7850 po OC :) Mimo wszystko wymiana 560Ti na 7850 czy 570 nie ma sensu chyba ze jest maniakiem tak jak ja :D

Link to post
Share on other sites

No tak, tylko ze 7850 kupisz za 850 zł nowsza cichsza itd moc gtx570 pewnie spokojnie wystarczy na co najmniej rok.. tak samo 7850 po OC :) Mimo wszystko wymiana 560Ti na 7850 czy 570 nie ma sensu chyba ze jest maniakiem tak jak ja :D

W sumie po części masz rację jednak GTXa 570 ( tym bardziej z takim schładzaczem ) można spokojnie podkręcić do poziomu referencyjnego GTX 580 ( czego nie można powiedzieć o GTX 560Ti ) ,a wtedy różnica w wydajności w stosunku do 560Ti będzie zauważalna.Oczywiscie wszystko rozchodzi się o to ile trzeba było by dołożyć do nowej karty :?:

 

Ja tam nie narzekam kupiłem swoją jakies półtora roku temu i nawet zmiana na HD 7950 nie ma w tym wypadku sensu :D

 

http://s16.postimage.org/nkxj3ysoh/AXP05.jpg

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

to jest 570 :?:

 

Dokładnie tak bo jak dopłata po sprzedażny ma wynieść sporo to trzeba porównać przyrost wydajności do danej kwoty. Ja zmieniłem 6950na 570 ze względów osobistych :) Ten 560ti więcej niż 750 zł na pewno nie pójdzie ( to i tak taki max max max )

Link to post
Share on other sites

Zaletą hd78xx jest też 2GB ram . U mnie np battlefield 1440x900 na ultra bierze 1,2-1,3GB ram , więc takie gtx570 jechałby na maxa co też nie jest zawsze dobre :)

Trzeba być mocno związanym z geforce-m by w tej cenie nie wybrać radeona , lub nie poczekać na gtx660

Link to post
Share on other sites

Tak czytam i się dziwie, patrzę na sygnaturkę (gtx580) i wszystko jasne skąd te poglądy :D

Ja lubie geforce-y ,ale nie można okłamywać rzeczywistości , hd78xx jest lepsze od gtx570 i o tym jest ten temat a nie o gtx580 :P

gtx580 w tym momencie jest wart max 1300zł , jeśli w sklepach jest po wyższej cenie oznacza to niesprzedawalność tej karty ;)

Link to post
Share on other sites

Ale wydajność powinno rozpatrywać się w kwestii co dana karta oferuje użytkownikowi, tak więc jeśli już mówimy o OC to kręcimy do 'maksa' obie i wtedy mamy rezultat lepsza / gorsza. Chociaż lepsza / gorsza to złe określenie, bardziej szybsza / wolniejsza, bo nie zawsze ciut wolniejsza jest gorsza w ogólnym rozrachunku...

 

To tak jak wszyscy ci co gadają że ich GTX 670, to jest wydajniejszy od HD 7970, tylko wystarczy obie karty "pogonić" na maksa i wówczas nie jest już tak kolorowo :P

Link to post
Share on other sites

Ale wydajność powinno rozpatrywać się w kwestii co dana karta oferuje użytkownikowi, tak więc jeśli już mówimy o OC to kręcimy do 'maksa' obie i wtedy mamy rezultat lepsza / gorsza. Chociaż lepsza / gorsza to złe określenie, bardziej szybsza / wolniejsza, bo nie zawsze ciut wolniejsza jest gorsza w ogólnym rozrachunku... To tak jak wszyscy ci co gadają że ich GTX 670, to jest wydajniejszy od HD 7970, tylko wystarczy obie karty "pogonić" na maksa i wówczas nie jest już tak kolorowo :P

 

Test Radeon HD 7850 i HD 7870 OC

 

Jak widać GTX 580 po OC ( 900/1130 ) oferuje praktycznie tą samą wydajność w grach co HD 7870 po OC ( 1240/1450 ) więc jedyny plus HD 7870 to niższy pobór prądu pod obciążeniem tym bardziej po podkręceniu :)

Edytowane przez ivanos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...