Skocz do zawartości

MSI GTX 560Ti - dziwny dźwięk pod obciążeniem.


Recommended Posts

Witam!

Od kilku dni w okolicach karty graficznej (ciezko powiedziec, nawet po dluzszym nasluchiwaniu) pod duzym obciazeniem sprzetowym mozna uslyszec dziwny dzwiek przypominajacy prace dysku SATA. Tylko cichszy. Czego to moze byc wina? MSI chwalil sie swoimi Componentami, ktore sa wykonane w technologii Military Class, wiec teoretycznie karta nie powinna wydawac z siebie jakichkolwiek dzwiekow.

 

PS. Tak, jestem pewien, ze to nie dysk twardy :)

Edytowane przez pilaf
Link to post
Share on other sites

Spadku wydajnosci jako takiej nie zauwazylem, a FPS'y ciagle pod kontrola :)

Potestuje na innych grach, bo moj bardzo mocno zmodowany Skyrim (FXAA Injector + HD Mody kazdego rodzaju) po np 30-40 min gry potrafi sie zmulic do takiego stopnia, ze z 60fps mam ciagle ponizej 20 na otwartych przestrzeniach (OMG) ale po wylaczeniu i wlaczeniu gry jest znowu wszystko w jak najlepszym porzadku. To mnie martwi. Nie wiem czy to wina Karty, czy jednak Skyrim nie daje sobie rady z taka iloscia modow.

 

@Philips

Watpie, by to byl wentylator, poniewaz jest to niejednostajny dzwiek. Pojawiajacy sie np. tylko gdy patrze w szczegolne miejsce (Otwieram Inventory w Skyrim'ie np.)

Edytowane przez pilaf
Link to post
Share on other sites

Jeżeli problem dziwnych dźwięków występuje zawsze w tych samych miejscach - zwróć uwagę na natężenie danego koloru. Jeżeli np. w tym inventory jest dużo jasnego/białego, to pewnie w innych miejscach gry gdzie jest takie samo natężenie tego koloru, również będzie dzwięczyć. A powodem są niskiej jakości cewki sekcji zasilania (jak np. w kartach Sapphire). Jeżeli karta nie traci stabilności, to nie masz podstaw do reklamacji.

Link to post
Share on other sites

dziwne mam 3 kartę Sapphire i jeszcze tego problemu nie uświadomiłem w przeciwieństwie do ASUSA

Ostatni Sapphire jakiego miałem to był HD6950 2GB. W Stalkerze tak grały cewki, że myślałem, że mam jakiegoś Palita 8600GT ;)

Link to post
Share on other sites

Spadkow wydajnosci - Brak. Tak jak bylo, tak jest. :) Kamien z serca. MSI chwali sie, ze ma najlepsze elementy na rynku, wiec grajace cewki raczej nie powinny byc problemem.

 

@Xelixo

Wlasnie odpalam MSI Afterburner i zarzuce 72%. Dam znac za momencik.

 

@Swees

Moja leciwa Gigabyte 8600GT grala na cewkach jak w filharmonii. Niesamowite... Skad ten Gigabyte bierze elementy. Bo napewno nie z pewnych zrodel :D

 

|UPDATE|

No wiec jednak to nie sa wentylatory. Mimo ladnej suszarki dzwiek "w tle" jest dalej slyszalny i nie zmienil sie ani troche.

 

Moze to plyta glowna? Mam cholernego Gigabyte. Cos musi byc z nia nie tak :D

Edytowane przez pilaf
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...