Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zamierzam złożyc kompa i chcę się dowiedzić czy zadziała:

Płyta główna Asus P8Z77 v-DELUXE

Ram Kingston HyperX 2* 4 GB

Dysk SSD OCZ Agility 3 90GB

Zasilacz Be Quiet BN 123

Chłodzenie prock- Thermalright HR-02 Rev. 2

Prock- Intel I7 3770

Dysk HDD- Western Digital Caviar Green 2Tb WD20ERAX

Obudowa- Corsair Carbidge Series 400R

Pasta Term Przew- Innovation Cooling Diamond 1,5 g

Karta graficzna - Asus Radeon 7970 wersja autorska taktowanie rdzenia 1000 Mhz PCI 3.0

 

DZIĘKI :)

Link to post
Share on other sites

Będzie działał, ale jak dla mnie zestawik do korekty i totakiej konkretnej.

1. Mobo : Asrock Z77 Ext6 --- MSI Z77A (GD65) --- Asrock Z68 Ext7 Gen3

2. Ram : bierz co będzie najtańsze - byle 1333MHz np.Goodram, lub jak wolisz cos z radiatorami to może G.Skill RipjawsX, generalnie jakie nie weźmiesz pamięci to i tak efekt będzie ten sam. HyperX nie należą do zbyt dobrych kości - już kilkukrotnie miałem z nimi problemy.

3. SSD - Crucial m4 128Gb (500zł) lub jak chcesz koniecznie 90GB to już lepiej Corsair Force

4. Zasilacz - XFX 550W (250zł) jest bardzo dobry, cichy lub jak już wolisz coś z BQ to lepiej dołóż do E9 600W (400zł)

5. Chłodzenie - Macho 2 - strzał w 10 ;)

6. Procek - pieprzyć Ivy i lepiej kupić 2500K do gier i kręcić go BEZ PROBLEMU na te 4,5GHz, lub jak pracujesz na kompie to 2600K z racji HT. Ivy straszliwe się grzeje przy OC i na ta chwile jest to raczej średnio polecany procek.

7. 2TB green - dosyc wolny, ale z drugiej strony jak masz SSD i na nim będziesz instalował programy + gry to przejdzie taki wybór, w przeciwnym razie radzę zejść na mniejszą przestrzeń, ale z lepszymi czasami - np. WD Blue, WD Black, WD RE4.

8. Buda : kwestia gustu w sumie, osobiście zawsze polecam Fractala R3 / ARC midi

9. Pasta jak najbardziej OK

10. Raczej bardziej był bym za gtx680/670, ale w sumie 7970 to też bardzo dobry i wydajny układ - w sumie Twój wybór - czy 680 czy 7970, jedna i druga pociągnie wszystko na takim fullHD

Link to post
Share on other sites

intel to 3770K + noctua nh-d14 ja mam tak i chwalę nie grzeje się za barzdo

Jaki mnożnik, napięcie i temp w stresie (OCTT czy inny "kat" CPU).

2500K na x45, +/- 1,35V (zależy od sztuki) w stresie nie przekracza 75* z takim słabiakiem jak Fortis (na Nocti "na oko" jakieś 70-72* max by miał).

Pytam z ciekawości, bo jak narazie to te IVY gó**o warte są przy takim SB, ale może zmienię zdanie ;)

Link to post
Share on other sites

@stelek

 

No cóż może ten IB jest dla rozsądnych ludzi :) A nie napaleńców na MHz ;)

IB Pod każdym względem jest lepszy od SB :)

IB tez można podkręcać, no ale jeśli ktoś oczekiwał znacznie lepszego wyniku niż na SB, może być jednak zawiedziony.

Jesli kogoś stać, to jak najbardziej procesor godny polecenia, również ze względu na nowszy i mocniejszy GPU.

Link to post
Share on other sites

IB Pod każdym względem jest lepszy od SB :)

http://cutestuff.co/wp-content/uploads/2011/10/cute-cat-laughing.jpg'

Temperatury,OC ?

GPU na procku imo jest bezużyteczne w większości przypadków ( jak kupujesz droższy komp z nowoczesnym procem to raczej bierzesz grafikę,choć czasem są wyjątki- tak czy siak,mocniejsze gpu to nijaki argument )

Edytowane przez b3nio
Link to post
Share on other sites

http://cutestuff.co/wp-content/uploads/2011/10/cute-cat-laughing.jpg'

Temperatury,OC ?

GPU na procku imo jest bezużyteczne w większości przypadków ( jak kupujesz droższy komp z nowoczesnym procem to raczej bierzesz grafikę,choć czasem są wyjątki- tak czy siak,mocniejsze gpu to nijaki argument )

 

Temperatury są normalne jeśli nie zwiększamy napięcia i nie podkręcamy do granic możliwości... Jeśli jednak temp. będą zbyt wysokie, CPU sam obniży takty, wiec nie ma sie czego bać. Wydajność i energooszczędność tego CPU zdecydowanie przemawiają na jego korzyść - cena juz niekoniecznie.

Na fabrycznych taktach ten procesor jest tak wydajny, że nie widzę sensu jego OC jeszcze przez dłuuuugi czas. Jeśli zajmujesz sie renderami, obróbką graf. masz od tego LGA2011 a taki PC bierzesz wtedy na firmę. Sprzęt sam na siebie zarobi po jakimś czasie.

 

No cóż, jak sie nie wie jak wykorzystać zintegrowany ukł. graf. to juz nie mój problem :)

Ja z powodzeniem wykorzystuje i sobie chwalę. Sprawdza się dobrze, choć mogłoby być lepiej, tzn. wyłączać całkowicie nieużywana kartę graficzną - na szczęście Radeony maja funkcje zero core - co daje kilkadziesiąt Wat oszczędności - zawsze coś :)

Link to post
Share on other sites

Stać Ciebie na jak taki drogi procek jak IB, a wspominasz o energo-oszczędności ?

Wiesz, ja oczekuje od procka - jak najniższej ceny przy zachowaniu jak największej wydajności. Z tego co się orientuje robi tak z 80% ludzi, więc co w tym dziwnego że pytam jak to wychodzi na IVY.

LGA2011 używam w pracy, ale w domu również zajmuje się grafiką do czego potrzebuje mocnego proca i tu wybrałem SB. Teraz pojawia się IVY w tym samym przedziale cenowym i po prostu jestem ciekaw czy warto zrobić przesiadkę.

Na fabrycznych taktach ten procesor jest tak wydajny, że nie widzę sensu jego OC jeszcze przez dłuuuugi czas.

Może w takim razie trza było brać tańszą i3 albo AMD

Wydajność i energooszczędność tego CPU zdecydowanie przemawiają na jego korzyść - cena juz niekoniecznie.

Jak kogoś stać na tak "drogi" procek to co go interesuje zużycie prądu - szczególnie że różnica nie jest jakaś kosmiczna - nie mwóimy tu o setkach Watt, tylko raptem kilku, kilkudziesięciu Watach.

 

IB Pod każdym względem jest lepszy od SB

A jak tam temperatury i wydajność po OC ?

Za 850zł mam i5-2500K, który ZAWSZE pójdzie bez większych problemów na tych 4,5GHz - co w takim razie oferuje Ivy w tej cenie ? Dostanę procek równie wydajny czy mniej ?

Lepsza Integra za mną nie przemawia. PCI3.0 na co ? USB3.0 mam na SB - ciut wolniejsze, ale i tak mnie to nie intersuje bo nie korzystam z tego złącza ;)

Jak możesz to rozwiń myśl "pod każdym względem" proszę, bo jak na razie to widzę że więcej daje mi 2500K / 2600K. Od razu mówię że interesuje mnie OC procka (lubie mieć co nie co wydajności za FREE, taki ze mnie sknera 8) ), ale nie jakieś extremalne, tylko takie w miare bezpieczne dla CPU - powiedzmy że max 75*. Od procka oczekuje wydajności, bo poza grami zdarza się że odpale sobie PSa, czasami muszę fimik obrobić, skompresować, czasami coś tam spakować, rozpakować, a tu liczy się szybki CPU. Co oferuje dla takiego kogoś jak ja IVY? Będzie wydajniejszy ?

Nie kupuje CPU żeby się nim chwalić, kupuję go po to aby robił robotę i im szybszy tym lepiej. Do tego obecnie OC jest tak banalne że grzech jego nie robić. Co do mocy - to jak dla mnie nigdy za mało - szczególnie że wszystko idzie do przodu i wymagania rosną.

Edytowane przez stelek
Link to post
Share on other sites

@stelek

Jak kogoś stać na tak "drogi" procek to co go interesuje zużycie prądu - szczególnie że różnica nie jest jakaś kosmiczna - nie mwóimy tu o setkach Watt, tylko raptem kilku, kilkudziesięciu Watach.

No cóż, jesli ktoś lubi wyrzucać kasę na rachunki - to rzeczywiście nie powinno go to interesować. Ja nie lubię płacić rachunków. Opłaty za energie, paliwo ciągle pną się do góry i raczej nie powinniśmy oczekiwać że nagle spadną. Zasilacz o wysokiej sprawności, procesor który pobiera mniej od poprzednika i GPU które przy podobnej wydajności do poprzedniej serii, pobiera zauważalnie mniej energii. Już jest kilkadziesiąt Wat zaoszczędzone, gdy dodamy resztę energooszczędnych sprzętów w domu, to możemy mówić o wymiernych korzyściach.

Wychodzę z założenia, że lepiej wydać na przyjemności, niż na comiesięczne opłaty - no ale jak kto woli;)

 

Jak możesz to rozwiń myśl "pod każdym względem" proszę, bo jak na razie to widzę że więcej daje mi 2500K / 2600K. Od razu mówię że interesuje mnie OC procka (lubie mieć co nie co wydajności za FREE, taki ze mnie sknera 8) )

Mówisz, że jesteś sknera:) Nie wiem czy wiesz, że nie ma czegoś takiego jak wydajność za FREE - to tylko takie złudzenie, bo przeważnie mocno podkręcony podzespół komputera pobiera znacznie większe ilości energii. Wydziela więcej ciepła(lepsze chłodzenie/więcej wentylatorów), potrzebuje solidniejszych podzespołów (mobo/zasilacz), czasami generuje więcej hałasu(bywa to uciążliwe), w szczególnych przypadkach szybciej się zużywa lub ulega awarii.

Wydajniejsze chłodzenie kosztuje, zwiększone parametry wymagają solidniejszych podzespołów, które tez kosztują i zwiększa się pobór energii, która też przecież za darmo nie jest.

Wiec nie ma czegoś takiego jak za FREE :)

Pół biedy, gdy PC wykorzystywany jest do pracy i sam zarabia na swoje utrzymanie, wtedy to bez znaczenia - ale to jest niewielki procent osób, które do tego wykorzystują mocno podkręcony PC - uwierz mi :)

 

Do gier nie ma kompletnie sensu podkręcać CPU do jakiś tam 4.7GHz. Wystarczy spojrzeć na testy, raczej żadnej karty nie ogranicza fabrycznie taktowany i5 czy i7. A jeśli kogoś stać na multi GPU i potrzebuje bezkompromisowej wydajności, to raczej powinien wybrać LGA2011, bo do tego to zostało stworzone.

 

IB również da się podkręcić, z tym że gdy podamy większe napięcie by osiągnąć b.wysokie taktowanie, procesor po jakimś czasie osiągnie wyższe temp. niż SB i sam zmniejszy taktowanie a co za tym idzie i wydajność. Ale to nie oznacza, że nie można go podkręcać - po prostu ludzie sądzili, że nowy CPU poleci na powietrzu ponad 5GHz. - Mania cyferek ich opętała.

Testy IB masz w sieci. Pobiera mniej energii, ma lepsze GPU, ma poprawiony kontroler pamięci. Jest wydajniejszy bądź równie wydajny co poprzednia seria patrząc zegar w zegar. Pozwala na OC ale nie takie jak większość osób liczyła. Minusy - wymaga lepszego chłodzenia do osiągnięcia wyższych taktów. Do codziennego domowego użytku, jest pod każdym względem lepszy od SB - oprócz ceny, ale to chyba normalne.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...