Skocz do zawartości

Asrock P67 Extreme4 GEN3 vs Asrock Z77 Extreme4


Recommended Posts

Hej :) Jak wyżej, mam dylemat między tymi dwiema płytami? Moglibyście doradzić którą wybrać? Zależy mi na tym, żeby się dość dobrze kręciła :) Wypiszcie plusy i minusy tych dwóch płyt, jeśli możecie. Pozdrawiam.

 

Edit: Dodam jeszcze, że procesor i grafikę mam już kupioną (i5 2500K, GTX 570)

Edytowane przez snoopdogg_tg
Link to post
Share on other sites

w czym niby jest tak bardzo nowoczesny ? różnica w miedzy z68 i z77 jest taka, ze ten drugi ma dodaną natywne USB3, ale z tyl obudow sa tylko 2natywne zlacza, pozostale 2 sa obslugiwane przez dodatkowy kontroler, pozostale 2 natywne usb3 sa wyprowadzone na panel przedni, tak wiec jesli nie masz odopowiedniej budy tracisz je. ilość natywnych SATA3 tez jest taka sama. Na plus dla z77 to nowości nowy lucid i intel rapid start, nic wiecej. Na minus to ze na z77 troche bardziej grzeje sie sekcja zasilania i wiekszy jest pobor pradu w stosunku do z68.

dalej nie ma już różnic, obsluga tych samych prockow, ta sama sekcja zasilania, pci-e 3.0 (ktorego i tak nie wykorzystasz bo masz SB).

na plus dla z68 pzrzemawia wieksza stabilność OC, lepsze wykonanie plyty, 3 zlacza pci-e, lepsze wyposażenie (front panel usb3,0), firewire.

 

prawda jest taka z77extr4 jest nastepca, z68extre3gen3. plusy i minusy sa takie same, jak powyżej. jesli masz SB wybrałbym właśnie Z68ex3gen3 a za reszte kasy poszedl na dziwki :D

Link to post
Share on other sites

w czym niby jest tak bardzo nowoczesny ? różnica w miedzy z68 i z77 jest taka, ze ten drugi ma dodaną natywne USB3, ale z tyl obudow sa tylko 2natywne zlacza, pozostale 2 sa obslugiwane przez dodatkowy kontroler, pozostale 2 natywne usb3 sa wyprowadzone na panel przedni, tak wiec jesli nie masz odopowiedniej budy tracisz je. ilość natywnych SATA3 tez jest taka sama. Na plus dla z77 to nowości nowy lucid i intel rapid start, nic wiecej. Na minus to ze na z77 troche bardziej grzeje sie sekcja zasilania i wiekszy jest pobor pradu w stosunku do z68. dalej nie ma już różnic, obsluga tych samych prockow, ta sama sekcja zasilania, pci-e 3.0 (ktorego i tak nie wykorzystasz bo masz SB). na plus dla z68 pzrzemawia wieksza stabilność OC, lepsze wykonanie plyty, 3 zlacza pci-e, lepsze wyposażenie (front panel usb3,0), firewire. prawda jest taka z77extr4 jest nastepca, z68extre3gen3. plusy i minusy sa takie same, jak powyżej. jesli masz SB wybrałbym właśnie Z68ex3gen3 a za reszte kasy poszedl na dziwki :D

kolega pytał o różnice między P67 a Z77 a nie Z68. Czytaj uważniej to co piszą inni :)

Link to post
Share on other sites

sorry moj blad, obudziłem się i zajrzałem od razu tutaj. ale prawda jest taka ze P67 i Z68 różnią się tym ze 68ka obsługuje grafike z proca, niczym więcej :)

 

ale reasumując pytanie, która wziąć ? tańszą

a co postu #3, zamien sobie Z68 na P67, jest dokładnie tak samo :P

Link to post
Share on other sites

Do P67 Extreme4 Gen3 dodają jeszcze tacke USB 3.0, którą można zamontować w miejsce napędu 3.5", ale czy będzie mi to aż tak potrzebne?

a skąd my mamy to kuźwa wiedzieć? nie umiesz sobie sam odpowiedzieć na to pytanie, w końcu to twój komputer.

Link to post
Share on other sites

sorry moj blad, obudziłem się i zajrzałem od razu tutaj. ale prawda jest taka ze P67 i Z68 różnią się tym ze 68ka obsługuje grafike z proca, niczym więcej :) ale reasumując pytanie, która wziąć ? tańszą a co postu #3, zamien sobie Z68 na P67, jest dokładnie tak samo :P

to mówisz, że Z68 ma lepszą sekcję zasilania niż P67, tak?

Link to post
Share on other sites

Do P67 Extreme4 Gen3 dodają jeszcze tacke USB 3.0, którą można zamontować w miejsce napędu 3.5", ale czy będzie mi to aż tak potrzebne?

u mnie to rok w szafie przeleżało, mało jest jeszcze w uzytku sprzętu na usb 3.0, jak i nie wszystkie obudowy maja na to miejsce z racji

wyjścia z użytku stacji dyskietek.

 

Co do z77 extreme7 to niestety jakością wykonania ustępuje poprzednim wersją czyli p67/z68

Montaż chłodzenia sekcji zasilania i chipsetu na plastikowe kołki tez woła o pomstę do nieba.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

dołącze się do tematu i zapytam was :

 

Asrock z68 pro 3 gen 3 kupić czy o 100 zł droższą asrock z68 extreme 3 gen 3 ?

 

Na moje oko różnią się tylko możliwością sli i crossfire ... jeśli tak to wolałbym tą 100 zł tańszą bo nie mam zamiaru wchodzić w gigantyczne zasilacze duży pobór prądu i dwie karty graficzne .

 

Co myślicie o tym asrock z68 pro 3 gen 3 ?

 

Bo mam już procesor pod lga 1155 i na początek potrzebuje obsługi karty graficznej z procesora .

A może do tych 420 zł można kupić coś lepszego od tych płyt które wymieniłem ???

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...