Skocz do zawartości

Kupno używanego XBOXA


Recommended Posts

Przymierzam się do kupna używanego xboxa (chętnie bym sobie pograł w jakieś wyścigi ze znajomymi na tv), ale nie wiem za bardzo czym się kierować bo kompletnie nie jestem w temacie.

 

Na allegro można kupić już konsolę za 200zł, ale w wersji beż żadnego okablowania, czyli bez zasilacza (?), padów itd, kabla hdmi - rozumiem, że nie warto?

 

Zaznaczę, że chciałbym podłączyć konsolę do telewizora przez HDMI - czy wszystkie wersje xboxa mają to wejście?

 

Funkcjonują też xboxy w kilku wersjach, w kilku rewizjach płyty głównej czy chłodzenia - która jest najbardziej opłacalnym zakupem?

 

Byłbym wdzięczny jakbyście wypisali mi czym się kierować przy zakupie i podali jakieś linki do aukcji i do ile warto licytować.

 

 

Pozdro! %-)

Link to post
Share on other sites

Jak nie ma w aukcji informacji o dysku, to znaczy, że nie ma nic? Trzeba dokupywać jakieś karty na save'y?

 

Co to jest LT? Co oznacza, że jest wgrane LT3.0? Czy jak np kupię starszą konsolę to nie będą działać wszystkie gry, bo nie mam jakiejś aktualizacji?

 

Sory za kretyńskie pytania %-)

 

 

Widzę, że jasper jest tylko kilkadziesiąt złotych tańszy niż slim, tak więc chyba zdecyduje się na slima 4GB. Do tego dodatkowy pad, kabel hdmi i 3 gry i cała zabawa wychodzi już ponad 800zł... Da się coś ogarnąć taniej, ale żeby nie sprawiało problemów?

Link to post
Share on other sites

Konsole po 200-coś złotych z Allegro to pierwsze wersje tzw. Core, często po naprawach serwisowych. Nie posiadały one ani portu HDMI, ani jakiejkolwiek wbudowanej pamięci. To też musisz zaopatrzyć się w dysk albo stosowną "memorkę". Na domiar złego pierwsze wersje X'a z uwagi na wysokie temp. pracy były bardzo podatne na wszelkie awarie... tak więc unikać jak ognia. Zarówno pierwszych 90nm Xenon'ów, jak i wysyłanych do ludzi w ramach gw. 80nm Zephyr'ów...

 

Falcon to wersja 65nm wyposażona już w port HDMI. Ale dalej pozostawiająca wiele do życzenia. Warto zaznaczyć że rewizję tą można było kupić tylko jako Arcade, Premium lub Elite (zaprzestano produkcji Core).

 

Ostatni w kolejce z wersji "dużych" jest 45nm Jasper...

 

Slim w kwestii architektury różni się dość znacznie, bo CPU i GPU są jednym układem (APU), aczkolwiek dalej 45nm. Bez wątpienia najmniej awaryjny.

 

LT to zmodyfikowany firmware napędu pozwalający na granie w "kopie zapasowe". Nie da się go wgrać do najnowszych rewizji Slim'ów z uwagi na zastosowanie nowego typu napędu. Moim zdaniem przerabianie konsoli to głupota, naraża na zablokowanie jej funkcji sieciowych ...

Edytowane przez gtxxor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Da się do slima 4GB dokupić jakiś zwykły dysk, czy musi być brandowany, tylko do xboxa?

 

Czy jest coś takiego, że jak nie zainstaluje gry na dysku to gra się doczytuje wiecznie z DVD, są jakieś zacinki itp? Bo chetnie zaoszczędziłbym te 200zł, zmienianie płytki w napędzie mi nie przeszkadza, a gry i tak będę kupował używane, na DVD.

 

500zł za wersję slim 4GB na gwarancji, ze wszystkim co daje producent to dobra cena?

Link to post
Share on other sites

Nie pieprz głupot, jak ktoś w życiu nie miał konsoli (Sony) to na PS2 jest wiele świetnych tytułów do nadrobienia. Jasne że można je emulować na PC, ale to już nie ten komfort grania... mnie tam archaiczna grafika by nie zniechęciła przed przejściem jeszcze raz God of War I oraz II, Killzone, ICO, Shadow of Colossus, czy wielu innych...

Link to post
Share on other sites

Jaka agresja... w stwierdzeniu 'nie pieprz głupot' jest tyle agresji co w 'za darmo bym tego nie wziął'...

 

Obie mają świetną bibliotekę gier i obie potrafią dać frajdę użytkownikowi, a w sumie takie jest główne założenie konsoli... a że na PS2 już nie wychodzą nowe gry... co z tego :P

Link to post
Share on other sites

Spokojnie panowie, ja tą konsolę kupiłem, żeby popykać 2 razy w tygodniu ze ziomkiem w max kilka tytułów, dlatego nie chciałem wykładać tysiaka na porządną konsolę + gry. Mam na miejscu projektor, tak więc myślę, że fun z gry i tak będzie niezły, a od dobrej grafiki mam kompa :)

 

Myślę, że cena była niezła? Dokupiłem jeszcze za 7 dych NFS most wanted, fifa11, fifa street2 i tekkena 5, ceny gier bajeczne na tą platformę :D

Edytowane przez wallhack
Link to post
Share on other sites

Konsole po 200-coś złotych z Allegro to pierwsze wersje tzw. Core, często po naprawach serwisowych. Nie posiadały one ani portu HDMI, ani jakiejkolwiek wbudowanej pamięci. To też musisz zaopatrzyć się w dysk albo stosowną "memorkę". Na domiar złego pierwsze wersje X'a z uwagi na wysokie temp. pracy były bardzo podatne na wszelkie awarie... tak więc unikać jak ognia. Zarówno pierwszych 90nm Xenon'ów, jak i wysyłanych do ludzi w ramach gw. 80nm Zephyr'ów... Falcon to wersja 65nm wyposażona już w port HDMI. Ale dalej pozostawiająca wiele do życzenia. Warto zaznaczyć że rewizję tą można było kupić tylko jako Arcade, Premium lub Elite (zaprzestano produkcji Core). Ostatni w kolejce z wersji "dużych" jest 45nm Jasper... Slim w kwestii architektury różni się dość znacznie, bo CPU i GPU są jednym układem (APU), aczkolwiek dalej 45nm. Bez wątpienia najmniej awaryjny. LT to zmodyfikowany firmware napędu pozwalający na granie w "kopie zapasowe". Nie da się go wgrać do najnowszych rewizji Slim'ów z uwagi na zastosowanie nowego typu napędu. Moim zdaniem przerabianie konsoli to głupota, naraża na zablokowanie jej funkcji sieciowych ...

Uwierz mi że na każdym LT dało się grać po XBL ,po co kogoś banować kto płaci za durnego GOLDA;]
Link to post
Share on other sites

Na każdym LT w chwili premiery... ale po upływie jakiegoś czasu na ogół stawał się on wykrywalny i nawet po update'cie do najnowszej wersji zdarzały się bany. Pomijając już fakt że pierwsze flash'e (Xtreme) były od samego początku banowane.

 

Gry kroci nie kosztują zwłaszcza gdy kupujemy używaną - > przechodzimy - > odsprzedajemy / wymieniamy.

Link to post
Share on other sites

Na każdym LT w chwili premiery... ale po upływie jakiegoś czasu na ogół stawał się on wykrywalny i nawet po update'cie do najnowszej wersji zdarzały się bany. Pomijając już fakt że pierwsze flash'e (Xtreme) były od samego początku banowane. Gry kroci nie kosztują zwłaszcza gdy kupujemy używaną - > przechodzimy - > odsprzedajemy / wymieniamy.

Brzmi to trochę jak straszenie dzieci kominiarzem ;P Nie żebym popierał piractwo ale , kto ma dzisiaj pierwszego Xtreme i próbuje na tym grać po sieci , i kiedy była ostatnia fala banów.

Dzisiaj to raczej wygląda tak że jak ktoś nie wie o co chodzi i updejtuje wszystko jak leci to później ma niepożądane efekty.

Link to post
Share on other sites

Teraz na XBL gra się tylko lt 3.0 za którego bana nie dostaniemy jedynie za to że płyta nie była nagrana ihasem albo że gramy w grę przed premierą ostatnia fala banów była w 2009 a od tamtej pory banowane są pojedyncze konsole ze starym lt.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...