Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć

 

Wciąż nie zakupiłem jeszcze nowego komputera, ponieważ chciałbym wcześniej dowiedzieć się jak najwięcej, aby dokonać najlepszego możliwego wyboru.

 

Zastanawiałem się przez moment nad Ivy Bridge (3770K), lecz duża ilość negatywnych opinii na tym forum odwiodła mnie od tego pomysłu.

Mam już pewien swój typ i proszę o jego ocenę, a także o doradzenie w uzupełnieniu zestawu. Oto on:

 

Procesor: Intel Core i7 2600K

Chłodzenie: Thermalright HR-02 Macho Rev. 2

Płyta główna: MSI Z77A-GD65

Zasilacz: XFX Core 550W 120mm 80+ (P1-550S-XXB9)

Dysk SSD: Crucial M4 CT064M4SSD1CCA 64 GB

 

Dysk HDD, obudowa oraz karta graficzna będą pochodziły ze starego komputera.

Karta graficzna to HIS Radeon HD6770. Planuję w czasie do 8 miesięcy zakup jakiejś karty za max. 2000 zł, lecz na pewno nie teraz. Sądzę, że gry, w które gram teraz (Anno 2070, Diablo III, Wiedźmin 2) będą na niej działać przyzwoicie, na szaleństwa przyjdzie czas niedługo.

Zupełnie nie wiem, jaki RAM wybrać. Chciałbym, aby to było 16 GB oraz żeby zostały jeszcze jakieś wolne sloty, czyli 4x4 GB odpada.

Chciałbym także, aby ten zestaw zmieścił się w 3500 zł. Jeżeli będzie jakiś rzeczywisty wzrost wydajności, jestem skłonny dobić do 4000 zł.

 

Proszę o pomoc w skompletowaniu zestawu.

Link to post
Share on other sites

napisz do czego ma Ci sluzyc ten komputer, to jest najwazniejsze

Zamienilbym odrazu i7 na i5 2500K , jezeli nie bedziesz potrzebowac procesora do jakichkolwiek obliczen, tylko gier i podstawowych programow.

Chlodznie na procka ok

Plyte zamienilbym na ASRock P67 PRO3

Zasllacz dobry

Dysk SSD Crucial M4- ok, mam taki sam w swojej budzie

Edytowane przez Osking
Link to post
Share on other sites

W większości będzie to programowanie przy użyciu platformy Java EE, środowiska Eclipse, 2-3 maszyny wirtualne, serwery aplikacyjne JBoss i GlassFish.

Pomimo tego, ze mam mało czasu wolnego, wciąż jednak lubię grać w gry, stąd plany wzmocnienia grafiki w niedalekiej przyszłości.

W skrócie: granie i programowanie.

 

Dlaczego i5? Czy i7 nie jest bardziej przyszłościowy? Nie planuję wymiany procesora wcześniej niż za 3 lata.

Edytowane przez havekaar
Link to post
Share on other sites

Do programowania zdecydowanie lepszy będzie 2600K z HT i 8 wątkami, szczególnie jak na maszynkach wirtualnych pracujesz.

Generalnie to polecał bym do tego celu i7-3820 na lga2011.

Odnośnie SSD - 64Gb Crucial M4 ma bardzo kiepski zapis (jakoś 90MB/s) - dużo lepiej wychodzi pod tym względem Samsung 830, albo dopłata do 128GB Crucial M4.

Pod gry spokojnie wystarczy 2500K, ale do pracy i7 3820 będzie znacznie wydajniejszy. Do tego na mobo masz 8 slotów ddr3, gdzie po wsadzeniu 4*4GB pozostanią 4 banki wolne ;)

 

Za 3500zł proponował bym takie coś http://www.morele.net/inventory/info/wrdUNe/

i7 3820 + Asus 9X79 + SP Fortis i zestaw mocowania

16Gb ramu (4*4GB) 1600MHz Patriot

SSD Crucial M4 128GB

XFX 550W

 

Jak chcesz coś dopłacić to warto zamienić Fortisa na Noctue D14 - ewentualnie od razu zakupić 32GB ramu. No i jak wspomniano wyżej - jaką masz budę, bo wydajne coolery to zazwyczaj kolosy są i istnieje prawdopodobieństwo że Twoja buda może go nie zmieścić.

Link to post
Share on other sites

macho wejdzie do takiej obudowy, do tego jest wyciszana matami , ma "nozki" wiec nie stoi bezposrednio na podlodze, dosc sporo miejsca idzie gdzie kable poprowadzic, 2 wentylatory + miejsce na dodatkowe + bardzo ladny design ( oczywiscie nie kazdemu sie spodoba ) - http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-r3-usb-3-0-black-pearl-bez-zasilacza-fd-ca-def-r3-usb3-bl-428897/

Edytowane przez Osking
Link to post
Share on other sites

205 x 460 x 540 mm [s x W x G] Jeżeli masz założone wiatraczki na boku to żaden z powyższych coolerów nie wejdzie. ;)

Nie mam żadnych wiatraków w obudowie i raczej nie planuję takich zakładać. Do tej pory nie miałem problemów z chłodzeniem, a w OC się nie bawię. Edytowane przez havekaar
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...