Skocz do zawartości

Szczegóły dotyczące platformy opartej o procesory Llano.


Recommended Posts

Witam.

Dobierając procesor do średniej klasy komputera HTPC wybrałem jednostkę Llano - AMD A4-3400. Przed zakupem chciałem się jednak upewnić co do kilku kwestii:

 

1. Czy dobrze rozeznałem się w sprawie wydajności obecnie zintegrowanych GPU w procesorach?

Intel HD 2000 < AMD Radeon HD 6410D < Intel HD 3000 < AMD Radeon HD 6530D < Intel HD 4000 < AMD Radeon HD 6550D

 

2. Czy oprócz braku obsługi standardu SATA III i USB 3.0 są jeszcze jakieś różnice pomiędzy chipsetami A55 i A75?

 

3. Czy model zewnętrznej karty graficznej jaką można połączyć poprzez Hybrid CrossfireX narzucany jest tylko przez zakupiony procesor? Czy może model chipsetu też ma tutaj znaczenie?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

1. raczej dobre porównanie (DirectX 11 nie jest obsługiwany w HD 2000 i 3000).

2. to są główne różnice, dodatkowo A75 obsługuje FIS-based switching

3. grafikę narzuca procesor

 

IMO, lepszym wyborem byłby procesor z serii A6, TDP 65W (jeżeli budżet na to pozwala). mają obsługę pamięci 1866Mhz co jest istotne dla Llano.

Edytowane przez bajker
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za odpowiedź. Też myślałem nad tym procesorem. Jeśli tylko budżet na to pozwoli (dopinam go finalnie) to się na niego skuszę. Problem w tym, że, tak jak mówisz, wypada wtedy kupić szybsze (droższe) pamięci 1866 MHz. No i pięknie do kompletu pasowałaby jakaś fajna płyta na A75.

Edytowane przez sober
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie warto brać płyty z A55 jak A75 jest tylko 10-20zł droższy (np. najtańsze płyty MSI). ja polecem najtańszego gigabyte GA-A75M-S2V. co do pamięci to można kupić 1600 i podkręcić do 1866Mhz, jak będą dobrze dobrane to nie powinno być problemu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie warto brać płyty z A55 jak A75 jest tylko 10-20zł droższy (np. najtańsze płyty MSI). ja polecem najtańszego gigabyte GA-A75M-S2V. co do pamięci to można kupić 1600 i podkręcić do 1866Mhz, jak będą dobrze dobrane to nie powinno być problemu.

Na A75M-S2V spokojnie na dobrych pamięciach można podkręcić na 1866MHz :) W zasadzie na A75 to można powiedzieć standard.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...