Skocz do zawartości

który pendrive wybrać


Recommended Posts

witam wszystkich potrzebuje pendriva do użytku domowegoi zastanawiam się jeszcze nad pojemnością dlatego podam różne przykłady:

 

Transcend JetFlash 350 16GB lub 32GB

Verbatim 32GB Store'n'Go

GoodDrive EDGE 32GB

 

SanDisk Cruzer Blade 16GB USB 2.0

ADATA S102 PRO 16GB

CORSAIR VOYAGER 16GB USB 3.0

 

posiadam USB 2.0

 

w sumie to 16GB raczej mi wystarczy ale myślę że 32GB bEdzie bardziej przyszłościowe i wiadomo im więcej tym lepiej .Do tej pory nie miałem żadnego dobrego więc nie jestem wybredny ale chce też żęby był w miare szybki, nie musi być demonem prędkości te 10 mb/s powinno wystarczyć i powinien być bezawaryjny, proszę o dobrą radę pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi

Edytowane przez buba008
Link to post
Share on other sites

Jak masz USB 2.0 - to ten z USB 3.0 będzie pracował u Ciebie jak USB 2.0. Chyba, że będziesz przenosił dane z albo na komputer z USB 3.0 - to wtedy USB 3.0 pendrive'a zadziała. Jeśli 16 GB Ci wystarcza - a potrzebujesz pendrive'a już - to weź 16 GB. Zobacz, jak wszystko pędzi do przodu. Za chwilę pendrivy 64 GB i większe będą w cenie tych obecnie 16 GB... Wtedy kupisz sobie 64 GB - jak teraz wystarcza Ci 16 GB.

Wiem, że to 32 GB kusi - musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy 32 GB jest Ci potrzebne. Piszesz, że 16 GB Ci wystarcza.

Link to post
Share on other sites

wiem jak to jest z usb 2.0 i 3.0 ale w sumie to masz rację że pózniej jak będę potrzebował większy to kupię. ale to jakiego wybrać z 16 GB może macie jakieś własne propozycje jeżeli te moje nie są dobre

Nie to, że nie są dobre. Są dobre. Wszystko zależy od kasy, jaką możesz przeznaczyć na zakup. Dla jednych nawet niewielka kwota to problem. Musisz realnie ocenić, czy będziesz korzystał z tych 32 GB. Jeśli tak - to kup 32 GB.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

chyba jednak kupię GoodDrive EDGE 32GB jest w takiej samej cenie jak CORSAIR VOYAGER 16GB usb3.0 . Dopuki nie mam usb 3.0 w kompie to ten VOYAGER będzie się marnował, a tak będę miał 32 gb i na jakiś czas spokój, mam nadzieję :P tylko nadal boję się trochę tego transferu czy nie będzie zamulał

Link to post
Share on other sites

Mój kingston 4GB z biedronki przeleżał pół roku(!!!!) w takiej uszczelce w pralce (pomiędzy bębnem a drzwiczkami), jak go znalazłem to był cały w kamieniu. Wsadziłem go do usb i działał, nawet dane pamiętał :P

Link to post
Share on other sites

Adata s102 16gb usb 3.0, zakupilem go i wydaje mi sie lekko słaby, zapis był 21,4MB/s odczyt od 90 do nawet 111MB/s, dla porównania mam też karte pamięci microsdHC 10+ class na kotrej te same pliki zapisywały sie 16MB/s tyle ze odczyt był 20mb/s xD

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...