Skocz do zawartości

Komputer do około 3500 zł.


Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Nareszcie nadszedł czas na wymianę mojego starego piecyka.

Aktualnie mój przyszły zestaw prezentuje się następująco: Link

 

Komputera potrzebuje na dłuższy okres czasu i dlatego rozważam opcje i7 2600k, która wydaje się bardziej przyszłościowa. Rozważałem jeszcze i7 3770k, ale po opiniach na temat słabego OC zrezygnowałem z tego pomysłu. Aktualnie rozglądam się za dobra płytą do OC oraz wydajnym zasilaczem z zapasem mocy. Co myślicie o tej obudowie? Zależało mi na wielkości, ponieważ nie chciałbym mieć problemów z wydajniejszymi coolerami CPU oraz chłodnicami w które zamierzam zainwestować w późniejszym czasie. Pozostaje jeszcze wybór karty graficznej i z tym mam największy problem wraz z płytą główną. Mianowicie nie wiem czy pakować się w P67 i pozostać na słabszej grafice, czy zainwestować w Z68/Z77 i kupić grafikę w późniejszym czasie po dozbieraniu środków, bo jak sami przyznacie sprzęt trochę będzie przekraczać budżet i jeszcze dochodzą te ostatnie podwyżki.

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

Link to post
Share on other sites

za 3500 nie ma co się pchać w i7 i rezygnować w grafiki, i7 przydaje się tylko do profesionalnych programów do gier i5 starczy na tyle co i i7

 

buda jest ok, jeżeli ci się podoba to bierz

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=63363&s=48518&s=70520&s=68335&s=66508&s=58719&s=56713

 

albo wybierz sobie inną

CoolerMaster Haf 912 Plus od 230,53 zł

Fractal Design Core 3000 od 253 zł

Cooler Master Storm Scout od 291 zł

Antec Gamer Three Hundred od 294 zł

SilentiumPC Regnum L50 Pure Black od 298 zł

Fractal Design ARC Midi Tower od 300 zł

Thermaltake V9 od 315 zł

Cooler Master HAF 922 od 315 zł

Corsair Carbide 400R od 346 zł

Link to post
Share on other sites

jak nie masz zamiaru isc w CF/SLI kup P67, do tego wez i5 2500K oraz mozesz sie zastanowic nad HD 7870 albo HD 7950.

Masz zamiar podkrecac procka ? Jezeli tak to potrzebny bedzie jeszcze jakies chlodzenie na niego, wiec wtedy trzeba cala kwote podsumowac i moze kupic slabsza karte, ale wydaje mi sie, ze wszystko zmiesci sie w budzecie :)

Edytowane przez Osking
Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-2500K

 

MSI Z77A-G43

 

Kingston 2x4GB 1600 MHz HyperX Blue

 

Gigabyte Radeon HD 7850 OC

 

WD Blue AAKX 500GB

 

Crucial M4 64GB

 

LiteON iHAS124

 

XFX 550W

 

Thermaltake Contac 29 BP

 

SilentiumPC Gladius 800

Edytowane przez xnn123
Link to post
Share on other sites

Tak, będę podkręcał, ale myślę, że chłodzenie może zaczekać chyba, że jako uzupełnienie luki budżetu ;).

 

Czy Asrock P67 Pro B3 jest bezkonkurencyjny jeśli chodzi o chipset P67? Rozważam teraz jeszcze wybór obudowy. Zależy mi na wielkości, ponieważ planuję w przyszłości zainwestować w chłodzenie wodne, jeśli dobre powietrze już nie będzie dawało rady. Rozważam pomiędzy CM 690 II, HAF922, Fractal Design Arc Midi Tower a Regnum L50. Bardziej skłaniam się do tych trzech pierwszych. A waszym zdaniem, która ma największe możliwości chłodzenia? Co myślicie o tych pamięciach Kingston 8GB 1333MHz DDR3 CL9 DIMM (KVR1333D3LQ8R9S/8G) lub tych A-Data GAMING 8GB (Kit 2x4GB) 1333MHz DDR3 CL9(AXDU1333GC4G9-2G)?

Edytowane przez mafiozo206
Link to post
Share on other sites

1.Ten Asrock jeśli chodzi o chipset p67 jest bezkonkurencyjny w swojej cenie.

2.http://techplanet.pl/produkty/obudowy/fractal-design-core-3000,22687.html polecam tą obudowę macho do niej wejdzie bez problemu

A jeśli ci się nie spodoba to CM692 jest dobrym wyborem

3.Nie ma sensu kupować drogich ramów,wystarczą goodramy

Link to post
Share on other sites

Aktualnie mój zestaw prezentuje się następująco: LINK

Pozostaje jeszcze wybór karty graficznej oraz zasilacza. Musze jeszcze wrócić do płyty głównej, mianowicie czy istnieje podobna cenowo oferująca tą samą wydajność ale z wew, gniazdem USB 3.0? Jaki zasilacz będę potrzebował do takiej konfiguracji? Jakie karty graficzne są godne polecenia, które wydajnościowo starcza na długo?

Link to post
Share on other sites

O płytę z wewnętrznym USB3.0 na P67 będzie ciężko, musiałbyś poszukać coś w chipsetach Z68, bądź nowszym Z77. Tak jak stelek zaproponował: XFX 550W i HD7850 to bardzo dobry wybór.

W sumie:

XFX Core 550W

HD 7850

MSI Z77A-G43

 

Nie jestem pewien co do słyszalności chłodzenia tego szafirka oraz podatności na kręcenie MSI. Musiałby się ktoś bardziej zorientowany wypowiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Długość przewodów w tym XFX jest wystarczająca do tej obudowy? Zamierzam je porządkować pod tacką. Opłaca się dopłacić do wersji 650W? Są jeszcze jakieś rozsądne alternatywy?

 

Na jak długo orientacyjnie starczy ten HD7850? Będzie dawał sobie rade na TV 42 cale? A co myślicie o tej karcie MSI HD7850 Twin Frozr? Warto dopłacać do HD7870?

Edytowane przez mafiozo206
Link to post
Share on other sites

XFX Core 550/650W ma bardzo długie kable, bez problemu da radę w tej obudowie. Czy warto dopłacać do 650W ? Nie wiadomo jak dalej potoczy się technologia, raczej idziemy w miniaturyzacje oraz mniejszy pobór prądu, więc zasilacz pociągnie ładne lata. Myślę, że nie warto, choć zapas mocy zawsze jest mile widziany. Jak możesz dopłacić i nie zrujnuje ci to budżetu to jak najbardziej tak.

 

Co do HD7850 i jego żywotności - tego nie jestem w stanie zagwarantować ;) Myślę, że za 2/3 lata dalej będziesz mógł sobie pograć w nowe tytuły w FullHD, oczywiście z odpowiednimi ustawieniami - jakimi ? Nikt ci tego nie powie, nawet wróżka ;) Czy warto dopłacać ? Na to pytanie sam musisz sobie odpowiedzieć, bo kwota 400zł za różnicę 15FPS w BF3, to jak dla mnie trochę za dużo.

 

A co do chłodzenia na karcie to są niemal podobne, obie są ciche, a wydajność ta sama. Różnią się jedynie ceną = 70zł na korzyść Sapphire. A więc spór wygrywa Sapphire.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za pomoc.

Miałbym jeszcze takie pytanie, czy dołożenie do płyty głównej do około 500 zł dałoby jakiś większy skok wydajności i stabilności konfiguracji? Chodzi mi o wydajność chłodzenia sekcji zasilania w droższych modelach, ponieważ tak jak pisałem wcześniej zamierzam mocno podkręcić procka i pracować ze stabilnymi napięciami. Jako kandydatów typuję Gigabyte GA-Z77X-UD3H, ASRock Z77 EXTREME4 oraz MSI Z77A-G45.

 

UP

Edytowane przez mafiozo206
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...