Skocz do zawartości

Problem z restartami.


Recommended Posts

Witam! mój problem polega na tym gdy np pale sobie jakś z nowych gier gdy komputer sie stresuje karta osiągnie mi 65 C to komputer restart. Jak zamknę obudowe to tym bardzej. Nie zawsze jest restart z otwarta obudowa ale ( szczerze powieim mam dość ponieważ otworze okno a i tak mam gorąco w pokoju jak gram w bfa3 poprostu dodatkowy grzejnik w domu) i moze mi ktoś powiedzieć co z tym zrobic zeby nie było restartów i grzejnika?. Mój zestaw to

Phenom 2 x4 3.2

Plyta Asus M4N68T-M

Pamięć 8gb DDR3

karta GTX 460 SE 1gb/256bit ( Windforce 2x) Gigbyte

Zasilacz logic 600 ( gdzieś musialem po kosztach pociąć)

 

Dziękuje z góry i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Z programu Gigbyte OC guru wychodzi ze karta nawet 65 C nie wykorzystuje nawet 50% wiatraków. Temp procesora tez jest w pożadku pisałem do goscia co kupilem u nich karte bo chciałem odesłac na gwarancje ale mi powiedzał 65 C dla tej karty to jest nic. Komputer stoi raczej w chłodnym miejscu nie jest niczym zakryty, a tez ma pelen dostęp do powietrza.

Edytowane przez imba4
Link to post
Share on other sites

Właśnie sprawdziłem na kumpla komputerze włozylem swoja karte w sumie ma taki sam zestaw tylko gorsza karte a lepszy zasilacz u niego karta osiaga jakies 76 C i nie ma zadnych restartów ani nic tylko ze on ma Chifteca 600w i ma dosc duze chłodzenie na procku.

A moze być to od tego ze karta jest zaraz nad chipsetem od płyty gówej? ze chipset przegrzewa się od karty ?.

Niemam wiatraków w obudowie.

 

No nic zmienie zasilacz na OCZ 500W(najwyzej ze ktoś inny cos lepszego poleci za podobna kase 250 zł max) ? Wystarczy mi on ? (zeby nie było znowu ze prądu bedzie brakowac). I da sie na chwile obecną wyłonczyc to zabezpieczenie czy co to jest zeby nie było restarta tak na ostro ?.

Edytowane przez imba4
Link to post
Share on other sites

@imba4

No to ciąłeś koszty, tam gdzie się nie powinno ciąć. Zasilacz to najważniejszy element PC ;)

Wyczyść radiatory (CPU / GPU), bo może masz zalepione kurzem. Jesli nie masz wentylatorów w obudowie, to radzę min 2 kupić (zamontować: przód/tył)

Raczej to nie wina zasilacza, ale skoro masz kasę to wymień na coś markowego :) Może być coś z OCZ. 500W w zupełności wystarczy.

 

PS: Po Twojej wypowiedzi wnioskuje, że jesteś bardzo młody - wiec wymiany i naprawy zleć komuś kto się na tym zna, np. jakiemuś starszemu koledze.

Link to post
Share on other sites

Niee... akurat kompa sobie sam składalem... taki strasznie lewy nie jestem ale po prostu teraz mnie to przerasta komputer jest czysty ma zaledwie pol roku czyszczony jest co tydzien. Nic nie jest zawalone kurzyem wiatraki w porzadku nie pozacierane. Tylko sie boje jednej rzeczy ze poprostu jak kupie nowy zasilacz ze bedzie to samo i w tedy sie zdenerwuje.

Link to post
Share on other sites

Mimo, że GTX460SE miał chyba tylko jeden wtyk 6-pin, obstawiam, że protestuje u ciebie PSU. Rozrzut jakościowy w Logicach i Modecomach jest tak szeroki, że strach się bać. Do 250zł za najlepszy wybór uważam OCZ ZS 550W.

 

Pozdr

Link to post
Share on other sites

No wiec jeśli masz w pobliżu jakiegoś kumpla, zanieś do niego swoja kartę graficzną, odpal jakąś wymagającą gierkę i przekonaj się czy u niego będzie jakiś restart. Lub pożycz od niego kartę i przetestuj u siebie. W taki sposób wyeliminujesz kartę graficzną - być to jej wina:)

Później możesz przetestować ram programem np. MemTest - czy to nie wina kości.

Procesor też można sprawdzić np. programem "orthos" lub jakims podobnym. Sprawdź jakie temp. osiągnie i czy nastąpi restart.

Wtedy zostanie Ci albo płyta albo zasilacz - wykluczając ze to wina systemu, bo to chyba jako pierwsze powinieneś sprawdzić ;)

Zasilacz i tak powinieneś wymienić, nawet jeśli to nie on będzie powodem tych resetów.

Link to post
Share on other sites

Karta na bank jest dobra i kumpla na programach w stersie winoslo 75-76 ( w grach mniej) C cos tam jeszcze rosło ale bardzo powoli raczej 80 juz nie przekroczy. Co do pamięci jest w porzadku niema zadnych błędów. Pozostał mi procek, plyta i zasilacz. Tylko nie wiem jak się zabrać za zasilacz albo za plyte. System własnie przeinstalowelm na nowy, więc odpada.

 

"Mimo, że GTX460SE miał chyba tylko jeden wtyk 6-pin" GTX 460SE przynajmniej mój ma 2 gniazda zasilające 2x6pin

 

Dokładnie to jest moja karta http://allegro.pl/geforce-gtx-460-se-1024mb-256bit-gddr5-dx11-i2379094973.html

 

Procesor ma temperaturę 41-42 tak się waha przy obciążeniu. Pozostała mi płyta i zasilacz jeżeli ktoś by był tak uprzejmy i powiedział mi jak sprawdzić płytę gówna i zasilacz był bym bardzo wdzięczny.

Edytowane przez imba4
Link to post
Share on other sites

Płyty głównej nie sposób sprawdzić za pośrednictwem jakiegoś programu. Jeśli z 100% pewnością możesz wyeliminować kartę graficzną, dysk i system, oraz jeśli pamięć tez jest ok, to bardzo mało prawdopodobne aby w jakiś sposób procesor uległ awarii. Jeśli jego temp. są ok, to raczej nie on :) Zreszta jego mogłeś przetestować specjalnym programem.

Zasilacz mozna sprawdzić mierząc jego napięcia np. na wtyczkach molex lub tych przy karcie graficznej lub zasilaniu CPU.

Jeśli spadki napięcia będą zbyt wysokie przy max obciążeniu, to znaczy, że nie radzi sobie z obecną konf. Mogą również występować spore tętnienia, co tez może mieć wpływ na niestabilną pracę PC - ale to jedynie oscyloskop wskaże. Tak czy inaczej wymień zasilacz na jakiś markowy. Na pewno będzie to dobra inwestycja - również na przyszłość.

Możesz tez pożyczyć od kolegi zasilacz jeśli ma lepszy - w taki sposób (chyba jedyny) sprawdzisz czy reszta podzespołów jest ok w tym i płyta główna. Być może na płycie przegrzewa sie chipset lub mosfety odpowiedzialne za dostarczanie napięcia dla CPU.

To wszystko co sam możesz sprawdzić - jeśli oczywiście masz podstawową wiedzę w tym temacie. Jeśli nie, nie ryzykuj.

Edytowane przez R2rrO
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...